-4%

Sterownik ST 42 Tech

W magazynie
Dostępność produktu
Wysyłka 24h
SKU
ST 42
Cena promocyjna 796,50 zł Regular Price 823,50 zł
Sterownik ST 42 Tech

Sterownik ST 42 Tech

 

Sterownik ST 42 Tech przeznaczony do wszystkich kotłów z podajnikiem. Funkcją jego jest:

- sterowanie wentylatorem
- sterowanie podajnikiem ślimakowym lub tłokowym 
- sterowanie pompą C.O.
- sterowanie C.W.U.
- sterowanie pompą podłogową i mieszającą
- możliwość podłączenia regulatora pokojowego
- możliwość sterowania dwoma zaworami za pomocą dodatkowych modułów ST-61.Sterownik ST 42 Tech wyposażony jest w:

- duży wyswietlacz graficzny ułatwiający obsługę sterownika. 
- czujnik temperatury C.O., C.W.U., podłogowej, ślimaka (zabezpieczenie) 
- temperaturowe zabezpieczenie (termik)
- obudowa sterownika wykonana z materiałów odpornych na niskie i wysokie temperatury otoczenia
-  obudowa panelowa w postaci panelu ST-42 oraz modułu wykonawczego ST-60 z możliwością montażu w osłonie metalowej OM-60a lub Om-60b. Umożliwia to bezpośredni montaż wyświetlacza pod obudowę kotła natomiast modułu wykonawczego na dowolnej części kotła.

 Dane techniczne:

Nazwa  Sterownik ST 42 Tech
Zasilanie230V/50Hz/±10%
Pobór mocy sterownika10 W
Temperatura otoczeniaod +5°C do +50°C
Obciążenie wyjścia pompy C.O.1 A
Obciążenie wyjścia pompy C.W.U.1 A
Obciążenie wyjścia pompy podłogowej1 A
Obciążenie wyjścia pompy mieszającej1 A
Zakres nastaw temperaturyod 0°C do +85°C
Obciążenie wyjścia wentylatora0,6 A
Zakres nastaw temperaturod +40°C do +80°C
Wytrzymałość temp. czujnikaod -25°C do +90°C
Obciążenie wyjścia podajnika2,5 A
Wkładka bezpiecznikowa6,3 A
ModelST 42


Zabezpieczenia:

W celu zapewnienia bezpiecznej i bezawaryjnej pracy sterownik ST 42 Tech posiada szereg licznych zabezpieczeń. Podczas awarii regulator włącza sygnał dźwiękowy oraz na wyświetlaczu pojawia się odpowiedni komunikat. W przypadku alarmu "Temp. C.O. za wysoka" należy chwilę odczekać, aby temperatura obniżyła się poniżej alarmowej.

1. Alarm temperatury - zabezpieczenie to jest aktywowane tylko i wyłącznie w trybie pracy (gdy temperatura kotła jest niższa od temperatury zadanej). Jeżeli temperatura kotła nie rośnie przez określony przez użytkownika czas, uaktywniany jest alarm, podczas którego wyłączane są: podajnik, nadmuch, (pompa pracuje niezależnie) oraz włącza się sygnał dźwiękowy. Na wyświetlaczu pojawia się odpowiedni komunikat.

2. Zabezpieczenie termiczne - sterownik ST 42 Tech posiada dodatkowy czujnik bimetaliczny (znajduje się przy czujniku temperatury kotła), który po przekroczeniu temp. 85°C odłącza wentylator oraz podajnik. Zadziałanie czujnika zapobiega zagotowaniu wody w instalacji w przypadku gdy zostanie uszkodzony sterownik bądź przegrzany kocioł. Po opadnięciu temperatury do bezpiecznych wartości czujnik odblokuje się samoczynnie i wyłączy się alarm. W przypadku uszkodzenia czujnika wentylator i podajnik zostają automatycznie odłączone.

3. Automatyczna kontrola czujnika - podczas wypięcia się lub uszkodzenia czujnika temp. C.O., C.W.U. lub ślimaka, automatycznie włącza się alarm, oraz na wyświetlaczu pojawia się notatka " Czujnik C.O. uszkodzony". Wyłączany jest nadmuch oraz podajnik, a pompa załączana jest niezależnie od aktualnej temp. Jeżeli zostanie uszkodzony czujnik C.O. alarm będzie aktywny aż do momentu wymiany na nowy. Alarm można wyłączyć za pomocą przycisku "MENU", a sterownik powróci do normalnego działania.

4. Zabezpieczenie zagotowania wody w kotle - dotyczy ono tylko trybu pracy priorytet bojlera. Gdy temp. bojlera jest zadana np. 55°C, a na kotle temp. rzeczywista wzrośnie do 67°C (jest to temp. wyższa o 5°C od tzw. temp. priorytetu), wówczas sterownik wyłączy wentylator. Jeśli natomiast temp. wzrośnie do 80°C włączy się pompa, natomiast przy 85°C pojawi się alarm. Taka sytuacja może się pojawić gdy bojler lub pompa jest uszkodzona oraz gdy jest źle zamontowany czujnik.

5. Zabezpieczenie temperaturowe - sterownik ST 42 Tech posiada dodatkowe zabezpieczenie na wypadek uszkodzenia czujnika bimetalicznego. Gdy temperatura przekroczy dopuszczalny poziom 95°C, włącza się alarm oraz wyświetla się komenda " Temp. za wysoka". W przypadku przekroczenia temp. alarmowej sterownik odłącza wentylator oraz podajnik i automatycznie włączana jest pompa w celu rozprowadzenia gorącej wody po instalacji.

6. Zabezpieczenia pojemnika paliwa - sterownik ST 42 Tech wyposażony jest w dodatkowy czujnik znajdujący się na ślimaku podajnika paliwa lub w półce w przypadku kotłów półkowych. Jego zadaniem jest mierzenie temperatury. W razie dużego wzrostu temp. powyżej 65°C włączany jest alarm. Podajnik paliwa włącza się na 10 minut, aby spowodować przesunięcie się paliwa do komory spalania, natomiast czujnik ślimaka zabezpiecza przed zapaleniem się paliwa w podajniku.

7. Bezpiecznik - Sterownik ST 42 Tech posiada wkładkę topikową rurkową WT 6,3A, która zabezpiecza sieć.

 
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sterownik ST 42 Tech
ceneo
allegro
opinieo
Piece spełniające unijne normy – 5 klasa Ecodesign
Wymiana kaloryferów na grzejniki aluminiowe
Piece Defro na ekogroszek z podajnikiem
Stiuk Wenecki Magnat Style do salonu
Najmodniejsze kolory ścian – trendy 2016
System rynnowy Bryza 150 do dachów
Grzejnik Ambra R w estetycznej łazience
Rynny PCV Bryza – sposoby na czyszczenie
Farba satynowa Śnieżka do wnętrz
Stiuk perłowy Magnat
Grzejniki Perfekt tabela mocy
Jaki piec z podajnikiem
Zobacz pozostałe artykuły
Sterownik ST 42 Tech