-22%

Sterownik ST 42 Tech

W magazynie
Dostępność produktu
Wysyłka 24h
SKU
ST 42
Cena promocyjna 1 098,50 zł Regular Price 1 391,50 zł
Sterownik ST 42 Tech

Sterownik ST 42 Tech

 

Sterownik ST 42 Tech przeznaczony do wszystkich kotłów z podajnikiem. Funkcją jego jest:

- sterowanie wentylatorem
- sterowanie podajnikiem ślimakowym lub tłokowym 
- sterowanie pompą C.O.
- sterowanie C.W.U.
- sterowanie pompą podłogową i mieszającą
- możliwość podłączenia regulatora pokojowego
- możliwość sterowania dwoma zaworami za pomocą dodatkowych modułów ST-61.Sterownik ST 42 Tech wyposażony jest w:

- duży wyswietlacz graficzny ułatwiający obsługę sterownika. 
- czujnik temperatury C.O., C.W.U., podłogowej, ślimaka (zabezpieczenie) 
- temperaturowe zabezpieczenie (termik)
- obudowa sterownika wykonana z materiałów odpornych na niskie i wysokie temperatury otoczenia
-  obudowa panelowa w postaci panelu ST-42 oraz modułu wykonawczego ST-60 z możliwością montażu w osłonie metalowej OM-60a lub Om-60b. Umożliwia to bezpośredni montaż wyświetlacza pod obudowę kotła natomiast modułu wykonawczego na dowolnej części kotła.

 Dane techniczne:

Nazwa  Sterownik ST 42 Tech
Zasilanie230V/50Hz/±10%
Pobór mocy sterownika10 W
Temperatura otoczeniaod +5°C do +50°C
Obciążenie wyjścia pompy C.O.1 A
Obciążenie wyjścia pompy C.W.U.1 A
Obciążenie wyjścia pompy podłogowej1 A
Obciążenie wyjścia pompy mieszającej1 A
Zakres nastaw temperaturyod 0°C do +85°C
Obciążenie wyjścia wentylatora0,6 A
Zakres nastaw temperaturod +40°C do +80°C
Wytrzymałość temp. czujnikaod -25°C do +90°C
Obciążenie wyjścia podajnika2,5 A
Wkładka bezpiecznikowa6,3 A
ModelST 42


Zabezpieczenia:

W celu zapewnienia bezpiecznej i bezawaryjnej pracy sterownik ST 42 Tech posiada szereg licznych zabezpieczeń. Podczas awarii regulator włącza sygnał dźwiękowy oraz na wyświetlaczu pojawia się odpowiedni komunikat. W przypadku alarmu "Temp. C.O. za wysoka" należy chwilę odczekać, aby temperatura obniżyła się poniżej alarmowej.

1. Alarm temperatury - zabezpieczenie to jest aktywowane tylko i wyłącznie w trybie pracy (gdy temperatura kotła jest niższa od temperatury zadanej). Jeżeli temperatura kotła nie rośnie przez określony przez użytkownika czas, uaktywniany jest alarm, podczas którego wyłączane są: podajnik, nadmuch, (pompa pracuje niezależnie) oraz włącza się sygnał dźwiękowy. Na wyświetlaczu pojawia się odpowiedni komunikat.

2. Zabezpieczenie termiczne - sterownik ST 42 Tech posiada dodatkowy czujnik bimetaliczny (znajduje się przy czujniku temperatury kotła), który po przekroczeniu temp. 85°C odłącza wentylator oraz podajnik. Zadziałanie czujnika zapobiega zagotowaniu wody w instalacji w przypadku gdy zostanie uszkodzony sterownik bądź przegrzany kocioł. Po opadnięciu temperatury do bezpiecznych wartości czujnik odblokuje się samoczynnie i wyłączy się alarm. W przypadku uszkodzenia czujnika wentylator i podajnik zostają automatycznie odłączone.

3. Automatyczna kontrola czujnika - podczas wypięcia się lub uszkodzenia czujnika temp. C.O., C.W.U. lub ślimaka, automatycznie włącza się alarm, oraz na wyświetlaczu pojawia się notatka " Czujnik C.O. uszkodzony". Wyłączany jest nadmuch oraz podajnik, a pompa załączana jest niezależnie od aktualnej temp. Jeżeli zostanie uszkodzony czujnik C.O. alarm będzie aktywny aż do momentu wymiany na nowy. Alarm można wyłączyć za pomocą przycisku "MENU", a sterownik powróci do normalnego działania.

4. Zabezpieczenie zagotowania wody w kotle - dotyczy ono tylko trybu pracy priorytet bojlera. Gdy temp. bojlera jest zadana np. 55°C, a na kotle temp. rzeczywista wzrośnie do 67°C (jest to temp. wyższa o 5°C od tzw. temp. priorytetu), wówczas sterownik wyłączy wentylator. Jeśli natomiast temp. wzrośnie do 80°C włączy się pompa, natomiast przy 85°C pojawi się alarm. Taka sytuacja może się pojawić gdy bojler lub pompa jest uszkodzona oraz gdy jest źle zamontowany czujnik.

5. Zabezpieczenie temperaturowe - sterownik ST 42 Tech posiada dodatkowe zabezpieczenie na wypadek uszkodzenia czujnika bimetalicznego. Gdy temperatura przekroczy dopuszczalny poziom 95°C, włącza się alarm oraz wyświetla się komenda " Temp. za wysoka". W przypadku przekroczenia temp. alarmowej sterownik odłącza wentylator oraz podajnik i automatycznie włączana jest pompa w celu rozprowadzenia gorącej wody po instalacji.

6. Zabezpieczenia pojemnika paliwa - sterownik ST 42 Tech wyposażony jest w dodatkowy czujnik znajdujący się na ślimaku podajnika paliwa lub w półce w przypadku kotłów półkowych. Jego zadaniem jest mierzenie temperatury. W razie dużego wzrostu temp. powyżej 65°C włączany jest alarm. Podajnik paliwa włącza się na 10 minut, aby spowodować przesunięcie się paliwa do komory spalania, natomiast czujnik ślimaka zabezpiecza przed zapaleniem się paliwa w podajniku.

7. Bezpiecznik - Sterownik ST 42 Tech posiada wkładkę topikową rurkową WT 6,3A, która zabezpiecza sieć.

 
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sterownik ST 42 Tech
ceneo
allegro
opinieo
Piece spełniające unijne normy – 5 klasa Ecodesign
Wymiana kaloryferów na grzejniki aluminiowe
Piece Defro na ekogroszek z podajnikiem
Stiuk Wenecki Magnat Style do salonu
Najmodniejsze kolory ścian – trendy 2016
System rynnowy Bryza 150 do dachów
Grzejnik Ambra R w estetycznej łazience
Rynny PCV Bryza – sposoby na czyszczenie
Farba satynowa Śnieżka do wnętrz
Stiuk perłowy Magnat
Grzejniki Perfekt tabela mocy
Jaki piec z podajnikiem
Zobacz pozostałe artykuły
Sterownik ST 42 Tech