Marka Lowicyn - zupełnie nowe spojrzenie na farbę

Marka Lowicyn - zupełnie nowe spojrzenie na farbę

 

Marka Lowicyn - zupełnie nowe spojrzenie na farbę

 

Jakiś czas temu dobrze znana na rynku budowlanym marka Polifarb Łódź, wypuściła serię nowych farb do malowania m.in. powierzchni dachowych. Mowa tu oczywiście o serii Lowicyn, która cieszy się bardzo dużą popularnością wśród swoich użytkowników.

 

Lowicyn - funkcjonalna gruntoemalia

 

Farby Lowicyn to gruntoemalie, których zadaniem jest nie tylko pokrycie określonej, stalowej struktury, ale też stworzenie na powierzchni specjalnego, podtrzymującego farbę podkładu. Farba ta idealnie nadaje się do malowania rynien, ogrodzeń, dachów z blachy trapezowej, a także parapetów. Uzyskana w ten sposób powłoka malarska jest odporna na działanie czynników zewnętrznych, w tym deszczu, mrozu, oddziaływań mechanicznych itd. Najważniejszym składnikiem farby Lowicyn są tzw. żywice poliwinylowe, dzięki którym czas eksploatacji danej powierzchni stalowej jest znacznie dłuższy. Co ciekawe, farba ta może być również wykorzystywana do malowania powierzchni drewnianych, otynkowanych, a także betonowych! W tym przypadku należy jednak pamiętać o właściwym zagruntowaniu podłoża, do którego polecamy farby Lowikor-2

 

Eko-Lowicyn - farba stworzona z myślą o środowisku

 

Farba Eko-Lowicyn to w pełni przyjazny dla środowiska produkt, który sprawdza się przede wszystkim jako ochronno-dekoracyjny środek do malowania powierzchni pokrytych warstwą cynku. Co ważne, sprawdzi się on zarówno w trakcie użytkowania na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Za pomocą tej farby można m.in. malować pokrycia dachowe, ogrodzenia, parapety, rynny, a także struktury betonowe i ceramiczne. W przypadku ceramiki ważne jest, aby jej powierzchnia nie była szkliwiona. Eko-Lowicyn to też świetny środek do malowania niektórych elementów maszyn i konstrukcji. Można go też stosować na powierzchnie PCW, ale tylko wówczas, gdy zostały one odpowiednio zagruntowane.

 

Lowicyn SX - farba do specjalnych zastosowań

 

Lowicyn SX to farba przeznaczona przede wszystkim do bezpośredniego malowania powierzchni stalowych ocynkowanych. Jest to gruntoemalia, której zadaniem jest dodatkowe zabezpieczenie tychże powierzchni przed działaniem korozji. Co więcej, Lowicyn SX jest również farbą dekoracyjną, o czym świadczy m.in. możliwość wykorzystania jej jako środka do renowacji tych powierzchni, które uprzednio zostały pomalowane innymi farbami z serii Lowicyn. Za pomocą produktu możliwe jest m.in. kompleksowe malowanie dachu, konstrukcji słupów, barierek, elementów mostów i wiaduktów, a także niektórych maszyn i urządzeń elektrycznych. Lowicyn SX to farba, którą można również malować materiały drewnopochodne, tynki i betony, aczkolwiek jest tu konieczne odpowiednie zagruntowanie podłoża.

 

Przed zastosowaniem w/w farb warto skorzystać z preparatu Emulsol RN-1, za pomocą którego możliwe jest kompleksowe czyszczenie i przygotowanie podłoża przed nałożeniem powłoki malarskiej. Zaletą preparatu jest m.in. skuteczne odtłuszczenie i oczyszczenie podłoża.