USZKODZONA PACZKA – PRAWO DO ODSZKODOWANIA OD FIRMY KURIERSKIEJ

Pamiętaj, że firma kurierska odpowiada za stan przesyłki od jej przyjęcia od nadawcy, aż do wydania adresatowi. Dlatego jeśli zauważysz jakiekolwiek uszkodzenia masz prawo do jej reklamacji.

  • Zanim podpiszesz odbiór przesyłki sprawdź jej stan. To leży w twoim interesie – jeśli odbierzesz wadliwą przesyłkę bez zastrzeżeń, stracisz prawo do odszkodowania od kuriera. Obejrzyj opakowanie, sprawdź czy nie jest rozerwane, pogniecione lub w inny sposób uszkodzone oraz czy jest oklejone oryginalną taśmą z nadrukiem żelazny, jak na zdjęciu.
  • W razie uszkodzenia nie odbieraj przesyłki i spisz protokół (zrób zdjęcie opakowania). W takiej sytuacji kurier powinien zgodzić się na rozpakowanie i sprawdzenie zawartości przesyłki, pomimo nie podpisania odbioru. W razie trudności skontaktuj się z nami - 17 888 6 777.
  • Gdy kurier zgodzi się na rozpakowanie przesyłki podpisz jej odbiór i niezwłocznie w jego obecności rozpakuj towar, sprawdzając jego stan. Gdy zauważysz jakąkolwiek nieprawidłowość bezzwłocznie spisz protokół – powinien zawierać dokładny opis uszkodzenia z adnotacją, że uszkodzenie zostało zdiagnozowane w obecności kuriera, po wcześniejszym stwierdzeniu wady opakowania.
  • Musisz być czujny i pamiętać, że w takiej sytuacji kurier zrobi wszystko, by zdobyć twój podpis odbioru przesyłki bez zastrzeżeń. Jeśli podpiszesz, mimo że zauważysz wady opakowania, zwolnisz go z odpowiedzialności, a my nie będziemy w stanie wyegzekwować odszkodowania w twoim imieniu, pomimo ubezpieczenia wszystkich przesyłek.
ceneo
allegro
opinieo
Piece spełniające unijne normy – 5 klasa Ecodesign
Wymiana kaloryferów na grzejniki aluminiowe
Piece Defro na ekogroszek z podajnikiem
Stiuk Wenecki Magnat Style do salonu
Najmodniejsze kolory ścian – trendy 2016
System rynnowy Bryza 150 do dachów
Grzejnik Ambra R w estetycznej łazience
Rynny PCV Bryza – sposoby na czyszczenie
Farba satynowa Śnieżka do wnętrz
Stiuk perłowy Magnat
Grzejniki Perfekt tabela mocy
Jaki piec z podajnikiem
Zobacz pozostałe artykuły