Blog

 1. Jaki gazowy kocioł kondensacyjny Ariston wybrać?

  Jaki gazowy kocioł kondensacyjny Ariston wybrać?

  Wybór gazowego kotła kondensacyjnego powinien być poprzedzony dokładną analizą. Istotne jest to, z jakim rodzajem instalacji ma się do czynienia w danym budynku oraz jakie są preferencje i potrzeby użytkowników. Najczęstszym dylematem pojawiającym się podczas wyboru tego produktu jest to, co sprawdzi się bardziej – kocioł jedno- czy dwufunkcyjny. Choć nie da się jednoznacznie stwierdzić, który jest obiektywnie lepszy i bardziej wydajny, zaznajomienie się z tym, w jaki sposób działa każdy z rodzajów kotłów kondensacyjnych, pomaga w podjęciu ostatecznej decyzji.

  Czytaj dalej
 2. Co wyróżnia produkty marki Dufa?

  Co wyróżnia produkty marki Dufa?

  Dufa to znak towarowy znanej na całym świecie niemieckiej firmy Meffert AG-Farbwerke, która istnieje już na rynku od kilkudziesięciu lat. Można poznać ją po grafice w postaci czarnego jeża z kolorowymi kolcami. Firma ma w swojej ofercie szereg farb, tynków, środków gruntujących, podkładów, lakierów, emalii, impregnatów, tapet, systemów ociepleń, klejów itd. Niemiecki koncern dba o to, aby sprzedawane produkty chemii budowlanej były skuteczne, wydajne, bezpieczne i nowoczesne. Klienci mogą mieć pewność, że spełniają one wymagane normy jakości.

  Czytaj dalej
 3. Co ma do zaoferowania marka Bondex i dlaczego warto używać jej produktów?

  Co ma do zaoferowania marka Bondex i dlaczego warto używać jej produktów?

  Bondex to duńska marka znana i ceniona na całym świecie, słynie z produkcji wysokiej jakości farb. Może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, działa na rynku od 1902 roku zgodnie z tradycją. Jeśli ktoś planuje aranżację wnętrz, chce przeprowadzić remont mieszkania lub domu, to powinien zainteresować się produktami Bondex SmartHome. Możliwe jest wyposażenie się we wszystkie niezbędne materiały, czyli impregnaty, lakierobejce do ochrony i dekoracji drewna, farby fasadowe i emalie. Ogromną zaletą produktów marki Bondex jest ich nieszkodliwość. Są przyjazne dla człowieka i środowiska naturalnego, całkowicie bezpieczne w stosowaniu

  Czytaj dalej
 4. Aksilbet - farby na powierzchnie betonowe

  Aksilbet - farby na powierzchnie betonowe

  Jest taka pora roku, kiedy w ludziach budzi się chęć odnawiania, odświeżania, sprzątania i ogarniania swojego otoczenia. To właśnie wiosną w każdego wstępują nowe pokłady energii, a zajęcie się domem i jego otoczeniem staje się jedną z najważniejszych potrzeb. Wtedy doskonale sprawdzi się farba Aksilbet, którą stosuje się do betonu. Farby do betonu marki Aksilbet cechują się unikalnymi właściwościami, dzięki czemu są takie łatwe w użytkowaniu, wydajne i odporne. Więcej na ich temat poniżej.

   

  Czytaj dalej
 5. Marka Lowicyn - zupełnie nowe spojrzenie na farbę

  Marka Lowicyn - zupełnie nowe spojrzenie na farbę

  Jakiś czas temu dobrze znana na rynku budowlanym marka Polifarb Łódź, wypuściła serię nowych farb do malowania m.in. powierzchni dachowych. Mowa tu oczywiście o serii Lowicyn, która cieszy się bardzo dużą popularnością wśród swoich użytkowników.

  Czytaj dalej
 6. Co wyróżnia kotły SAS na rynku?

  Co wyróżnia kotły SAS na rynku?

  Efektywne ogrzewanie budynków ma ogromne znaczenie dla właścicieli tego typu nieruchomości. Z uwagi na to warto wiedzieć, co wyróżnia kotły SAS na rynku? To ekologiczne urządzenia grzewcze, dedykowane klientom indywidualnym i firmowym.

  Czytaj dalej
 7. Jak prawidłowo dobrać moc kotła dla swojego domu?

  Jak prawidłowo dobrać moc kotła dla swojego domu?

  Osoby rozważające zakup pieca, często zastanawiają się, jak prawidłowo dobrać moc kotła dla swojego domu? Zadanie to wbrew pozorom nie jest łatwe, ponieważ większość osób popełnia podstawowe błędy, decydując się na urządzenie niedopasowane do swoich potrzeb.

  Czytaj dalej
 8. Kotły 5 klasa, dyrektywa EcoDesign

  Kotły 5 klasa, dyrektywa EcoDesign

  Ecodesign jest dyrektywą wprowadzoną przez parlament europejski, która ustala wymagania emisyjne dla kotłów. Najwyższą z możliwych, klasę 5, posiadają nowoczesne kotły, które mimo wysokiej sprawności mają niski poziom emisji zanieczyszczeń.

  Czytaj dalej
 9. System rynnowy Bryza - jak dobrać odpowiednią wielkość systemu rynnowego?

  System rynnowy Bryza - jak dobrać odpowiednią wielkość systemu rynnowego?

  Zanim zacznie się wybierać walory estetyczne, to znaczy kolory i kształty instalowanych rynien, uwagę należy zwrócić na dobór odpowiedniej wielkości systemu. Tylko to zapewni gwarancję bezpieczeństwa jego działania.

  Czytaj dalej
 10. Piece spełniające unijne normy – 5 klasa Ecodesign

  Piece spełniające unijne normy – 5 klasa Ecodesign

  Od 2017 roku obowiązuje nowe prawo, dotyczące sprzedaży kotłów. Według niego nie wszystkie modele są dopuszczone do sprzedaży. Warto wiedzieć, które z nich są zgodne z nową dyrektywą. Głównie dlatego, że skoro pozostałe rodzaje zostały wycofane ze sprzedaży, to w przyszłości może pojawić się całkowity zakaz ich użytkowania. Lepiej nie ryzykować, że nowo zakupiony piec za jakiś czas trzeba będzie wymienić tylko ze względu na prawo.

  Czytaj dalej
Strona