Blog

 1. Czym pomalować stare ogrodzenie metalowe?

  Stare ogrodzenie metalowe jest często narażone na korozję i rdzewienie, co może prowadzić do utraty estetycznego wyglądu i osłabienia jego trwałości. Aby odnowić wygląd ogrodzenia i zapewnić mu ochronę przed dalszymi uszkodzeniami, warto je pomalować. W tej chwili na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów farb, które są specjalnie zaprojektowane do malowania metalu. Jeśli zastanawiasz się czym konkretnie zabezpieczyć metalowe ogrodzenie, to mamy dla Ciebie jeden z najlepszych środków. W niniejszym artykule przedstawimy właściwości farby do metalu oraz instrukcje jak pomalować ogrodzenie metalowe.

  Czytaj dalej
 2. Jaki piec gazowy z otwartą czy zamkniętą komorą spalania?

  Wybór odpowiedniego pieca gazowego to ważna decyzja, która ma wpływ na efektywność energetyczną i koszty ogrzewania Twojego domu. Jednym z kluczowych elementów, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze pieca, jest rodzaj komory spalania — otwarta czy zamknięta.

  W artykule omówimy zalety i wady obu rodzajów pieców na przykładzie modeli Aristona oraz pomożemy w podjęciu decyzji, który piec będzie najlepszy dla Twoich potrzeb — z otwartą czy z zamkniętą komorą spalania.

  Czytaj dalej
 3. Jaki gazowy kocioł kondensacyjny Ariston wybrać?

  Wybór gazowego kotła kondensacyjnego powinien być poprzedzony dokładną analizą. Istotne jest to, z jakim rodzajem instalacji ma się do czynienia w danym budynku oraz jakie są preferencje i potrzeby użytkowników. Najczęstszym dylematem pojawiającym się podczas wyboru tego produktu jest to, co sprawdzi się bardziej – kocioł jedno- czy dwufunkcyjny. Choć nie da się jednoznacznie stwierdzić, który jest obiektywnie lepszy i bardziej wydajny, zaznajomienie się z tym, w jaki sposób działa każdy z rodzajów kotłów kondensacyjnych, pomaga w podjęciu ostatecznej decyzji.

  Czytaj dalej
 4. Co wyróżnia produkty marki Dufa?

  Dufa to znak towarowy znanej na całym świecie niemieckiej firmy Meffert AG-Farbwerke, która istnieje już na rynku od kilkudziesięciu lat. Można poznać ją po grafice w postaci czarnego jeża z kolorowymi kolcami. Firma ma w swojej ofercie szereg farb, tynków, środków gruntujących, podkładów, lakierów, emalii, impregnatów, tapet, systemów ociepleń, klejów itd. Niemiecki koncern dba o to, aby sprzedawane produkty chemii budowlanej były skuteczne, wydajne, bezpieczne i nowoczesne. Klienci mogą mieć pewność, że spełniają one wymagane normy jakości.

  Czytaj dalej
 5. Co ma do zaoferowania marka Bondex i dlaczego warto używać jej produktów?

  Bondex to duńska marka znana i ceniona na całym świecie, słynie z produkcji wysokiej jakości farb. Może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, działa na rynku od 1902 roku zgodnie z tradycją. Jeśli ktoś planuje aranżację wnętrz, chce przeprowadzić remont mieszkania lub domu, to powinien zainteresować się produktami Bondex SmartHome. Możliwe jest wyposażenie się we wszystkie niezbędne materiały, czyli impregnaty, lakierobejce do ochrony i dekoracji drewna, farby fasadowe i emalie. Ogromną zaletą produktów marki Bondex jest ich nieszkodliwość. Są przyjazne dla człowieka i środowiska naturalnego, całkowicie bezpieczne w stosowaniu

  Czytaj dalej
 6. Aksilbet - farby na powierzchnie betonowe

  Jest taka pora roku, kiedy w ludziach budzi się chęć odnawiania, odświeżania, sprzątania i ogarniania swojego otoczenia. To właśnie wiosną w każdego wstępują nowe pokłady energii, a zajęcie się domem i jego otoczeniem staje się jedną z najważniejszych potrzeb. Wtedy doskonale sprawdzi się farba Aksilbet, którą stosuje się do betonu. Farby do betonu marki Aksilbet cechują się unikalnymi właściwościami, dzięki czemu są takie łatwe w użytkowaniu, wydajne i odporne. Więcej na ich temat poniżej.

   

  Czytaj dalej
 7. Marka Lowicyn - zupełnie nowe spojrzenie na farbę

  Jakiś czas temu dobrze znana na rynku budowlanym marka Polifarb Łódź, wypuściła serię nowych farb do malowania m.in. powierzchni dachowych. Mowa tu oczywiście o serii Lowicyn, która cieszy się bardzo dużą popularnością wśród swoich użytkowników.

  Czytaj dalej
 8. Co wyróżnia kotły SAS na rynku?

  Efektywne ogrzewanie budynków ma ogromne znaczenie dla właścicieli tego typu nieruchomości. Z uwagi na to warto wiedzieć, co wyróżnia kotły SAS na rynku? To ekologiczne urządzenia grzewcze, dedykowane klientom indywidualnym i firmowym.

  Czytaj dalej
 9. Jak prawidłowo dobrać moc kotła dla swojego domu?

  Osoby rozważające zakup pieca, często zastanawiają się, jak prawidłowo dobrać moc kotła dla swojego domu? Zadanie to wbrew pozorom nie jest łatwe, ponieważ większość osób popełnia podstawowe błędy, decydując się na urządzenie niedopasowane do swoich potrzeb.

  Czytaj dalej
 10. Kotły 5 klasa, dyrektywa EcoDesign

  Ecodesign jest dyrektywą wprowadzoną przez parlament europejski, która ustala wymagania emisyjne dla kotłów. Najwyższą z możliwych, klasę 5, posiadają nowoczesne kotły, które mimo wysokiej sprawności mają niski poziom emisji zanieczyszczeń.

  Czytaj dalej