VIDARON Impregnat Powłokotwórczy - V04 Orzech Włoski - 4,5L

W magazynie
Dostępność produktu
Zapytaj sprzedawcę - tel. 17 888 6 777
SKU
5903973142393
184,50 zł
VIDARON Impregnat Powłokotwórczy to nowoczesny impregnat ochronno-dekoracyjny do drewna, do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Chroni drewno przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych, tworzy na powierzchni drewna ochronna powłokę zabezpieczającą przed biokorozją - grzyby, pleśnie, glony. Vidaron impregnat powłokotwórczy przeznaczony jest na fasady drewniane, meble ogrodowe, altany oraz inne powierzchnie z drewna zarówno gładkiego, jak i szorstkiego. Przeznaczony do ochrony drewna zgodnie z II i III klasą użytkowania , bez stałego kontaktu z gruntem i wodą.

VIDARON Impregnat Powłokotwórczy - V04 Orzech Włoski - 4,5L

VIDARON Impregnat Powłokotwórczy - V04 Orzech Włoski - 4,5L to nowoczesny impregnat ochronno-dekoracyjny do drewna, do  zastosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Chroni drewno przed niszczącym działaniem warunków atmosferycznych, tworzy na powierzchni drewna ochronna powłokę zabezpieczającą przed biokorozją - grzyby, pleśnie, glony. Vidaron impregnat powłokotwórczy przeznaczony jest na fasady drewniane, meble ogrodowe, altany oraz inne powierzchnie z drewna zarówno gładkiego, jak i szorstkiego. Przeznaczony do ochrony drewna zgodnie z II i III klasą użytkowania , bez stałego kontaktu z gruntem i wodą.

Nie jest przeznaczony do impregnacji drewnianych ciągów komunikacyjnych jak: posadzki drewniane, schody itp.

W przypadku niestandardowych zastosowań - jak drewna egzotyczne, twarde gatunki drewna, okładziny korkowe - użycie wyroby skonsultować z Producentem.

Impregnat daje pełną ochronę drewna w połączeniu z Vidaron impregnat bezbarwny gruntujący.

Przygotowanie podłoża:

Drewno przeznaczone do impregnacji musi być suche , wysezonowane, odtłuszczone, wolne od starych powłok malarskich i lakierów. Surowe drewno przeznaczone do użytku zewnetrznego należy zagruntować Bezbarwnym Impregnatem Gruntującym Vidaron, który zapewnia pełną ochronę biologiczną drewna, właściwości biobójcze,

Impregnowanie:

Przed użyciem i w trakcie malowania impregnat należy mieszać bez rozcieńczania, pozwoli to zachować jednolitą barwę impregowanego drewna. Impregnować metoda zanurzeniowa lub pędzlem. W celu uzyskania lepszego efektu dekoracyjnego po około 10 min od nałożenia należy impregnat rozetrzeć suchym pędzlem wzdłóż słoji drewna. Należy nałożyć dwie warstwy impregnatu w temperaturze od +10C do 25C. Drugą warstwę impregnatu można nakładać po wyschnięciu pierwszej warstwy. Czas schnięcia w temperaturze +20C i wilgotności wzglednej 55% to około 12 godzin. Abu uzyskać jednakowe wybarwienie drewna malując wyrobami Vidaron z różnych partii produkcyjnych należy wymieszac je ze sobą przed przystąpieniem do malowania, lub malować produktami z jednej partii produkcyjnej. Szczegółowe dane dotyczące aplikacji zawarte w Karcie Technicznej produktu.

Czyszczenie narzędzi - rozcieńczalnik olejno-ftalowy, benzyna lakowa

Wydajność : do 11m2/L

 

Kolor:   V04 Orzech Włoski
Produkcja: VIDARON Impregnat Powłokotwórczy -
Wydajność: do 11 m²/l
Postać: ciecz
Wygląd: mat

 

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:VIDARON Impregnat Powłokotwórczy - V04 Orzech Włoski - 4,5L
ceneo
allegro
opinieo
Jaki piec gazowy do domu 200 m2
Piec zasypowy 5 klasa EcoDesign
Jakie rynny plastikowe wybrać? Przewodnik po wyborze najlepszego systemu rynnowego
Jaki zlew do pralni — praktyczny poradnik
Czym pomalować stare ogrodzenie metalowe?
Jaki piec gazowy z otwartą czy zamkniętą komorą spalania?
Jaki gazowy kocioł kondensacyjny Ariston wybrać?
Co wyróżnia produkty marki Dufa?
Co ma do zaoferowania marka Bondex i dlaczego warto używać jej produktów?
Aksilbet - farby na powierzchnie betonowe
Marka Lowicyn - zupełnie nowe spojrzenie na farbę
Co wyróżnia kotły SAS na rynku?
Zobacz pozostałe artykuły
VIDARON Impregnat Powłokotwórczy - V04 Orzech Włoski - 4,5L