-8%

Sterownik ST 24 Tech + wentylator STW-60 EMSK

W magazynie
Dostępność produktu
Wysyłka 24h
SKU
ST 24 + STW-60 EMSK
Cena promocyjna 659,50 zł Regular Price 713,50 zł
Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 659,50 zł

Sterownik ST 24 Tech + wentylator STW-60 EMSK

Sterownik ST 24 Tech + wentylator STW-60 EMSK


Sterownik ST 24 Tech przeznaczony do wszystkich kotłów zasypowych. Funkcją jego jest:

- sterowanie wentylatorem (możliwość regulacji obrotów wentylatora)
- sterowanie pompą obiegową C.O.

 

Sterownik ST 24 Tech wyposażony jest w :

- duży wyświetlacz LED
- czujnik temperatury C.O.
- termiczne zabezpieczenie (termik)
- metalowa podstawka służąca do łatwego montażu sterownika na kotle
- obudowa sterownika wykonana z materiałów odpornych na niskie i wysokie temperatury otoczenia

 


Zasada działania:

Sterownik ST 24 Tech - którego zadaniem jest sterowanie zasypowym kotłem C.O. wyposażonym w nadmuch i pompę obiegu wody CO oraz utrzymywanie zadanej temperatury za pomocą wentylatora. Sterownik ST-24 fabrycznie przystosowany jest do montażu na kotle. 


Dane techniczne:

Nazwa Sterownik ST 24
Zasilanie 230V/50Hz/±10%
Pobór mocy sterownika 4 W
Temperatura otoczenia Od +5°C do +50°C
Obciążenie pompy C.O. 0,5 A
Pomiar temperatur Od 0°C od +85°C
Dokładność pomiaru 1°C
Zakres nastaw temperatur Od +45°C do +80°C
Długośc przewodu czujnika 1,5 m
Obciążenie wentylatora 0,6 A
Wytrzymałość temp. czujnika Od -25°C do 90°C
Wkładka bezpiecznikowa 2x1,6 A
Model ST 24 Tech

 


Schemat instalacji:

Zasada działania:

Gdy chcemy zapalić w kotle, a temperatura jest niższa niż 30°C, należy nacisnąć przycisk WYJŚCIE, który spowoduje automatyczny rozruch wentylatora. W tym czasie na sterowniku pojawią się dwie diody "Wentylator" oraz "Praca ręczna". Pononwne wciśnięcie tego samego przycisku spowoduje wyłączenie się wentylatora (funkcji rozpalania). Funkcja ta będzie aktywna do momentu osiągnięcia przez kocioł temperatury 30°C - temperatura włączenia się pompy. Po osiągnięciu tej temperatury sterownik przechodzi do "trybu pracy". Gdy temperatura osiągnie zadaną wartość sterownik przechodzi w tryb podtrzymania, w którym częstotliwość przedmuchów będzie uzależniona od użytkownika.

Zadana temperatura:

Poprzez zadaną temperaturę użytkownik powinien rozumieć żądaną temp. na kotle. Można ją zmienić poprzez sterowanie strzałkami "w górę", gdy chcemy podwyższyć temp., oraz "w dół", gdy chcemy ją obniżyć. Zmiana musi następować w momencie gdy wyświetlacz pulsuje. Po kilku sekundach (ok. 4) wyświetlacz wraca do aktualnej temp. kotła.

Funkcje sterownika:

Sterownik ST 24 Tech posiada funkcję regulacji obrotów wentylatora, którą można uruchomić wciskając przycisk "OPCJE", po czym zapala się dioda do regulacji obrotów. Za pomocą tej funkcji można sterować szybkością pracy wentylatora, są to biegi od 1 do 6 lub od 1 do 10 w zależności od programu. Biegi wentylatora można zmieniać za pomocą strzałek "w górę" oraz "w dół". Im wyższy bieg tym szybsza praca wentylatora i analogicznie odwrotnie, im niższy bieg tym wentylator pracuje wolniej.

Gdy temp. osiągnie zadaną wartość kocioł przechodzi w "stan podtrzymania" - aby nie zwiększać temp. w kotle. Dla właściwej pracy, użytkownik sterownika ST 24 Tech ustawia dwa parametry: pracę przedmuchu i przerwę w przedmuchu.

Funkcję pracy przedmuchu można uruchomić wciskając dwukrotnie przycisk "OPCJE". W momencie dwukrotnego naciśnięcia przycisku zapala się dioda "praca przedmuchu". Za pomocą tej funkcji należy ustawić czas pracy przedmuchu wentylatora w trakcie trwania podtrzymania. Czas pracy przedmuchu ustawiany jest w sekundach.

Funkcję przerwy przedmuchu można uruchomić wciskając trzykrotnie przycisk "OPCJE". W momencie trzykrotnego naciśnięcia przycisku zapala się dioda "przerwa przedmuchu". Za pomocą tej funkcji należy ustawić czas pracy przedmuchu wentylatora w trakcie trwania podtrzymania. Czas pracy przerwy przedmuchu ustawiany jest w minutach.

UWAGA!!!Błędne ustawienie pracy i przerwy przedmuchu może spowodować wzrastanie temperatury!!! Przerwa przedmuchu nie powinna być zbyt krótka, a praca przedmuchu nie powinna być zbyt długa.


Zabezpieczenia:

Sterownik ST 24 Tech wyposażony jest w szereg zabezpieczeń umożliwiających bezpieczne użytkowanie. Jeżeli na wyświetlaczu pojawi się błąd:
- E4 - oznacza, iż została przekroczona maksymalna temperatura na kotle. Została ona ustalona na 85°C
- E5 - oznacza, iż czujnik temperatury został uszkodzony.
Po włączeniu się któregokolwiek z wyżej wymienionych błędów, automatycznie wyłącza się wentylator, włącza się pompa C.O. oraz pojawia się sygnał alarmowy. Gdy na wyświetlaczu naszego sterownika pojawi się błąd E4, sygnalizujący przekroczenie temperatury, alarm można skasować za pomocą przycisku "OPCJE". Natomiast gdy pojawi się Błąd E5, trzeba wymienić czujnik temperatury na nowy.
Sterownik ST 24 Tech zabezpieczony jest także w termik, który wyłącza zasilanie wentylatora po osiągnięciu temp. powyżej 85°C. Termik ten zapobiega zagotowaniu się wody w instalacji C.O. W przypadku, gdy termik zostanie uszkodzony nie będzie działał wentylator zarówno w pracy ręcznej jak i automatycznej.

 

 
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sterownik ST 24 Tech + wentylator STW-60 EMSK
ceneo
allegro
opinieo
Jaki piec gazowy do domu 200 m2
Piec zasypowy 5 klasa EcoDesign
Jakie rynny plastikowe wybrać? Przewodnik po wyborze najlepszego systemu rynnowego
Jaki zlew do pralni — praktyczny poradnik
Czym pomalować stare ogrodzenie metalowe?
Jaki piec gazowy z otwartą czy zamkniętą komorą spalania?
Jaki gazowy kocioł kondensacyjny Ariston wybrać?
Co wyróżnia produkty marki Dufa?
Co ma do zaoferowania marka Bondex i dlaczego warto używać jej produktów?
Aksilbet - farby na powierzchnie betonowe
Marka Lowicyn - zupełnie nowe spojrzenie na farbę
Co wyróżnia kotły SAS na rynku?
Zobacz pozostałe artykuły
Sterownik ST 24 Tech + wentylator STW-60 EMSK