Zadaj pytanie on-line
;

Sklep budowlany eZelazny, piece węglowe, farby, grzejniki, rynny Bryza

Sadpal 1 kg - katalizator do wypalania sadzy w kotłach i kominkach

SKU: SADPAL 1 kg

Dostępność: W magazynie

Sadpal 1 kg - katalizator do wypalania sadzy w kotłach i kominkach

Normalna cena: 18,50 zł

Cena promocyjna 11,90 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

SADPAL 1 kg - katalizator do wypalania sadzy w kotłach i kominkach

 

SADPAL - katalizator niepalny, niewybuchowy, nietoksyczny. Służy do dopalania sadzy, substancji organicznych (smolistych) w każdym miejscu kotła - palenisko, komora spalania, częściowo przewody kominowe, do końcowego produktu - dwutlenku węgla i wody.

 

Zastosowanie:

Na rozgrzane palenisko, wsypać katalizator "SADPAL" w ilości odpowiadającej objętości czubatej łyżki wprost na palący się żar. Po 30 minutach jeżeli zachodzi taka potrzeba czynność jeszcze raz powtórzyć. Czas podawania kolejnej dawki preparatu zależy od osadzania się sadzy na wyczyszczonych wcześniej "SADPALEM" dzrzwiczkach i ściankach paleniska. W przypadku kotłów z podajnikiem ślimakowym katalizator należy dozować bezpośrednio na retortę (wsypany do zbiornika paliwa może powodować korozję). Podczas systematycznego stosowania wystarczy jedna czubata łyżka na 3-6 kg żaru. W każdym kotle i kominku procesy spalania zachodzą w inny sposób z czym wiąże się sposób dozowania "SADPALU". Zalecane jest dozowanie preparatu w mniejszych dawkach, a częściej - dopuki nie dobierze się odpowiedniej dawki dla danego kotła. Dla paliw suchych takich jak węgiel, drewno, trociny zaleca się stosowanie mniejszych dawek. Przy paliwach mokrych o mniejszej kaloryczności stosuje się większe dawki, średnio 1-2 kg na 1 tonę węgla lub 1,5m3 drewna.

 

UWAGA !!!:

Resztki katalizatora "SADPAL" wraz z woreczkiem należy wrzucić w ogień. Preparat jest mieszanką soli nieorganicznych, które wchłaniają wilgoć z powietrza, dlatego należy przechowywać go w oryginalnych opakowaniach. Miejsce składowania powinno być suche, przewiewne, bez kontaktu z przedmiotami metalowymi, gdyż może powodować korozję. Zawilgocony preparat nie traci swoich właściwości, staje się tylko bardziej gliniasty, co może utrudnić dozowanie. W razie potrzeby można go wysuszyć, pozostawiając go w przewiewnym, ciepłym miejscu. Produkt Atestowany.

 

Regularne stosowanie eliminuje:

1. Zanieczyszczanie atmosfery sadzą (czarny dym)

2. Emisję tlenku węgla do atmosfery

3. Wyższe węglowodory armomatyczne WWA typu 3,4 benzopirenu

 

Atesty:

1. Instytut Inżynierii Materiałowej Akademii Gurniczo-Hutniczej w Krakowie -  w zakresie korozji pieców.

2. Politechnika Warszawska - Wydział Inżynierii Środowiska - dotyczy likwidacji wyższych węglowodorów aromatycznych WWA typu 3,4 benzopirenu.

3. Politechnika Warszawska - Wydział Inżynierii Środowiska - w zakresie wpływu prepraratu na środowisko zewnętrzne.

4. Badanie pod kątem wpływu na wkładkę kominową z blach nierdzewnych w kominkach i piecach C.O. - Katedra Energetyki Procesowej.

5. Zakład pracuje w Systemie Zarządzania Jakością nr 550/2/2010.

6. SKWAT Sp. z o.o. posiada wyłączną licencję na Patent R-365431 oraz znaki towarowe oznaczone R 159130 i R 184149.

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Sadpal 1 kg - katalizator do wypalania sadzy w kotłach i kominkach

Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
x