USZKODZONA PACZKA – PRAWO DO ODSZKODOWANIA OD FIRMY KURIERSKIEJ

Pamiętaj, że firma kurierska odpowiada za stan przesyłki od jej przyjęcia od nadawcy, aż do wydania adresatowi. Dlatego jeśli zauważysz jakiekolwiek uszkodzenia masz prawo do jej reklamacji.

  • Zanim podpiszesz odbiór przesyłki sprawdź jej stan. To leży w twoim interesie – jeśli odbierzesz wadliwą przesyłkę bez zastrzeżeń, stracisz prawo do odszkodowania od kuriera. Obejrzyj opakowanie, sprawdź czy nie jest rozerwane, pogniecione lub w inny sposób uszkodzone oraz czy jest oklejone oryginalną taśmą z nadrukiem żelazny, jak na zdjęciu.
  • W razie uszkodzenia nie odbieraj przesyłki i spisz protokół (zrób zdjęcie opakowania). W takiej sytuacji kurier powinien zgodzić się na rozpakowanie i sprawdzenie zawartości przesyłki, pomimo nie podpisania odbioru. W razie trudności skontaktuj się z nami - 17 888 6 777.
  • Gdy kurier zgodzi się na rozpakowanie przesyłki podpisz jej odbiór i niezwłocznie w jego obecności rozpakuj towar, sprawdzając jego stan. Gdy zauważysz jakąkolwiek nieprawidłowość bezzwłocznie spisz protokół – powinien zawierać dokładny opis uszkodzenia z adnotacją, że uszkodzenie zostało zdiagnozowane w obecności kuriera, po wcześniejszym stwierdzeniu wady opakowania.
  • Musisz być czujny i pamiętać, że w takiej sytuacji kurier zrobi wszystko, by zdobyć twój podpis odbioru przesyłki bez zastrzeżeń. Jeśli podpiszesz, mimo że zauważysz wady opakowania, zwolnisz go z odpowiedzialności, a my nie będziemy w stanie wyegzekwować odszkodowania w twoim imieniu, pomimo ubezpieczenia wszystkich przesyłek.
ceneo
allegro
opinieo
Jaki piec gazowy do domu 200 m2
Piec zasypowy 5 klasa EcoDesign
Jakie rynny plastikowe wybrać? Przewodnik po wyborze najlepszego systemu rynnowego
Jaki zlew do pralni — praktyczny poradnik
Czym pomalować stare ogrodzenie metalowe?
Jaki piec gazowy z otwartą czy zamkniętą komorą spalania?
Jaki gazowy kocioł kondensacyjny Ariston wybrać?
Co wyróżnia produkty marki Dufa?
Co ma do zaoferowania marka Bondex i dlaczego warto używać jej produktów?
Aksilbet - farby na powierzchnie betonowe
Marka Lowicyn - zupełnie nowe spojrzenie na farbę
Co wyróżnia kotły SAS na rynku?
Zobacz pozostałe artykuły