MAGNAT Ceramic C51 piaskowy marmur - 5L
MAGNAT Ceramic to ceramiczna farba trzeciej generacji do dekoracyjno-ochronnego malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Przeznaczona jest do malowania tynków cementowych, cementowo-wapiennych, gipsowych, gipsowo-kartonowych oraz tapet z włókna szklanego. Jest przystosowana do nakładania na podłoża drewniane, drewnopochodne oraz metalowe użytkowane wewnątrz pomieszczeń. Ma ponadprzeciętną odporność na szorowanie i wielokrotne zmywanie.
MAGNAT Ceramic C51 piaskowy marmur - 5L
SPOSÓB STOSOWANIA :
Przygotowanie Podłoża:
Podłoże przeznaczone do malowania powinno być wysezonowane, trwałe, suche, czyste, bez kurzu, zatłuszczeń i rdzy. Powierzchnie nowe zależnie od rodzaju podłoża powinny być zagruntowane właściwym dla nich gruntem. Ściany i sufity wyszpachlowane lub pokryte bardzo intensywnym kolorem pomalować farbą gruntującą MAGNAT. Powłoki farb klejowych, wapiennych, łuszczące się oraz źle przyczepne do podłoża warstwy starej farby usunąć. Dobrej jakości powłoki farb emulsyjnych umyć wodą z dodatkiem mydła malarskiego. Nierówności oraz spękania wyrównać odpowiednią wewnętrzną masą szpachlową ACRYL-PUTZ® i pomalować farbą gruntującą. Plamy z zacieków wodnych, nikotyny, oleju zamalować farbą Śnieżka ZACIEKI-PLAMY. Podłoża luźno związane, mocno chłonne i skredowane zagruntować odpowiednim preparatem ACRYL-PUTZ®. Tapety z włókna szklanego malować bezpośrednio farbą lub zastosować się do innych zaleceń ich producenta. Nowe elementy metalowe zabezpieczyć farbą antykorozyjną. Należy pamiętać, że właściwe przygotowanie podłoża i użycie zalecanych narzędzi przyczynia się do uzyskania wysokiej wydajności farby.
Malowanie:
Farbę dokładnie wymieszać, nie rozcieńczać wodą. Nie należy dodawać wapna oraz mieszać z farbami emulsyjnymi innego typu. Nakładać dwie warstwy pędzlem, wałkiem MAGNAT (naturalnym, sznurkowym o długości włosia 10-19 mm) lub przez natrysk. Nanosić starannie i równomiernie taką samą ilość farby na jednostkową powierzchnię ściany lub sufitu. Ostatnie pociągnięcia wałkiem wykonywać w jednym kierunku. Kolejną warstwę farby nanosić po min. 2 godz. Powłoka farby uzyskuje pełne właściwości wytrzymałościowe po 28 dniach od zakończenia prac malarskich. Usuwanie plam i „trudnych" zabrudzeń z podłoży chropowatych, nierównych może być utrudnione. Prace malarskie wykonywać w temperaturze podłoża i otoczenia od +10°C do +30°C. Narzędzia umyć wodą. W czasie prac malarskich i po ich zakończeniu pomieszczenie wietrzyć do zaniku zapachu. Chronić przed dziećmi. Przechowywać i magazynować w szczelnie zamkniętych opakowaniach. Chronić przed mrozem i nasłonecznieniem. Temperatura przechowywania: od +5°C do +30°C. Szczegółowe informacje zawarte są w karcie technicznej.
Farba odporna na szorowanie na mokro - PN-C-81914:2002 Rodzaj I. W przypadku działania zgodnie z instrukcją Producenta podaną na opakowaniu, farba na gładkich, wysezonowanych podłożach zapewnia trwały kolor odporny na intensywne użytkowanie zwłaszcza w pomieszczeniach użyteczności publicznej tzn.: na następujące rodzaje oddziaływania: dotykanie rękami lub innymi częściami ciała, przypadkowy kontakt z pomalowanym podłożem różnych przedmiotów np. kurtka, teczka; opary (np. w kuchni), zabrudzenia, światło (w tym promienie UV), szorowanie szczotką na mokro i mycie według normy PN-C-81913 (nie dotyczy mycia z wykorzystaniem środków dezynfekująco-czyszczących w tym zawierających chlor lub wybielacze).