LOWICYN-SX BRĄZOWY - RAL 8016 POŁYSK - 0,8L 5L 10L

W magazynie
Dostępność produktu
Wysyłka 24h
SKU
LOWICYN-SX BRĄZOWY
LOWICYN-SX BRĄZOWY - RAL 8016 połysk to ochronno-dekoracyjna farba poliwinylowa, do malowania powierzchni ocynkowanych, (dachy, rynny, parapety, ogrodzenia, maszyny i urządzenia, oraz konstrukcje ze stali ocynkowanej). Służy również do renowacji i doszczelnienia powłoki cynkowej natryskiwanej termicznie. Tworzy gładką termoplastyczną powłokę z połyskiem, w pełni odporną na wilgoć i czynniki atmosferyczne (kwaśne deszcze, promienie UV), środowisko słabo kwaśne i słabo alkaliczne. Można nią malować elementy stalowe, aluminiowe, oraz z drewna i materiałów drewnopochodnych jak również tynku i betonu.
Elementy produktów grupowanych
Obraz Nazwa produktu Cena Ilość
LOWICYN-SX BRĄZOWY 10L - RAL 8016 POŁYSK LOWICYN-SX BRĄZOWY 10L - RAL 8016 POŁYSK
Cena promocyjna 439,00 zł Regular Price 510,50 zł
LOWICYN-SX BRĄZOWY 5L - RAL 8016 POŁYSK LOWICYN-SX BRĄZOWY 5L - RAL 8016 POŁYSK
Cena promocyjna 249,00 zł Regular Price 265,50 zł
LOWICYN-SX BRĄZOWY 0,8L - RAL 8016 POŁYSK LOWICYN-SX BRĄZOWY 0,8L - RAL 8016 POŁYSK
Cena promocyjna 52,00 zł Regular Price 58,00 zł

LOWICYN-SX BRĄZOWY - RAL 8016 POŁYSK

LOWICYN-SX BRĄZOWY - RAL 8016 POŁYSK to ochronno-dekoracyjna farba poliwinylowa, do malowania powierzchni ocynkowanych, (dachy, rynny, parapety, ogrodzenia, maszyny i urządzenia, oraz konstrukcje ze stali ocynkowanej).  Służy również do renowacji i doszczelnienia powłoki cynkowej natryskiwanej termicznie. Tworzy gładką termoplastyczną powłokę z połyskiem, w pełni odporną na wilgoć i czynniki atmosferyczne (kwaśne deszcze, promienie UV), środowisko słabo kwaśne i słabo alkaliczne. Można nią malować elementy stalowe, aluminiowe, oraz z drewna i materiałów drewnopochodnych jak również tynku i betonu. 


W naszej ofercie mamy również wersję matową farby Lowicyn

Przygotowanie podłoża do malowania farbą Lowicyn-SX:  Przed  malowaniem podłoże należy starannie odtłuścić. Najlepiej użyć do  tego  celu   wodnego roztworu  preparatu EMULSOL RN-1, (sporządzonego  zgodnie  z  instrukcją podaną na jego opakowaniu.
W przypadku miejscowej korozji  cynku  (biały nalot)  należy usunąć - przecierając powierzchnię syntetyczną  włókniną z ścierniwem nasączoną  5 %-owym  roztworem amoniaku.
Powierzchnie ocynkowane metodą metalizacji natryskowej – w celu doszczelnienia powłoki cynkowej należy w możliwie krótkim czasie po operacji cynkowania  (do 4 godz.) pomalować farbą LOWICYN-SX. Powierzchnia przed doszczelnieniem powinna być odkurzona i osuszona. Przed nałożeniem farby LOWICYN-SX porowatą powłokę cynkową można zaimpregnować  Lakierem dyspersyjnym akrylowym  ogólnego stosowania.
Powierzchnie ocynkowane eksploatowane i przeznaczone do malowania renowacyjnego przed malowaniem oczyścić z przylegającego brudu i luźno trzymającej się powłoki starej farby (dot. renowacji), a  następnie zmyć roztworem wodnym preparatu Emulsol RN-1 . Ubytki powłoki – w przypadku  braku korozji stali - uzupełnić farbą LOWICYN lub LOWICYN-SX.  
Miejsca skorodowane (korozja stali)  oczyścić ręcznie, nastepnie zabezpieczyć  farbą  poliwinylową do gruntowania przeciwrdzewną LOWIKOR-2 , która przywraca ciągłość warstwy cynkowej - zgodnie z instrukcją stosowania tej farby.
Wykonanie zaprawek miejsc oczyszczonych należy użyć do gruntowania przeciwrdzewną farbę poliwinylową LOWIKOR-2 ,
Elementy aluminiowe i aluminiowane natryskowo  przed pomalowaniem farbą LOWICYN-SX zagruntować farbą  poliwinylową do gruntowania przeciwrdzewną  LOWIKOR-2  (zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji stosowania tej farby).

Elementy stalowe przed malowaniem LOWICYN-SX  zagruntować jedną z niżej podanych farb:  
- farbą  poliwinylową do gruntowania przeciwrdzewną LOWIKOR-2
- farbą poliwinylową do gruntowania przeciwrdzewną tiksotropową TIXOKOR-G2
- farbą poliwinylową do gruntowania przeciwrdzewną cynkową tiksotropową TIXOKOR-G3
postępując zgodnie z instrukcją stosowania tych farb na opakowaniu.
Powierzchnie z drewna i materiałów drewnopochodnych można bezpośrednio pomalować farbą LOWICYN-SX (lub po uprzednim zaimpregnowaniu odpowiednim preparatem chroniącym przed  rozwojem szkodliwych mikroorganizmów.
Powierzchnie tynku i betonu  przed malowaniem zaimpregnować  Lakierem dyspersyjnym akrylowym  ogólnego stosowania. Powierzchnie uprzednio pomalowane farbami z grupy  LOWICYN  mogą być bezpośrednio malowane  farbą LOWICYN-SX.
    
UWAGA: Stosować rozcieńczalnik do wyrobów poliwinylowych i chlorokauczukowych ogólnego stosowania POLIFARB ŁÓDŹ.  Nie stosować innych, rozcieńczalników o nieodpowiednim składzie.    

- Czas sezonowania powłoki przed nałożeniem następnej warstwy:  Kolejną warstwę farby można nakładać po wyschnięciu poprzedniej do co najmniej 1 stopnia (po ok. 2 godz. w temp. 20ºC) lub w dowolnie dłuższym czasie.   W przypadku malowania powierzchni takich jak: stal, aluminium, drewno, materiały drewnopochodne,  tynk i beton, które gruntuje się innym produktem malarskim, farbę  LOWICYN-SX  nakładać  po  całkowitym wyschnięciu  powłoki gruntującej.
 
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:LOWICYN-SX BRĄZOWY - RAL 8016 POŁYSK - 0,8L 5L 10L
ceneo
allegro
opinieo
Piece spełniające unijne normy – 5 klasa Ecodesign
Wymiana kaloryferów na grzejniki aluminiowe
Piece Defro na ekogroszek z podajnikiem
Stiuk Wenecki Magnat Style do salonu
Najmodniejsze kolory ścian – trendy 2016
System rynnowy Bryza 150 do dachów
Grzejnik Ambra R w estetycznej łazience
Rynny PCV Bryza – sposoby na czyszczenie
Farba satynowa Śnieżka do wnętrz
Stiuk perłowy Magnat
Grzejniki Perfekt tabela mocy
Jaki piec z podajnikiem
Zobacz pozostałe artykuły
LOWICYN-SX BRĄZOWY - RAL 8016 POŁYSK - 0,8L 5L 10L