-4%

LOWICYN BRĄZOWY CZEKOLADOWY MAT 0,8L - RAL8017

W magazynie
Dostępność produktu
Wysyłka 24h
SKU
5907716431768
Cena promocyjna 53,90 zł Regular Price 55,90 zł
Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 65,00 zł
LOWICYN BRĄZOWY CZEKOLADOWY MAT 0,8L - RAL8017 to ochronno-dekoracyjna farba poliwinylowa, do malowania powierzchni ocynkowanych, (dachy, rynny, parapety, ogrodzenia, maszyny i urządzenia, oraz konstrukcje ze stali ocynkowanej). Służy również do renowacji i doszczelnienia powłoki cynkowej natryskiwanej termicznie. Tworzy gładką termoplastyczną MATOWĄ powłokę, w pełni odporną na wilgoć i czynniki atmosferyczne (kwaśne deszcze, promienie UV), środowisko słabo kwaśne i słabo alkaliczne. Można nią malować elementy stalowe, aluminiowe, oraz z drewna i materiałów drewnopochodnych jak również tynku i betonu.

LOWICYN BRĄZOWY CZEKOLADOWY MAT 0,8L - RAL8017

LOWICYN BRĄZOWY CZEKOLADOWY MAT 0,8L - RAL8017 to ochronno-dekoracyjna farba poliwinylowa, do malowania powierzchni ocynkowanych, (dachy, rynny, parapety, ogrodzenia, maszyny i urządzenia, oraz konstrukcje ze stali ocynkowanej).  Służy również do renowacji i doszczelnienia powłoki cynkowej natryskiwanej termicznie. Tworzy gładką termoplastyczną MATOWĄ powłokę, w pełni odporną na wilgoć i czynniki atmosferyczne (kwaśne deszcze, promienie UV), środowisko słabo kwaśne i słabo alkaliczne. Można nią malować elementy stalowe, aluminiowe, oraz z drewna i materiałów drewnopochodnych jak również tynku i betonu.
Przygotowanie podłoża do malowania :
Przed  malowaniem podłoże należy starannie odtłuścić. Najlepiej użyć do  tego  celu  wodnego roztworu  preparatu EMULSOL RN-1, (sporządzonego  zgodnie  z  instrukcją podaną na jego opakowaniu)
Miejsca skorodowane (korozja stali)  oczyścić ręcznie, nastepnie zabezpieczyć  podkładową farbą przeciwrdzewną LOWIKOR-2 , która przywraca ciągłość warstwy cynkowej - zgodnie z instrukcją stosowania tej farby. 
Powierzchnie ocynkowane eksploatowane i przeznaczone do malowania renowacyjnego przed malowaniem oczyścić z przylegającego brudu i luźno trzymającej się powłoki starej farby (dot. renowacji), a  następnie zmyć roztworem wodnym preparatu EMULSOL RN-1.
Powierzchnie z drewna i materiałów drewnopochodnych można bezpośrednio pomalować farbą LOWICYN-SX
Powierzchnie uprzednio pomalowane farbami z grupy  LOWICYN  mogą być bezpośrednio malowane  farbą LOWICYN-SX.
     
UWAGA: Stosować rozcieńczalnik do wyrobów poliwinylowych i chlorokauczukowych ogólnego stosowania POLIFARB ŁÓDŹ. Nie stosować innych, rozcieńczalników o nieodpowiednim składzie chemicznym.
  
Czas sezonowania powłoki przed nałożeniem następnej warstwy:  Kolejną warstwę farby można nakładać po wyschnięciu poprzedniej do co najmniej 1 stopnia (po ok. 2 godz. w temp. 20ºC) lub w dowolnie dłuższym czasie.   W przypadku malowania powierzchni takich jak: stal, aluminium, drewno, materiały drewnopochodne,  tynk i beton, które gruntuje się innym produktem malarskim, farbę  LOWICYN-SX  nakładać  po  całkowitym wyschnięciu  powłoki gruntującej.
Zaleca się malować pędzlem z miękkim włosiem i unikać wielokrotnego pociągania pędzlem w jednym miejscu, co może prowadzić do rozmiękczania poprzedniej warstwy farby.

Warunki malowania:

 - temperatura podłoża nie niższa niż 5 oC i nie wyższa niż 40 oC, i o 3 oC wyższa od temperatury punktu rosy,
 - wilgotność względna powietrza najwyżej 80 %,
 - temperatura otoczenia nie niższa niż 10 oC i nie wyższa niż 35 oC

Czas wysychania powłoki :
- stopień 1 - 3 godziny 

Wydajność teoretyczna: 
- przy powłoce o grubości  40 µm - 10,5÷11 m2 / litr
Nie malować w czasie deszczu i mgły oraz przed burzą. Malować w słoneczne dni, jednak należy unikać malowania powierzchni nagrzanych do nadmiernie wysokich temperatur, np. podczas intensywnych letnich upałów. W takich warunkach, zawarty w farbie rozcieńczalnik szybko odparowuje, pogarszając zdolność farby do rozlewania się po malowanej powierzchni, co może być przyczyną powstawania wad powłoki, negatywnie wpływających na jej trwałość i efekt dekoracyjny. 
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:LOWICYN BRĄZOWY CZEKOLADOWY MAT 0,8L - RAL8017
ceneo
allegro
opinieo
Jaki piec gazowy do domu 200 m2
Piec zasypowy 5 klasa EcoDesign
Jakie rynny plastikowe wybrać? Przewodnik po wyborze najlepszego systemu rynnowego
Jaki zlew do pralni — praktyczny poradnik
Czym pomalować stare ogrodzenie metalowe?
Jaki piec gazowy z otwartą czy zamkniętą komorą spalania?
Jaki gazowy kocioł kondensacyjny Ariston wybrać?
Co wyróżnia produkty marki Dufa?
Co ma do zaoferowania marka Bondex i dlaczego warto używać jej produktów?
Aksilbet - farby na powierzchnie betonowe
Marka Lowicyn - zupełnie nowe spojrzenie na farbę
Co wyróżnia kotły SAS na rynku?
Zobacz pozostałe artykuły
LOWICYN BRĄZOWY CZEKOLADOWY MAT 0,8L - RAL8017