Kotły SAS Varmo (15, 20, 25 kW) - 5 klasa, Ecodesign

W magazynie
Dostępność produktu
Wysyłka 24h
SKU
Kotły SAS Varmo (15, 20, 25 kW)

Kotły SAS Varmo (15, 20, 25 kW) - 5 klasa, Ecodesign

Elementy produktów grupowanych
Obraz Nazwa produktu Cena Dostępność Ilość
Kocioł SAS VARMO 15 kW - 5 klasa, Ecodesign Kocioł SAS VARMO 15 kW - 5 klasa, Ecodesign
Cena promocyjna 7 099,00 zł Regular Price 9 200,00 zł
Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 6 790,00 zł
i
Wysyłka 24h
Kocioł SAS VARMO 20 kW - 5 klasa, Ecodesign Kocioł SAS VARMO 20 kW - 5 klasa, Ecodesign
Cena promocyjna 7 899,00 zł Regular Price 9 700,00 zł
Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 7 899,00 zł
i
Wysyłka 24h
Kocioł SAS VARMO 25 kW - 5 klasa, Ecodesign Kocioł SAS VARMO 25 kW - 5 klasa, Ecodesign
Cena promocyjna 8 549,00 zł Regular Price 11 350,00 zł
Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 8 399,00 zł
i
Wysyłka 24h

Kotły SAS Varmo (15, 20, 25 kW) - 5 klasa, Ecodesign

Kotły typu SAS VARMO przeznaczone są do wodnych instalacji centralnego ogrzewania systemu otwartego z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody, zabezpieczonych zgodnie z obecnie obowiązującymi, szczegółowymi przepisami krajowymi lub unijnymi. Kotły SAS VARMO instalowane zgodnie z zaleceniami niniejszej Dokumentacji Techniczno-Rozruchowej nie podlegają odbiorowi przez Urząd Dozoru Technicznego. Poleca się je szczególnie do ogrzewania domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, pawilonów handlowych, usługowych, gastronomicznych, warsztatów itp. w których obliczeniowa temperatura wody zasilającej nie przekracza 85°C, a ciśnienie robocze 1,5 bar. Kotły te mogą współpracować również z instalacją ciepłej wody użytkowej za pośrednictwem wymiennika ciepła (c.w.u.) dowolnego producenta, spełniającego obowiązujące normy. Nie dopuszcza się wykorzystania kotła jako przepływowy ogrzewacz wody. Kocioł typu SAS VARMO nie jest urządzeniem przeznaczonym do wykorzystania w funkcji nagrzewnicy powietrza. 

Kocioł zasypowy bez sterowania SAS VARMO dostarczony jest w stanie zmontowanym wyposażony w drzwiczki popielnikowe, paleniskowe, rozpalne, wczystne, wyczystki boczne oraz ogniotrwałe panele ceramiczne. Dodatkową przegrodę żarowa w drzwiczkach zasypowych oraz kratkę zabezpieczającą żar w drzwiczkach paleniska. Korpus kotła obłożony jest izolacją termiczną z wełny mineralnej, która posiada obudowę w postaci płaszcza z blach stalowych malowanych proszkowo o wysokiej odporności antykorozyjnej. Ewentualny montaż stopek regulacyjnych jest po stronie użytkownika zgodnie z wytycznymi podanymi w instrukcji obsługi kotła. Na wyposażeniu kotła SAS VARMO jest mechaniczny regulator temperatury w postaci miarkownika ciągu powietrza.

Paliwem do kotłów grzewczych typu SAS VARMO jest węgiel kamienny do celów energetycznych sortymentu orzech. Paliwo to gwarantuje uzyskanie deklarowanej mocy.

Kotły SAS VARMO przeznaczone są do pracy z mocą nominalną, dlatego też wymagają podłączenia zbiornika akumulacyjnego. Zadaniem zbiorników akumulacyjnych jest magazynowanie okresowego nadmiaru energii, w sytuacji zmiennego zapotrzebowania na ciepło dla potrzeb grzewczych. Dodatkowo zastosowanie zbiornika wpływa na pełne wykorzystanie ciepła powstającego w procesie spalania, kocioł pracujący z mocą nominalną uzyskuje najwyższą sprawność przy zachowaniu emisji zanieczyszczeń na poziomie poniżej dopuszczalnych wartości określonych przepisami. Wytworzona w kotle energia podczas procesu spalania paliwa zostaje stopniowo przekazana za pośrednictwem czynnika grzewczego do izolowanego zbiornika akumulacyjnego. Może ona zostać wykorzystana w późniejszym okresie w miarę wzrostu zapotrzebowania na ciepła na cele instalacji ogrzewczej, np.: centralnego ogrzewania czy ciepłej wody użytkowej. UWAGA! Dobrze zaizolowany termicznie zbiornik akumulacyjny warunkuję energooszczędną pracę całego układu grzewczego. Po wypaleniu całej dawki paliwa, zmagazynowana w zbiorniku energia jeszcze przez kilka godzin może być pobierana przez instalację.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kotły SAS Varmo (15, 20, 25 kW) - 5 klasa, Ecodesign
ceneo
allegro
opinieo
Jaki piec gazowy do domu 200 m2
Piec zasypowy 5 klasa EcoDesign
Jakie rynny plastikowe wybrać? Przewodnik po wyborze najlepszego systemu rynnowego
Jaki zlew do pralni — praktyczny poradnik
Czym pomalować stare ogrodzenie metalowe?
Jaki piec gazowy z otwartą czy zamkniętą komorą spalania?
Jaki gazowy kocioł kondensacyjny Ariston wybrać?
Co wyróżnia produkty marki Dufa?
Co ma do zaoferowania marka Bondex i dlaczego warto używać jej produktów?
Aksilbet - farby na powierzchnie betonowe
Marka Lowicyn - zupełnie nowe spojrzenie na farbę
Co wyróżnia kotły SAS na rynku?
Zobacz pozostałe artykuły
Kotły SAS Varmo (15, 20, 25 kW) - 5 klasa, Ecodesign