;

Sklep budowlany eZelazny, piece węglowe, farby, grzejniki, rynny Bryza

Kotły SAS Varmo (15, 20, 25 kW) - 5 klasa, Ecodesign

SKU: Kotły SAS Varmo (15, 20, 25 kW)

Dostępność: Wysyłka 24h

Zdjęcie Nazwa produktu Cena Ilość
Kocioł SAS VARMO 15 kW - 5 klasa, Ecodesign

Normalna cena: 4 300,00 zł

Cena promocyjna 3 749,00 zł

Kocioł SAS VARMO 20 kW - 5 klasa, Ecodesign

Normalna cena: 4 550,00 zł

Cena promocyjna 3 899,00 zł

Kocioł SAS VARMO 25 kW - 5 klasa, Ecodesign

Normalna cena: 4 990,00 zł

Cena promocyjna 4 399,00 zł

Kotły SAS Varmo (15, 20, 25 kW) - 5 klasa, Ecodesign

Oceń ten produkt jako pierwszy

Kotły SAS Varmo (15, 20, 25 kW) - 5 klasa, Ecodesign

Kotły typu SAS VARMO przeznaczone są do wodnych instalacji centralnego ogrzewania systemu otwartego z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody, zabezpieczonych zgodnie z obecnie obowiązującymi, szczegółowymi przepisami krajowymi lub unijnymi. Kotły SAS VARMO instalowane zgodnie z zaleceniami niniejszej Dokumentacji Techniczno-Rozruchowej nie podlegają odbiorowi przez Urząd Dozoru Technicznego. Poleca się je szczególnie do ogrzewania domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, pawilonów handlowych, usługowych, gastronomicznych, warsztatów itp. w których obliczeniowa temperatura wody zasilającej nie przekracza 85°C, a ciśnienie robocze 1,5 bar. Kotły te mogą współpracować również z instalacją ciepłej wody użytkowej za pośrednictwem wymiennika ciepła (c.w.u.) dowolnego producenta, spełniającego obowiązujące normy. Nie dopuszcza się wykorzystania kotła jako przepływowy ogrzewacz wody. Kocioł typu SAS VARMO nie jest urządzeniem przeznaczonym do wykorzystania w funkcji nagrzewnicy powietrza. 

Kocioł zasypowy bez sterowania SAS VARMO dostarczony jest w stanie zmontowanym wyposażony w drzwiczki popielnikowe, paleniskowe, rozpalne, wczystne, wyczystki boczne oraz ogniotrwałe panele ceramiczne. Dodatkową przegrodę żarowa w drzwiczkach zasypowych oraz kratkę zabezpieczającą żar w drzwiczkach paleniska. Korpus kotła obłożony jest izolacją termiczną z wełny mineralnej, która posiada obudowę w postaci płaszcza z blach stalowych malowanych proszkowo o wysokiej odporności antykorozyjnej. Ewentualny montaż stopek regulacyjnych jest po stronie użytkownika zgodnie z wytycznymi podanymi w instrukcji obsługi kotła. Na wyposażeniu kotła SAS VARMO jest mechaniczny regulator temperatury w postaci miarkownika ciągu powietrza.

Paliwem do kotłów grzewczych typu SAS VARMO jest węgiel kamienny do celów energetycznych sortymentu orzech. Paliwo to gwarantuje uzyskanie deklarowanej mocy.

Kotły SAS VARMO przeznaczone są do pracy z mocą nominalną, dlatego też wymagają podłączenia zbiornika akumulacyjnego. Zadaniem zbiorników akumulacyjnych jest magazynowanie okresowego nadmiaru energii, w sytuacji zmiennego zapotrzebowania na ciepło dla potrzeb grzewczych. Dodatkowo zastosowanie zbiornika wpływa na pełne wykorzystanie ciepła powstającego w procesie spalania, kocioł pracujący z mocą nominalną uzyskuje najwyższą sprawność przy zachowaniu emisji zanieczyszczeń na poziomie poniżej dopuszczalnych wartości określonych przepisami. Wytworzona w kotle energia podczas procesu spalania paliwa zostaje stopniowo przekazana za pośrednictwem czynnika grzewczego do izolowanego zbiornika akumulacyjnego. Może ona zostać wykorzystana w późniejszym okresie w miarę wzrostu zapotrzebowania na ciepła na cele instalacji ogrzewczej, np.: centralnego ogrzewania czy ciepłej wody użytkowej. UWAGA! Dobrze zaizolowany termicznie zbiornik akumulacyjny warunkuję energooszczędną pracę całego układu grzewczego. Po wypaleniu całej dawki paliwa, zmagazynowana w zbiorniku energia jeszcze przez kilka godzin może być pobierana przez instalację.

Informacje dodatkowe

Kod produktu Kotły SAS Varmo (15, 20, 25 kW)

CERTYFIKAT 5 KLASA:

CERTYFIKAT ECODESIGN:

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Kotły SAS Varmo (15, 20, 25 kW) - 5 klasa, Ecodesign

Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
x