;

Sklep budowlany eZelazny, piece węglowe, farby, grzejniki, rynny Bryza

Nasi klienci kupowali również:

Kocioł KAWAH KDC K2 EKO 2D 20 kW (czopuch tył)

SKU: KAWAH KDC K2 EKO 2D 20 kW

Dostępność: W magazynie

Kocioł KAWAH KDC K2 EKO 2D 20 kW (czopuch tył)

Normalna cena: 9 500,00 zł

Cena promocyjna 7 499,00 zł

Oblicz wysokość raty

Oceń ten produkt jako pierwszy

Kocioł KAWAH KDC K2 EKO 2D 20 kW (czopuch tył)

 

Kocioł KDC K2 EKO z podajnikiem retortowym przeznaczone są do pracy w instalacjach centralnego ogrzewania grawitacyjnych lub pompowych w domach jednorodzinnych, punktach usługowych i handlowych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich itp., o temperaturze wody zasilającej nieprzekraczającej 80°C. Kocioł Kawah KDC K2 EKO został rozbudowany w intuincyjny sterownik wpełni zintegrowany z kotłem, obsługujący zawór trzy lub czterodrożny z automatycznym siłownikiem. Sterownik ten obsługuje także do 4 pomp w systemie obiegowym tj. pompa do C.O., C.W.U., cyrkulacyjna oraz pompa do ogrzewania podłogowego.

Producent w standardze wyposażył kocioł w palnik wykonany w całości z żeliwa z podajnikiem ślimakowym (jednolity element) pozwalający spalać paliwa różnego sortymentu w granulacji od 0-32 mm (od miału do ekogroszku). Zastosowanie żeliwa w przeciwieństwie do stali znacząco wpływa na zmniejszenie głośności pracy podajnika oraz wykazuje mniejszą tendencję do przekazywania drgań na pozostałe elementy kotała. Bez żadnych zmian konstrukcyjnych palnik ten może spalać bio-paliwa takie jak np. pellet, zboże. Konstrukcja nowej dyszy palnika i zastosowanie nowego sposobu podawania paliwa pozwala na spalanie tzw. "trudnych paliw" np. węgla z wysoką liczbą rogi (spiekalnością), które to tworzą spieki w palenisku.

Kocioł KDC K2 Eko posiada czopuch wylotowy w górnej lub tylnej części kotła w zależności od preferencji użytkownika (decyzja musi zostać podjęta przed zakupem). W zależności od usytuowania czopucha kocioł może posiadać kosz zasypowy z prawej, lewej, lub tylnej cześci kotła. Bez utraty gwarancji może być przekładany przez użytkowanika.

Kocioł KDC K2 EKO uzyskał parametry określone w normie PN-EN 303-5:2012 odpowiadające najwyższej 5 klasie. Kocioł należy do grupy kotłów wodnych niskotemperaturowych i nie podlega rejestracji w rejonowym Urzędzie Dozoru Technicznego. Kotły typu KDC K2 EKO mogą być stosowane  w instalacjach systemu otwartego jak i zamkniętego zabezpieczonych zgodnie z PN-91/B-02413 - Ogrzewnictwo i ciepłownictwo. Zabezpieczenia instalacji ogrzewań wodnych systemu otwartego. Kotły te można dostosować do instalacji systemu zamkniętego jedynie po zastosowaniu zewnętrznych urządzeń do odprowadzania nadmiaru ciepła. Do kotłów KDC K2 EKO piątej klasy może być podłączony wyłącznie rekomendowany sterownik oferowany przez producenta. Jest nim sterownik firmy PLUM R910 lub Recalart Control 3000. Zamontowany jest on przez  producenta w górnej, łatwo dostępnej obudowie kotła. Paliwem podstawowym kotła piątej klasy KDC K2 EKO jest ekogroszek.

Informacje dodatkowe

Kod produktu KAWAH KDC K2 EKO 2D 20 kW

CERTYFIKAT 5 KLASA:

CERTYFIAKT ECODESIGN:

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Kocioł KAWAH KDC K2 EKO 2D 20 kW (czopuch tył)

Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
x