Jak prawidłowo dobrać moc kotła dla swojego domu?

Jak prawidłowo dobrać moc kotła dla swojego domu?

Defro

Jak prawidłowo dobrać moc kotła dla swojego domu?

 

Osoby rozważające zakup pieca, często zastanawiają się, jak prawidłowo dobrać moc kotła dla swojego domu? Zadanie to wbrew pozorom nie jest łatwe, ponieważ większość osób popełnia podstawowe błędy, decydując się na urządzenie niedopasowane do swoich potrzeb.

 

Efektywne ogrzewanie budynków mieszkalnych i firmowych jest uwarunkowane prawidłowym doborem urządzenia grzewczego. Od kiedy na rynku pojawił się sprzęt marki Defro, coraz więcej osób inwestuje w produkty tej firmy, ponieważ są one energooszczędne, wydajne w działaniu i dostępne w różnej mocy do wyboru. Nowoczesny piec Defro powinien być dopasowany do posiadanego przez klienta budynku, bez względu na to, czy jest to obiekt mieszkalny czy też firmowy. Przed zakupem wyżej wymienionego urządzenia, warto ocenić straty cieplne, jakie występują w danym budynku, biorąc pod rozwagę wiele istotnych czynników. Mają one ogromne znaczenie, ponieważ nie dopasowana moc urządzenia grzewczego jest przyczyną zawilgocenia pomieszczeń.

 

Jak prawidłowo dobrać moc kotła dla swojego domu? Urządzenie o odpowiedniej sprawności energetycznej

 

Sprzęt marki Defro powinien być dobrany do powierzchni użytkowej, jaką posiada dany budynek. Ponadto warto wziąć pod uwagę współczynnik przenikania ciepła. Jest on uzależniony od rodzaju materiałów, zastosowanych do budowy, nie tylko ścian zewnętrznych, ale również tych znajdujących się wewnątrz pomieszczeń. W przypadku budynków o bardzo dużej kubaturze, całkowicie nieizolowanych bądź też o przestarzałej termomodernizacji, piec Defro powinien posiadać znacznie większą sprawność energetyczną niż w przypadku obiektów energooszczędnych i pasywnych, tworzonych z materiałów o bardzo wysokiej izolacji cieplnej.

 

Konsekwencje zakupu pieca Defro o zbyt małej lub zbyt dużej mocy

 

W czasie rozważań n temat tego, jaki piec Defro powinien znaleźć się w danym budynku, warto porównać wydajność posiadanego do tej pory systemu ogrzewania. Kardynalnym błędem, popełnianym przez wielu właścicieli budynków jest wybór urządzeń grzewczych marki Defro o zbyt dużej lub też zbyt niskiej mocy. W pierwszym przypadku osoby te narażają się na za duże wydatki związane z zakupem materiałów opałowych, potrzebnych do zasilania danego pieca. W drugim zaś, zbyt niska moc urządzenia grzewczego nie zapewnia efektywnego ogrzewania pomieszczeń i przygotowania wody użytkowej.

 

Odpowiednio dobrana moc grzewcza, jaką powinien posiadać sprzęt marki Defro, gwarantuje wysoki komfort cieplny przez cały sezon jesienny, zimowy i wczesnowiosenny. Duże znaczenie ma ocena parametrów technicznych danego budynku.