Stiuk perłowy Magnat

Stiuk perłowy Magnat

Stiuk perłowy Magnat Style
Stiuk perłowy Magnat to masa akrylowa z dodatkiem perłowych wypełniaczy do stosowania przy zdobieniu ścian wewnętrznych. Dzięki tej cienkowarstwowej masie dekoracyjnej pomalowana powierzchnia zyskuje piękny, perłowy i szlachetny połysk, który zmienia się w zależności od rodzaju i kąta padania światła.


Stiuk perłowy Magnat Style informacje


Stiuk perłowy Magnat można zafarbować na dowolny kolor, korzystając z dostępnych w ofercie pigmentów barwiących. Dodając pigment do stiuku perłowego należy pamiętać, aby nie przekroczył on 3% objętości produktu a farbowane podłoże powinno mieć taki sam odcień. Tylko dokładne wymieszanie stiuku perłowego z pigmentem oraz przygotowanie (zabarwienie) całej potrzebnej masy akrylowej w jednym pojemniku pozwoli uzyskać pożądany efekt i jednolity odcień.


Stiuk perłowy Magnat dostępny jest w opakowaniu 4,5 kg a jego wydajność w przypadku zastosowania dwóch warstw to około 4mkw /kg.


Sprawdź wzornik kolorów Stiuku perłowego Magnat Style»


Stiuk perłowy Magnat Style instrukcja


Sposób użycia Stiuku perłowego Magnat:  1. Przygotowaną wcześniej ścianę (gładką i pozbawioną nierówności) pomaluj na całej powierzchni farbą gruntującą Magnat Primer uprzednio zabarwioną tym samym co stiuk pigmentem barwiącym Magnat.

  2. Po dokładnym wyschnięciu zagruntowanej powierzchni nałóż pierwszą warstwę stiuku perłowego w ten sposób, aby poruszając pacą w różnych kierunkach pokryć równomiernie całą powierzchnię. Nakładanie masy perłowej znacznie ułatwi użycie specjalnej Pacy Weneckiej Magnat, dzięki której łatwiej jest nałożyć taką warstwę, która nie przekracza 1 cm grubości. 

  3. Po 4 godzinach nałóż w analogiczny sposób drugą warstwę stiuku perłowego Magnat, starannie zbierając jego nadmiar.

  4. Po niecałych 10 minutach po nałożeniu drugiej warstwy stiuku wygładź pacą ostrożnie powierzchnię, dzięki czemu ściana uzyska optymalny wygląd i pożądane, perłowe refleksy. Kontrolując wysychanie stiuku należy starannie i z dużą delikatnością powtarzaj ten zabieg aż uzyskasz idealną powierzchnię z uwydatnionymi, pięknymi refleksami.
Pamiętaj! Prace z wykorzystaniem Stiuku perłowego Magnat należy wykonywać w temperaturze podłoża i otoczenia nie mniejszej niż +5oC a nie większej niż +25oC, przy wilgotności powietrza nie większej niż 75%. Zanim zastosujesz Stiuk perłowy Magnat upewnij się, że był przechowywany w odpowiednich warunkach (w temperaturze +5oC - 30oC, szczelnie zamkniętym opakowaniu nie narażonym na mróz czy nasłonecznienie).