Rynny PCV Bryza – sposoby na czyszczenie

Rynny PCV Bryza – sposoby na czyszczenie

Przegląd i czyszczenie systemu rynnowego pcv


Czyszczenie i konserwacja rynien i rur spustowych to konieczne zabiegi pielęgnacyjne – dzięki nim będziesz miał pewność, że dach i elewacja są dobrze zabezpieczone przed zawilgoceniem i nieestetycznymi zaciekami. Niesprawny system rynnowy może skutkować uszkodzeniami budynku, których naprawa jest często pracochłonna i kosztowna.


Czysty i zadbany system rynnowy:
•    prawidłowo i skutecznie odprowadzają wodę,
•    są trwalsze,
•    chronią dach i elewację przed zawilgoceniem,
•    są bardziej odporne na czynniki atmosferyczne.


Czyszczenie mechaniczne rynien plastikowych


Niezależnie od tego, czy przy twoim domu rosną drzewa w rynnach i rurach spustowych gromadzą się naniesione przez wiatr gałęzie, igliwie a nawet piasek i szyszki. Mogą one skutecznie blokować ujście wody, co grozi jej przelewaniem a w konsekwencji – zniszczeniem elewacji i tworzeniem nieestetycznych zacieków. Usuń dokładnie wszystkie nagromadzone w rynnach nieczystości, najlepiej ręcznie.


Pamiętaj, aby do czyszczenia rynien PCV nie używać do tego ostro zakończonych narzędzi, którymi możesz uszkodzić ich powierzchnię – najlepiej wyjmij liście i gałęzie ręcznie a pozostałości wymieć miękką szczotką lub delikatnie łopatką.


Nigdy nie wymiataj zanieczyszczeń szczotką drucianą – uszkodzoną rynnę plastikową czy rurę spustową będziesz musiał wymienić na nową!


Sprawdź ceny SYSTEMÓW RYNNOWYCH BRYZA»


Rynny plastikowe – mycie wodą


Po usunięciu z plastikowego systemu rynnowego wszystkich nieczystości musisz go dobrze umyć wodą – dzięki temu zabiegowi pozbędziesz się dokładnie zalegającego w nim szlamu, kurzu i piasku a przy okazji będziesz mógł przeprowadzić test na jego szczelność.


Mycie rynien plastikowych najlepiej jest wykonać myjką ciśnieniową przy zachowaniu szczególnej uwagi, aby brudna woda nie zachlapała elewacji.


Jeśli przy myciu orynnowania nie masz możliwości skorzystania z myjki ciśnieniowej wykorzystaj zwykłego węża ogrodowego – zajmie to nieco więcej czasu, ale z pewnością i w ten sposób uda ci się dokładnie oczyścić wszystkie rynny i rury spustowe.


Wymiatanie liści z rynien


Rynny Bryza – trwałość na lata


Wyczyszczone i zadbane rynny Bryza przez długie lata będą bez zarzutu odprowadzać deszczówkę a ty nie będziesz musiał martwić się o zacieki na elewacji czy zawilgocenie konstrukcji dachu. Pamiętaj jednak o regularnej kontroli całego systemu rynnowego, dzięki której szybko zlokalizujesz każdą usterkę.


Po oczyszczeniu rynien PCV sprawdź ich przepustowość i szczelność zatykając otwór odpływowy i wypełniając je wodą.


Jeśli w pobliżu domu masz dużo drzew i krzewów możesz zdecydować się na założenie siatek ochronnych, które uniemożliwią wpadanie do rynien i rur spustowych liści, gałęzi i igliwia. Pamiętaj jednak, że siatki nie zabezpieczą rynien przed piaskiem, pyłem i kurzem, które mogą stworzyć niebezpieczny dla całego systemu rynnowego zator.


Zobacz jak wykonać PRZEGLĄD SYSTEMU RYNNOWEGO PO ZIMIE»