Jak pomalować ściany wewnątrz na przykładzie Śnieżki Satynowej

Jak pomalować ściany wewnątrz na przykładzie Śnieżki Satynowej

Jak pomalować ściany wewnątrz na przykładzie Śnieżki Satynowej


Kiedy nadszedł dzień, w którym dochodzimy do wniosku, że chcielibyśmy coś zmienić w naszym otoczeniu, które nam spowszedniało jednym z najłatwiejszych zabiegów, jakie możemy zrobić jest przemalowanie ścian i sufitów w naszym domu. Przemiana wnętrza i zmiana koloru to stosunkowo łatwe i niedrogie przedsięwzięcie, które wprowadzi do naszego życia odrobinę świeżości. Jest to szczególnie polecane na wiosnę, kiedy przyroda budzi się do życia po zimowym śnie. My również stajemy się bardziej ożywieni i chcąc coś zmienić np: kolor ścian we własnym domu zastanawiamy się jak się do tego zabrać. 


Jak pomalować ściany wewnątrz na przykładzie Śnieżki Satynowej


W naszym przykładzie posłużymy się farbą Śnieżka Satynowa. Jest to zmywalna, akrylowa farba do wnętrz stosunkowo niedroga, zapewniająca przy tym dużą wydajność do 14 m2/L, z szeroką gamą 41 gotowych kolorów plus biały, dająca szlachetne satynowe wykończenie.


Przed przystąpieniem do malowania należy ocenić trwałość i jakość powłoki, na której będziemy malować. Oczywiście przed malowaniem należy zabezpieczyć wszelkie elementy (framugi okien i drzwi, grzejniki, podłogi), których nie chcemy pobrudzić podczas malowania, zabezpieczany je specjalną folią ochronną i taśma malarską.


Podczas oceny należy pamiętać, aby podłoże przeznaczone do malowania było trwałe, suche, bez kurzu i tłustych plam. Powłoki starych farb klejowych, wapiennych, lub niespójne z podłożem należy usunąć. Wszelkie plamy z zacieków wodnych, nikotyny, oleju najlepiej zamalować farbą Śnieżka Zacieki - Plamy. Podłoża luźne, źle związane, lub mocno chłonne i skredowane należy zagruntować odpowiednim gruntem wiążącym podłoże. Miejsca zagrzybione należy zdezynfekować i zabezpieczyć np: Preparatem Grzybobójczym VIDARON, wcześniej zalecane jest aby usunąć przyczynę powstawania grzybów lub pleśni (prawdopodobnie istnieje stałe zawilgocenie takiej powierzchni lub brak odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu). Wszelkie nierówności i spękania należałoby wyrównać odpowiednią masą szpachlową. Można do tego celu użyć masy ACRYL-PUTZ® a następnie pomalować emulsją podkładową Śnieżka Grunt. Tak staranne przygotowanie podłoże gwarantuje uzyskanie wzorowego efektu końcowego malowania.


Przed przystąpieniem do malowania należy odpowiednio przygotować farbę, trzeba ją dokładnie, lecz nie gwałtownie wymieszać, (aby jej nie napowietrzyć). Pamiętamy by na zagruntowaną powierzchnię nakładać farbę nierozcieńczoną. Nie najeży jej mieszać z innymi farbami oraz wapnem. Przy malowaniu nowych świeżych powierzchni, lub bardzo chłonnych podłoży dopuszczalne jest rozcieńczenie farby wodą pitną w ilości maksymalnie 10%, w ten sposób gruntujemy takie podłoże przed malowaniem właściwym.


Malowanie należy przeprowadzić w temperaturze podłoża i otoczenia od +10ºC do +30ºC, za pomocą wałka, pędzlem, lub przez natrysk hydrodynamiczny, nakładany 1-2 warstwy w odstępach około 2-4 godzin. Farbę nakładamy równomiernie tak, aby dokładnie pokryć cała malowaną powierzchnię. Ocenę efektu końcowego przeprowadzamy po całkowitym wyschnięciu 2 warstwy farby. Narzędzia należy umyć wodą bezpośrednio po zakończeniu malowania.