Zadaj pytanie on-line
;

Sklep budowlany eZelazny, piece węglowe, farby, grzejniki, rynny Bryza

Polecane produkty z grupy kotłów SAS:

Piece SAS NWG (12,5, 14, 17, 23, 29 kW)

Piece SAS NWG (12,5, 14, 17, 23, 29 kW)

Cena od: 2 751,50 zł

Piece SAS UWT (12,5 ,14, 17, 23, 29 kW)

Piece SAS UWT (12,5 ,14, 17, 23, 29 kW)

Cena od: 4 604,50 zł

Piece SAS MULTI (14, 17, 23, 29 kW)

Piece SAS MULTI (14, 17, 23, 29 kW)

Cena od: 8 560,50 zł

Piece SAS ECO (17, 23, 29 kW)

Piece SAS ECO (17, 23, 29 kW)

Cena od: 9 057,50 zł

Piece SAS GRO-ECO (17, 23, 29 kW)

Piece SAS GRO-ECO (17, 23, 29 kW)

Cena od: 9 101,50 zł

Piece SAS UWG Plus (9, 12, 14, 17, 23, 29 kW)

SKU: SAS UWG PLUS

Dostępność: Wysyłka 24h

Zdjęcie Nazwa produktu Cena Ilość
Kocioł SAS UWG Plus 9 kW

Normalna cena: 2 915,50 zł

Cena promocyjna 2 848,50 zł

Kocioł SAS UWG Plus 12 kW

Normalna cena: 3 124,50 zł

Cena promocyjna 3 047,50 zł

Kocioł SAS UWG Plus 14 kW

Normalna cena: 3 245,50 zł

Cena promocyjna 3 204,50 zł

Kocioł SAS UWG Plus 17 kW

Normalna cena: 3 619,50 zł

Cena promocyjna 3 501,50 zł

Kocioł SAS UWG Plus 23 kW

Normalna cena: 4 147,50 zł

Cena promocyjna 4 085,50 zł

Piece SAS UWG Plus (9, 12, 14, 17, 23, 29 kW)

Oceń ten produkt jako pierwszy

Piec SAS UWG Plus


Zalety kotła:
- paliwo podstawowe: węgiel kamienny sortyment orzech
- paliwo zastępcze: drewno sezonowane, węgiel kamienny z domieszką miału
- dolny system rozpalania z poziomym układem komór spalinowych
- proste czyszczenia komory wymiennika (tylko poprzez drzwiczki przednie)
- wymiennik ciepła z turbulatorami spalin (ograniczają emisję pyłów oraz zwiększają sprawność kotła)
- palenisko z rusztem wodnym oraz żeliwnymi rusztami ruchomymi
- wyposażony w miarkownik ciągu powietrza do kontroli procesu spalania
- fabrycznie przystosowany do montażu dedykowanego przez producenta zestawu (w opcji): sterownik + wentylator
- kanał nadmuchowy doprowadzający powietrze pod ruszt wodny
- miejsce montażowe do podłąćzenia czujnika temperatury oraz termika

 
 
 

WAŻNE:

Wygląd kotła SAS UWG od mocy 17 kW 
( moce 9 - 14 kW z dwojgiem drzwiczek)
4_lata_gwarancji oszczednosc_energi

ekologia

 

 

Piece SAS UWG Plus

SAS UWG Plus - Kocioł C.O. zasypowy bez sterowania (fabrycznie przystosowany do montażu dedykowanego przez producenta zestawu: sterownik + wentylator) 

Dane techniczne
Rodzaj kotła: wysoki, na zasyp, z możliwością zaontowania zestawu nadmuchowego
Moc: 9 - 29 kW
Paliwa: węgiel kamienny, mieszanka węgla z miałem, drewno sezonowane
Rodzaj spalania: kotły o dolnym systemie spalania
Materiał wymiennika: stal kotłowa P265GH o grubości 6 mm ( duże moce 8 mm)
Sprawność: 79,1÷85,9 %
Wyposażenie standardowe: miarkownik ciągu powietrza, termometr, kratka zabezpieczająca żar, komplet narzędzi do obsługi kotła, dźwignia ruszt ruchomych, komplet stopek regulacyjnych
Opcje: dźwigna ruszt ruchomych możliwa z prawej lub lewej strony kotła
Gwarancja: 48 miesięcy (4 lata) na kocioł eksploatowany zgodnie z instrukcją, 24 miesiące (2 lata) na podzespoły elektroniczne
Certyfikaty: Znak CE, Świadectwo badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego wydane przez IPChW w Zabrzu


Przeznaczenie:

Kotły SAS UWG Plus przeznaczone są do instalacji w układzie otwartym z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody. Piece te montowane są w domach jednorodzinnych w których ciśnienie robocze nie przekracza 1,5 bar oraz temperatura wody zasilającej jest niższa niż 85°C. Kotły mogą współpracować z instalacją wody ciepłej za pośrednictwem wymiennika ciepła (bojlera).Paliwo:

Podstawowym paliwem w kotłach SAS UWG Plus jest węgiel kamienny. Zastępczo można mieszać go z miałem w stosunku 70% węgla i 30 % miału. W piecach tych nie zaleca się palenie samym miałem. Z dobrym skutkiem kotły SAS UWG spalają paliwa długo-płomieniowe takie jak: węgiel brunatny, drewno, wióry, zrzynki, zrębki. Drewno powinno być sezonowane przynajmniej rok. Palenie mokrym obniża spawność i niekorzystnie wpływa na żywotność kotła.

Montaż kotła:

Kotły SAS UWG Plus powinny być zamontowane przez wykfalifikowany personel z uprawnieniami (osoba posiadająca odpowiednie przeszkolenie oraz uprawniona do wykonywania prac naprawczo - konserwacyjnych). Obowiązkiem instalatora jest zaznanie się z kartą produktu oraz sposobem działania układów zabezpieczających.


Rozpalanie kotła:

Przed rozpaleniem paliwa w piecach SAS UWG użytkownik powinien upewnić się czy w instalcji znajduje się woda, która będzie ograwała dom. Należy także sprawdzić, czy nie ma przecieków wody oraz czy instalacja nie jest zamarznięta. Przed rozpoczęciem palenia należy całkowicie otworzyć przemustnicę spalin w czopuchu oraz drzwiczki paleniskowe i popielnikowe. Natomiast drzwiczki zasypowe i drzwiczki wyczystne powinny być zamknięte. Rozpalać należy najpierw papierem, na które należy narzucić cięką warstwę węgla. Gdy paliwo się rozżarzy, można napełnić przez drzwiczki zasypowe całą komorę paleniskową. Następnie należy ustawić przepustnicę spalin w czopuchu oraz klapkę dozującą powietrze w drzwiczkach popielnikowych za pomocą cięgna i miarkownika powietrza.

Po rozpaleniu należy doglądać kocioł dopuki nie osiągnie temp 45°C. Jest to ważne, gdyż różna jakość paliwa może spowodować wygasanie kotła. W czasie rozpalania może pojawić sie dymnienie lub roszenie (pocenie się) kotła. Po rozgrzaniu kotła oraz przewodu kominowego niekorzystne zjawiska powinny ustąpić.
 

PRZEKRÓJ KOTŁA:

OPIS I BUDOWA KOTŁA:

Piece węglowe SAS UWG to urządzenia przystosowane do spalania paliw stałych. Korpus składa się z części paleniskowej oraz konwekcyjnej wykonanej z blach stalowych jako konstrukcja spawana. Przednia komora stanowi palenisko od dołu zamknięte rusztem wodnym. Poniżej rusztu znajuduje się komora popielnikowa. Płaszcz wodny wykonany jest w kształcie prostopadłościanu o podwójnych ścianach przedzielony przegrodami wodnymi. Ruszta wodne są jednolitą całością i są elementem niewymiennym. Pod rusztami wodnymi znajdują sie żeliwne ruszta ruchome. W górnej części wymiennika przyspawany jest króciec wody zasilającej, a na tylnej ścianie króciec wody powrotnej. Krociec wody spustowej G-3/4" znajduje się w dolnej częci bocznej ściany kotła. Pełni on również funkcję dopływu wody schładzającej -  w przypadku montażu zabezpieczenia termicznego przed przegrzaniem. Stopki regulacyjne pozwalają na ustalenie położenia kotła względem podłogi - zakres regulacji od 29 mm do 56 mm.

W kotłach SAS UWG drzwiczki zasypowe oraz drzwiczki paleniska umieszczone umieszczone są na przedniej ścianie kotła. Umożliwiają one dostęp do czyszczenia komory paleniskowej. W dolnej części drzwiczek popielnikowych umieszczona jest klapa, która dozuje wlot powietrza do kotła za pomocą śruby regulacyjnej oraz miarkownika ciągu. Dodatkowo na ścianie czołowej umieszczone są drzwiczki wyczystne - dla kotłów SAS UWG od 17 kW (dla kotłów do 14 kW drzwiczki wyczystne oraz zasypowe stanowią jednolitą calość). Spaliny doprowadzane są do komina przez czopuch, który znajduje się w tylnej części kotła. W czopuchu znajduje się przepustnica spalin, która umożliwia regulację spalin. Z boku czopucha zanjduje się otwór do czyszczenia czopucha.

W górnej konwekcyjnej części znajduje się paraw wyciąganych zwirowaczy, które mają na celu zwiększenie odzysku ciepła spalin. Całość konstrukcji wymiennika obłożona jest węłną minetalną, która wypełnia przestrzeń między wymiennikiem, a obudową pieca.

Piece SAS UWG pracują wykorzystując naturalny ciąg spalin, dlatego do ich pracy nie piotrzeba użycia energii elektrycznej. Wymagany natomiast jest drożny i sprawny przewód kominowy
 


ELEMENTY KOTŁA:

INSTRUKCJA OBSŁUGI SAS UWG :

1

 

CERTYFIKAT :

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Piece SAS UWG Plus (9, 12, 14, 17, 23, 29 kW)

Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
x