Zadaj pytanie on-line
;

Sklep budowlany eZelazny, piece węglowe, farby, grzejniki, rynny Bryza

Nasi klienci kupowali również

Piece Defro OPTIMA KOMFORT PLUS (8, 10, 12, 15, 20, 25, 30 kW)

SKU: OPTIMA KOMFORT PLUS

Dostępność: W magazynie

Zdjęcie Nazwa produktu Cena Ilość
Kocioł Defro Optima Komfort Plus 8 kW

Normalna cena: 4 378,80 zł

Cena promocyjna 3 749,00 zł

Kocioł Defro Optima Komfort Plus 10 kW

Normalna cena: 4 784,70 zł

Cena promocyjna 4 099,00 zł

Kocioł Defro Optima Komfort Plus 12 kW

Normalna cena: 5 375,10 zł

Cena promocyjna 4 549,00 zł

Kocioł Defro Optima Komfort Plus 15 kW

Normalna cena: 5 633,40 zł

Cena promocyjna 4 799,00 zł

Kocioł Defro Optima Komfort Plus 20 kW

Normalna cena: 5 756,40 zł

Cena promocyjna 4 899,00 zł

Kocioł Defro Optima Komfort Plus 25 kW

Normalna cena: 6 125,40 zł

Cena promocyjna 5 199,00 zł

Kocioł Defro Optima Komfort Plus 30 kW

Normalna cena: 6 789,60 zł

Cena promocyjna 5 749,00 zł

Piece Defro OPTIMA KOMFORT PLUS

Oceń ten produkt jako pierwszy

Piece Defro Optima Komfort Plus

Piece OPTIMA KOMFORT PLUS możą pracować w dwóch trybach - rozpalane od góry jako kocioł miałowy o wydłużonej stałopalności (do ok. 20 godzin) oraz jako kotły uniwersalne, rozpalane tradycyjnie od dołu, przeznaczone do spalania podstawowych paliw stałych takich jak węgiel, mieszankę węgla i miału (30% miału, 70% miału), drewno, zrębki oraz trociny.

W kotłach Defro Optima Komfort Plus zastosowano elektroniczne sterowanie nadmuchem powietrza do spalania pozwalające na bardziej precyzyjną regulację temperatury co za tym idzie zwiększając komfort użytkowania. System wielopunktowego doprowadzania powietrza kanałami wentylacyjnymi w strefę załadowanego paliwa znacznie zwiększa efektywność procesu spalania oraz bezawaryjną pracę kotła. 

 

 

Przeznaczenie:

Piece Defro Optima Komfort Plus przeznaczone są do ogrzewania wody, gdzie temperatura wody w układzie centralnego ogrzewania nie przekracza 90°C oraz ciśnienie nie jest wyższe niż 1,5 bar. Kotły te przystosowane są do instalacji w otwartym systemie grzewczym. Pracują w systemach zarówno grawitacyjnych ( pod własnym ciśnieniem) jak i pompowych (wymuszonym). Przeznaczone są do obiektów jednorodzinynnych oraz do małych obiektów użyteczności publicznej. Kotły Optima Komfort Plus mogą współpracować z wymiennikami ciepła (bojlerami). Przebieg procesu spalania w piecach Defro Optima Komfort Plus przejmuje elektroniczny regulator, dzięki któremu nie wymagana jest bezpośrednia obserwacja oraz stała obsługa. Nadzór nad kotłem wymagany jest w chwili braku dostępu prądu, czego efektem jest zatrzymanie pracy nadmuchu oraz pomp, co w konsekwencji prowadzi do znacznego wzrostu temp. na kotle.


Opis kotła:

Piece Defro Optima Komfort Plus wykonane są w postaci prostopadłościanu z płaszczem wodnym. Komora paleniska utworzona jest przez stały ruszt wodny umieszczony w płaszczyźnie lekko wznoszącej się w kierynku tylnej ściany komory paleniskowej. Pomiędzy rusztowinami wodnymi znajduje się stalowy ruszt ruchomy. Służy on do zwiększania dopływu powietrza w dolną strefę paleniska w wyniku odpopielniania. Ruszt ruchomy (mechaniczny) wprawiany jest w ruch za pomocą dźwigi usytuowanej z boku kotła. Pod wymiennikiem, na całym jego przekroju, znajduje się komora popielnika. Nad rusztem wodnym od wysokosci drzwi umieszczone są przegrody wodne w postaci dwóch, zwężajacych się wystepów z tylnej sciany płaszcza wodnego. Pomiędzy nimi umieszczona jest przegroda wodna – wystep z przedniego płaszcza wodnego. Nad tymi przegrodami dodatkowo umieszczona jest pozioma przegroda wodna. Cały kocioł obłożony jest izolacją cieplną znajdującą się między wymiennikiem, a blachami zewnętrznym.

Powietrze niezbędne do prawidłowego procesu spalania tłoczone jest do komory popielnikowej, skąd kolektorami powietrznymi  za pomocą tulejek nadmuchowych wtłaczane jest przez płaszcz wodny kotła i doprowadzane jest w strefę palonego paliwa. Paliwo zasypywane jest na ruszt stały, po czym spada grawitacyjnie w dół w postaci popiołu. 

W piecach Defro Optima Komfort Plus spaliny doporwadzanie są do komina przez czopuch znajdujący się w tylnej części kotła. Na wyposażeniu kotłów znajduje się przedłużenie czopucha z zamontowaną przepustnicą spalin, umożliwiającą regulację przepływu, na wypadek zbyt wysokiego ciągu kominowego. Kotły Optima Komfort Plus wyposżone są w wyjście spalnin (czopuch) pod kątem 45° oraz kątowe przedłużenie czopucha. Dzięki temu rozwiązaniu czopuch do komina można doprowadzić w dwóch dowolnych konfiguracjach - poziomym lub pionowym. Dla celów załadowczych, czyszczenia oraz konserwacji piec został wyposażony w zamykane u uszczelnione drzwiczki zasypowe oraz paleniskowo-popielnikowe.

Dla zredukowania strat ciepła w piecach Defro Optima Komfort zewnętrzna powierzchnia została izolowana za pomocą blach zewnętrznych pod którymi znajduje się izolacja termiczna z wełny mineralnej. Dodatkowo kocioł posiada maskownice drzwi, które ograniczają straty ciepła do otoczenia.

Sterownik elektroniczny dokonuje ciągłych pomiarów temp. wody w kotle oraz odpowiednio dostosowyje pracę wentylatora. W piecach Defro Optima Komfort Plus sterownik steruje pracą kotła w oparciu o algortym PID oraz czujnik temperatury spalin. Jeżeli w instalacji C.O. zamontowane są dwie pompy sterownik steruję pracą pomp C.O. oraz C.W.U.

Sterownik pozwala na pracę kotła z zadaną temp. max 85°C (graniczna temp. to 95°C). Po przekroczeniu tej temp. sterownik automatycznie wyłącza nadmuch. Piece Defro Optima Komfort Plus wyposażone są w termometr bimetaliczny z kapilarą służący do mechanicznego odczytu temp. wody w kotle.

 

Paliwo:

Podstawowym paliwem zalecanym do palenia w kotłach Defro Optima Komfort Plus  jest węgiel kamienny oraz orzech. Jako paliwo zastępcze stosowana może być mieszanka węgla kamiennego oraz miału w stosunku 70% (węgiel) i 30% (miał). W piecach tych można spalać również paliwa długopłomieniowe takie jak węgiel brunatny oraz drewno w różnych postaciach ( zrębki, zrzynki, wióry). Drewno powinno być sezonowane co najmniej rok. Palenie mokrym drewnem obniża sprawność i niekorzystnie wpływa na żywotność kotła. Nie zaleca się palenia samym miałem.
 

Wyposażenie standardowe kotłów Defro Optima Komfort Plus:

Termometr analogowy, regulator elektroniczny K3P Standard z algorytmem zPID wsparty czujnikiem spalin zapewnia optymalizację procesu spalania, wentylaror nadmuchowy, narzędzia do obsługi kotła, przedłużenie czopucha z przepustnicą spalin, ruszt ruchomy, kratka żeliwna zabezpieczająca żar, klapa ze śrubą regulacyjną, instrukcja obsługi kotła, instrukcja obsługi i karta gwarancyjna sterownika, karta gwarancyjna wentylatora nadmuchowego.

Informacje dodatkowe

Kod produktu OPTIMA KOMFORT PLUS
Elementy dodatkowo płatne
Sterownik K3P z obsługą I zaworu mieszającego 310 zł/szt.
Sterownik zaworu mieszającego DEFRO-MZ 350 zł/kpt.
Moduł GSM 500 zł/kpt.
Moduł INTERNET 500 zł/kpt.

Instrukcja obsługi Defro Optima komfort Plus:

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Piece Defro OPTIMA KOMFORT PLUS (8, 10, 12, 15, 20, 25, 30 kW)

Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
x