Zadaj pytanie on-line
;

Sklep budowlany eZelazny, piece węglowe, farby, grzejniki, rynny Bryza

Polecane produkty z grupy kotłów SAS:

Piece SAS NWG (12,5, 14, 17, 23, 29 kW)

Piece SAS NWG (12,5, 14, 17, 23, 29 kW)

Cena od: 2 751,50 zł

Piece SAS UWT (12,5 ,14, 17, 23, 29 kW)

Piece SAS UWT (12,5 ,14, 17, 23, 29 kW)

Cena od: 4 604,50 zł

Piece SAS MULTI (14, 17, 23, 29 kW)

Piece SAS MULTI (14, 17, 23, 29 kW)

Cena od: 8 560,50 zł

Piece SAS ECO (17, 23, 29 kW)

Piece SAS ECO (17, 23, 29 kW)

Cena od: 9 057,50 zł

Piece SAS GRO-ECO (17, 23, 29 kW)

Piece SAS GRO-ECO (17, 23, 29 kW)

Cena od: 9 101,50 zł

Piec SAS NWT 12,5 kW

SKU: NWT 12,5 kW

Dostępność: Wysyłka 24h

Piec SAS NWT 12,5 kW

Normalna cena: 4 246,50 zł

Cena promocyjna 3 852,50 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Piec SAS NWT 12,5 kWPiec SAS NWT 12,5 kW jest urządzeniem nowoczesnej konstrukcji o dolnym spalaniu paliw stałych i trzyciągowym układzie komór spalinowych. Pracuje wykorzystując wymuszony dopływ powietrza. Proces ten możliwy jest dzięki zamontowanemu wentylatorowi nadmuchowemu, który sterowany jest sterownikiem elektronicznym podłączonym do sieci elektrycznej. 
Wysokość temperatury kotła utrzymywana jest dokładnie na poziomie zadanym przez użytkownika na sterowniku. Sterownik dokonuje ciągłych pomiarów temperatury wody w kotle i na jej podstawie odpowiednio steruje pracą wentylatora, regulując ilość dostarczanego powietrza niezbędnego do przebiegu procesu spalania paliwa. W instalacjach C.O. częstym zastosowaniem jest montaż zaworów trójdrożnych i czterodrożnych, które usprawniają prace pieca oraz wydłużają jego żywotność. Zawór trójdrogowy lub czterodrogowy miesza wodę wracającą z  obiegu grzewczego z wodą gorącą zasilającą piec. W otwartym obiegu wody piece SAS NWT łączy się z bojlerami - ogrzewaczami wody dzięki czemu oprócz "ciepłego domu" mamy także ciepłą wodę użytkową.Piece SAS NWT doskonale współpracują z grzejnikami stalowym takimi jak Purmo, Perfekt, Alatus, Immergas oraz grzejnikami aluminiowymi.
 
 
 
WAŻNE:
Miarkownik ciągu powietrza - nie stanowi standardowego wyposażenia kotła

4_lata_gwarancji oszczednosc_energi


regulator_pokojowydodatkowy_ruszt

sprawnoscregulacja_procesu_palenia

ekologia
 

 

Piec SAS NWT

 

SAS NWT 12,5 kW - kocioł o dolnym spalaniu, ze sterowaniem, niski, paliwo: węgiel, mieszanka węgla z miałem, drewno

 

 

 

Dane techniczne:

Rodzaj kotła:

 

na zasyp, niski, ze sterowaniem

Zakres mocy:

 

12,5 kW

Paliwa:

 

węgiel kamienny, mieszanka węgla z miałem, drewno sezonowane

Rodzaj spalania:

 

kocioł o dolnym systemie spalania

Materiał wymiennika:

 

stal kotłowa P265GH o grubości 6 mm ( duże moce 8 mm)

Sprawność:

 

79,4÷85,0 %

Wyposażenie standardowe:

 

sterownik, termometr, wentylator, kratka zabezpieczająca żar, komplet narzędzi do obsługi kotła, dźwignia ruszt ruchomych (nie dotyczy kotłów pow. 36 kW), komplet stopek regulacyjnych (nie dotyczy kotłów o mocy pow. 36kW)

Opcje:

 

dźwigna ruszt ruchomych możliwa z prawej lub lewej strony kotła

Gwarancja:

 

48 miesięcy (4 lata) na kocioł eksploatowany zgodnie z instrukcją, 24 miesiące (2 lata) na podzespoły elektroniczne

Certyfikaty:

 

Znak CE, Świadectwo badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego wydane przez IPChW w Zabrzu

 

Przeznaczenie:

Kotły SAS NWT 12,5 kW przeznaczone są do instalacji w układzie otwartym z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody. Piece te montowane są w domach jednorodzinnych w których ciśnienie robocze nie przekracza 1,5 bar oraz temperatura wody zasilającej jest niższa niż 85°C. Kotły mogą współpracować z instalacją wody ciepłej za pośrednictwem wymiennika ciepła (bojlera).


Paliwo:

Podstawowym paliwem w kotłach SAS NWT 12,5 kW jest węgiel kamienny. Zastępczo można mieszać go z miałem w stosunku 70% węgla i 30 % miału. W piecach tych nie zaleca się palenie samym miałem. Z dobrym skutkiem kocioł SAS NWT 12,5 kW spala paliwa długo-płomieniowe takie jak: węgiel brunatny, drewno, wióry, zrzynki, zrębki. Drewno powinno być sezonowane przynajmniej rok. Palenie mokrym obniża spawność i niekorzystnie wpływa na żywotność kotła.

Montaż kotła:

Kocioł SAS NWT 12,5 kW powinien być zamontowany przez wykfalifikowany personel z uprawnieniami (osoba posiadająca odpowiednie przeszkolenie oraz uprawniona do wykonywania prac naprawczo - konserwacyjnych). Obowiązkiem instalatora jest zaznanie się z kartą produktu oraz sposobem działania układów zabezpieczających.


Rozpalanie kotła:

Przed rozpaleniem paliwa w piecu SAS NWT 12,5 kW użytkownik powinien upewnić się czy w instalcji znajduje się woda, która będzie ograwała dom. Należy także sprawdzić, czy nie ma przecieków wody oraz czy instalacja nie jest zamarznięta. Przed rozpoczęciem palenia należy całkowicie otworzyć przemustnicę spalin w czopuchu (poz.15) oraz drzwiczki paleniskowe (poz.6) i popielnikowe (poz.7). Natomiast drzwiczki zasypowe (poz.5) i drzwiczki wyczystne (poz.18) powinny być zamknięte. Rozpalać należy najpierw papierem, na które należy narzucić cięką warstwę węgla. Gdy paliwo się rozżarzy, można napełnić przez drzwiczki zasypowe całą komorę paleniskową. Następnie należy ustawić przepustnicę spalin w czopuchu oraz klapkę dozującą powietrze w drzwiczkach popielnikowych za pomocą cięgna i miarkownika powietrza.

Po rozpaleniu należy doglądać kocioł dopuki nie osiągnie temp 45°C. Jest to ważne, gdyż różna jakość paliwa może spowodować wygasanie kotła. W czasie rozpalania może pojawić sie dymnienie lub roszenie (pocenie się) kotła. Po rozgrzaniu kotła oraz przewodu kominowego niekorzystne zjawiska powinny ustąpić.


Zabezpieczenia:

Piec SAS NWT 12,5 kW w celu zapewnienia bezawaryjnej i bezpiecznej pracy wyposażony jest w szereg licznych zabezpieczeń:

1. Zabezpieczenie termiczne - kocioł wyposażony jest w ogranicznik temp. bezpieczeństwa, który chroni przed przegrzaniem kotła w przypadku uszkodzenia sterownika. W przypadku przekroczenia temp. 90°C odcina dopływ prądu do wentylatora nadmuchowego, czego wynikiem jest wyłączenie pompy C.O.

2. Zabezpieczenie temperaturowe - Sterownik posiada dodatkowe zabezpieczenie temperaturowe na wypadek uszkodzenia czujnika bimetalicznego. Odłącza on dopływ prądu do wentylatora po przekroczeniu temp. 95 °C.

3. Zawór bezpieczeństwa - kocioł posiada wyprowadzony zawór bezpieczeństwa, który stanowi zabezpieczenie przed wzrostem ciśnienia na wypadek zamarznięcia wody w instalacji. Zawór bezpieczeństwa nie stanowi wysposażenia podstawowego kotła (element dodatkowo płatny)

ELEMENTY DODATKOWO PŁATNE:

Rura dymowa Q160 0,5m - (zamów)

Rura dymowa Q160 1m - (zamów)

Kolano dymowe Q160 - (zamów)

Sadpal - katalizator do wypalania sadzy - (zamów)

Sznur do uszczelniania kotła - (zamów)

Rączka drzwiczek - (zamów)

Ruszt pionowy 26x12,5 cm - (zamów)

Dźwignia rusztu - (zamów)

BUDOWA I FUNKCJONOWANIE KOTŁA:

Kotły węglowe SAS NWT 12,5 kW wyposażone są w sterownik mikroprocesorowy oraz wentylator nadmuchowy. Są urządzeniami o nowoczesnej konstrukcji z dolnym spalaniem paliw stałych i trzyciągowym układem komór spalinowych. Przednia komora (poz.9) stanowi palenisko z rusztem wodnym. Płaszcz wodnym (poz.3) wykonany jest w kształcie prostopadłościanu z podwójnymi ścianami, podzielonymi przegrodami wodnymi. Górna część paleniska zamknięta jest również płaszczem wodnym, dzięki czemu zmaksymalizowane jest wykrzystanie ciepła. Ruszta wodne znajdujące się pod wymiennikiem są nie wymienne. Pod rusztami wodnymi znajdują się żeliwne ruszta ruchome (poz. 26). Natomiast pod wymiennikiem ciepła znajduje się komora popielnika (na całym przekroju), a w jej tylnej części jest otwór do czyszczenia komory spalinowej.

Pod pokrywą (poz.12) w górnej części kotła znajduje się klapa komory spalinowej (poz.13). W trakcie pracy kotła komora kieruje spaliny w kanał między przegrodami wodnymi wprost od czopucha (poz.17). Umożliwia ona także łatwy dostęp do czyszczenia komór spalinowych kotła. W górnej części wymiennika znajduje się kruciec wody zasilającej (gorącej), a na tylniej ścianie u dołu króciec wody powrotnej. Króciec wody spustowej G-3/4" umieszczony jest na bocznej ścianie w dolnej części kotła. Stopki reulacyjne pozwalają na ustalenie położenia kotła względem podłogi - zakres regulacji od 29 mm do 56 mm.

Drzwiczki paleniska (poz.7), zasypowe (poz.10) oraz popielnika (poz.5) znajdują się w przedniej ścianie kotła. Umożliwiają one łatwy dostęp do do czyszczenia komory paleniskowej i popielnikowej. Spaliny do komina odpowadzane są przez czopuch (poz.17), znajdujący sie w tylnej części kotła. Cały wymiennik obłożony jest wełną izolacyjną (poz.2), która wypełnia przestrzeń między wymiennikiem, a obudową kotła.

Kotły SAS NWT 12,5 kW wyposażone są w sterownik i wentylator. Pracują wykorzystując wymuszony ciąg powietrza - dzięki wentylatorowu (poz.18) oraz sterownikowi (poz.19) zasilanemu z sieci elektrycznej. Komora paleniskowa (poz.9) w piecu SAS NWT 12,5 kW wyposażona jest w wielopunktowy system doprowadzania powietrza (poz.11).


Elementy kotła:


Informacje dodatkowe

Kod produktu NWT 12,5 kW

 

INSTRUKCJA OBSŁUGI SAS NWT:

http://www.ezelazny.pl/pdf/uwt_2012_07_dtr.pdf

 

CERTYFIKAT :

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Piec SAS NWT 12,5 kW

Tagi produktów

Inni klienci oznaczyli ten produkt następującymi tagami:

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
x