Zadaj pytanie on-line
;

Sklep budowlany eZelazny, piece węglowe, farby, grzejniki, rynny Bryza

Polecane produkty z grupy kotłów SAS:

Piece SAS UWT (12,5 ,14, 17, 23, 29 kW)

Piece SAS UWT (12,5 ,14, 17, 23, 29 kW)

Cena od: 4 604,50 zł

Piece SAS MULTI (14, 17, 23, 29 kW)

Piece SAS MULTI (14, 17, 23, 29 kW)

Cena od: 8 560,50 zł

Piece SAS ECO (17, 23, 29 kW)

Piece SAS ECO (17, 23, 29 kW)

Cena od: 9 057,50 zł

Piece SAS GRO-ECO (17, 23, 29 kW)

Piece SAS GRO-ECO (17, 23, 29 kW)

Cena od: 9 101,50 zł

Piec SAS NWG 14 kW

SKU: NWG 14 kW

Dostępność: Wysyłka 24h

Piec SAS NWG 14 kW

Normalna cena: 3 520,50 zł

Cena promocyjna 2 803,50 zł

Oceń ten produkt jako pierwszy

Piec SAS NWG 14 kW


Piec SAS NWG jest nowoczesnym kotłem o dolnym spalaniu paliw stałych i trzyciągowym układzie komór spalinowych, który zapewnia wysoką sprawność i stałopalność przy odpowiednim doborze kotła do powierzchni ogrzewanego obiektu. Piece SAS wykorzystują naturalny ciąg spalin, dlatego jego eksploatacja nie wymaga użycia energii elektrycznej. Wymaga natomiast spawnego, drożnego przewodu kominowego. Proces spalania regulowany jest za pomocą miarkownika ciągu powietrza lub za pomocą śruby regulowanej. W instalacjach C.O. częstym zastosowaniem jest montaż zaworów trójdrożnych i czterodrożnych, które usprawniają prace pieca oraz wydłużają jego żywotność. Zawór trójdrogowy lub czterodrogowy miesza wodę wracającą z  obiegu grzewczego z wodą gorącą zasilającą piec. W otwartym obiegu wody piece SAS NWG łączy się z bojlerami - ogrzewaczami wody dzięki czemu oprócz "ciepłego domu" mamy także ciepłą wodę użytkową. Piece SAS NWG doskonale współpracują z grzejnikami stalowym takimi jak Purmo, Perfekt, Alatus, Immergas oraz grzejnikami aluminiowymi.
 
 


WAŻNE:


Miarkownik ciągu powietrza - jest w standardowym wyposażeniu kotła
4_lata_gwarancji oszczednosc_energi

ekologia

 

 

PIEC SAS NWG


Sas NWG 14 kW - kocioł o dolnym spalaniu, bez sterowania, niski, paliwo: węgiel, drewno, mieszanka węgla z miałemDane techniczne:

 

Rodzaj kotła:


na zasyp, niski, bez sterowania

Moc:


14 kW

Paliwa:


węgiel kamienny, mieszanka węgla z miałem, drewno sezonowane

Rodzaj spalania:


kocioł o dolnym systemie spalania

Materiał wymiennika:


stal kotłowa P265GH o grubości 6 mm ( duże moce 8 mm)

Sprawność kotła:


79,4÷85,0 %

Wyposażenie standardowe:


miarkownik ciągu powietrza, termometr, kratka zabezpieczająca żar, narzędzia do obsługi kotła, dźwignia ruszt ruchomych (nie dotyczy kotłów pow. 36 kW), stopeki regulacyjne (nie dotyczy kotłów pow. 36 kW)

Opcje:


dźwignia ruszt ruchomych możliwa z prawej lub lewej strony kotła

Gwarancja:


48 miesięcy (4 lata) na kocioł eksploatowany zgodnie z instrukcją, 24 miesiące (2 lata) na podzespoły elektroniczne

Certyfikaty:


Znak CE, Świadectwo badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego wydane przez IPChW w Zabrzu

 

Przeznaczenie:

Kotły SAS NWG 14 kW przeznaczone są do instalacji w układzie otwartym z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody. Piece te montowane są w domach jednorodzinnych w których ciśnienie robocze nie przekracza 1,5 bar oraz temperatura wody zasilającej jest niższa niż 85°C. Kotły mogą współpracować z instalacją wody ciepłej za pośrednictwem wymiennika ciepła (bojlera).

 


Paliwo:

Podstawowym paliwem w kotłach SAS NWG 14 kW jest węgiel kamienny. Zastępczo można mieszać go z miałem w stosunku 70% węgla i 30 % miału. W piecach tych nie zaleca się palenie samym miałem. Z dobrym skutkiem kocioł SAS NWG 14 kW spala paliwa długo-płomieniowe takie jak: węgiel brunatny, drewno, wióry, zrzynki, zrębki. Drewno powinno być sezonowane przynajmniej rok. Palenie mokrym obniża spawność i niekorzystnie wpływa na żywotność kotła.

 

Montaż kotła:

Kocioł SAS NWG 14 kW powinien być zamontowany przez wykfalifikowany personel z uprawnieniami (osoba posiadająca odpowiednie przeszkolenie oraz uprawniona do wykonywania prac naprawczo - konserwacyjnych). Obowiązkiem instalatora jest zaznanie się z kartą produktu oraz sposobem działania układów zabezpieczających.


Rozpalanie kotła:

Przed rozpaleniem paliwa w piecu SAS NWG 14 kW użytkownik powinien upewnić się czy w instalcji znajduje się woda, która będzie ograwała dom. Należy także sprawdzić, czy nie ma przecieków wody oraz czy instalacja nie jest zamarznięta. Przed rozpoczęciem palenia należy całkowicie otworzyć przemustnicę spalin w czopuchu (poz.15) oraz drzwiczki paleniskowe (poz.6) i popielnikowe (poz.7). Natomiast drzwiczki zasypowe (poz.5) i drzwiczki wyczystne (poz.18) powinny być zamknięte. Rozpalać należy najpierw papierem, na które należy narzucić cięką warstwę węgla. Gdy paliwo się rozżarzy, można napełnić przez drzwiczki zasypowe całą komorę paleniskową. Następnie należy ustawić przepustnicę spalin w czopuchu oraz klapkę dozującą powietrze w drzwiczkach popielnikowych za pomocą cięgna i miarkownika powietrza.

Po rozpaleniu należy doglądać kocioł dopuki nie osiągnie temp 45°C. Jest to ważne, gdyż różna jakość paliwa może spowodować wygasanie kotła. W czasie rozpalania może pojawić sie dymnienie lub roszenie (pocenie się) kotła. Po rozgrzaniu kotła oraz przewodu kominowego niekorzystne zjawiska powinny ustąpić.

Elementy dodatkowo płatne:

Rura dymowa Q160 0,5m - (zamów)

Rura dymowa Q160 1m - (zamów)

Kolano dymowe Q160 - (zamów)

Sadpal - katalizator do wypalania sadzy - (zamów)

Sznur do uszczelniania kotła - (zamów)

Rączka drzwiczek - (zamów)

Ruszt pionowy 26x12,5 cm - (zamów)

Dźwignia rusztu - (zamów)

Opis budowy kotła:

Piece grzewcze SAS NWG 14 kW są to kotły o nowoczesnej konstrukcji, dolnym spalaniu paliw stałych oraz trzyciągowym układzie komór spalinowych. Kotły wykonane są z blachy stalowej kotłowej (6 mm). Przednia komora stanowi palenisko z rusztem wodnym. Płaszcz wodny (poz.3) stanowi prostopadłościan o podwójnych ścianach, przedzielony przegrodami wodnymi. Ruszta wodne (poz.9) stanowią jednolitą całość z wymiennikiem i są niewymienne. Między rysztami wodnymi znajdują sie żeliwne ruchome ruszta (poz.10). Pod wymiennikiem ciepła na całym jego przekroju znajduje sie komora popielnikowa -  w jej tylnej części znajduje się otwór do czyszczenia komory spalinowej (poz.18). W górnej części pod pokrywą (poz.17) znajduje się klapa kompry spalinowej (poz.16), która w tracie pracy kotła kieruje spaliny w kanał między przegrodami wodnymi do czopucha. Umożliwa ona także czyszczenie komór spalinowych. U góry kotła przyspawany jest króciec wody zasilającej (poz.20), a na dole króciec wody powrotnej (poz.21). Krociec wody spustowej G-3/4" (poz.19) znajduje się w dolnej częci bocznej ściany kotła. Pełni on również funkcję dopływu wody schładzającej -  w przypadku montażu zabezpieczenia termicznego przed przegrzaniem. Drzwiczki zasypowe (poz.5) oraz drzwiczki paleniska (poz.6) i drzwiczki popielnikowe (poz.7) umieszczone są  na ścianie czołowej kotła. Umożliwiają one łatwy dostęp do czyszczenia komory paleniskowej i popielnikowej. W dolnej części drzwiczek popielnikowych umieszczona jest klapa (poz.12), która dozuje wlot powietrza do procesu spalania. Klapka ta połączona jest cięgnem z miarkownikiem ciągu powietrza. Spaliny odpowadzane są do komina przez czopuch (poz.13), który usytuowany jest w tylnej części pieca. W czopuchu zamontowana jest przepustnica spalin (poz.15) umożliwiająca regulację ciągu. Z boku czopucha znajduje się wyczystka do czyszczenia czopucha (poz.14).

 

Cały wymiennik obłożony jest materiałem izolacyjnym (poz.2) wykonanym z wełny mineralnej, który wypełnia przestrzeń między wymiennikiem, a obudową kotła (poz.1).

Temperatura w piecu SAS NWG 14 kW odczytywana jest za pomocą termometra (poz.23). Dzięki prostej i spawdzonej konstrukcji kotły te są niezawodne w eksploatacji oraz bardzo łatwe w obsłudze. Pracują wykorzystując naturalny ciąg spalin, dzięki czemu nie wymagają użycia energii elektrycznej. Kocznieczny jest tylko drożny i sprawny przewód kominowy.

 

ELEMENTY KOTŁA:

Informacje dodatkowe

Kod produktu NWG 14 kW

 

 

INSTRUKCJA OBSŁUGI SAS NWG 14 KW :

http://www.ezelazny.pl/pdf/uwt_2012_07_dtr.pdf

 

CERTYFIKAT :

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Piec SAS NWG 14 kW

Tagi produktów

Inni klienci oznaczyli ten produkt następującymi tagami:

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
x