Piec Defro DuoZastanawiasz się nad zakupem pieca do nowego domu. Zależy ci na tym, by nie wymagał od ciebie częstego dokładania paliwa i by dobrze ogrzewał dom. Mamy dla ciebie Defro Duo, dlaczego akurat ten piec C.O. spełni twoje wymagania dowiesz się z poradnika.

Piec Defro Duo to sztandarowy, podajnikowy produkt firmy Defro wyposażony w dwie komory spalania:

  • górną - z rusztem stałym chłodzonym wodą (do palenia tradycyjnego)
  • dolną wyposażoną w automatyczny podajnik paliwa (palnik retortowy).

Górna komora służy jako awaryjne palenisko w sytuacji braku prądu lub uszkodzenia automatycznego podajnika paliwa. Można w niej palić tradycyjnie węglem, zrębkami drewna. Natomiast dolna komora w piecu Defro Duo służy do spalania paliwa wydobywającego się z podajnika umieszczonego obok kotła. Podstawowym paliwem zasypywanym do podajnika jest ekogroszek. Podajnik paliwa stałego wraz ze zbiornikiem paliwa, wentylatorem oraz sterownikiem elektronicznym tworzą w kotle system automatycznego podawania paliwa. Wymiennik ciepła w piecach Defro Duo odbiera energię cieplną wytworzoną w palniku retortowym oraz przekazuje je, mając na celu wytworzenie ciepłej wody użytkowej lub centralnego ogrzewania.  

Kotły Defro Duo wyposażone są w innowacyjny sterownik dotykowy obsługujący cztery pompy tj.

  • do centralnego ogrzewania,
  • ciepłej wody użytkowej, obiegowej oraz podłogowej, 
  • algorytm PID.

Piece Defro Duo posiadają liczne zabezpieczenia, które zmniejszają ryzyko stanu zagrożenia. Warto jednak pamiętać, iż nie zwalniają one z obowiązku nadzoru nad kotłem. Do zabezpieczeń tych należą:

  • czujnik temperatury w osłonie podajnika - w przypadku cofnięcia paliwa sterownik elektroniczny przełącza kocioł w tryb pracy ciągłej,
  • czujnik otwarcia pokrywy zasobnika - podczas otwarcia podajnika w czasie pracy  czujnik przekazuje sygnał do sterownika elektrycznego, który rozłącza podajnik paliwa oraz uruchamia sygnał akustyczny,


Najmniejszym piecem Defro Duo jest piec o mocy 15kW ogrzewający powierzchnię do 200m2, a największym 75 kW mogący ogrzać pomieszczenia do 750m2. Jeśli zamierzasz postawić na estetykę, funkcjonalność oraz bezpieczeństwo warto zastanowić się nad zakupem tegoż kotła.

Sprawdź pozostałe piece Defro.