Malowanie drewnianej podłogi impregnatem VidaronVidaron Lakierobejca czy impregnat ? Kiedy masz pomalować element drewniany stajesz przed dylematem impregnat czy lakierobejca. Z poradnika dowiesz się kiedy lepiej wybrać lakierobejcę, a kiedy sprawdzi się impregant do drewna.

Kiedy Vidaron impregnat

  • Jeśli masz do pomalowania drewniany płot czy pergolę, a więc elementy mniej użytkowe, wybierz impregnat Vidaron.

Penetruje i zabezpiecza malowane drewno przed bezpośrednim wpływem warunków atmosferycznych (promienie UV, deszcz, śnieg), nie tworzy zewnętrznej powłoki, która przed kolejnym malowaniem mogłaby spękać i miejscowo odprysnąć. Należałoby wówczas dokładnie oczyścić lub nawet ją usunąć, trudno sobie wyobrazić czyszczenie 150-200 mb płotu.
Kolejny walor impregnatu ujawnia się w sytuacji, w której wymalowania drewniana belka, słupek czy sztacheta pęknie. Drewno jest materiałem, który pracuje, skręca się i może pękać. Jeżeli będzie pomalowane lakierem lub lakierobejcą trudno będzie to w estetyczny sposób zamalować i zabezpieczyć lakierem. W przypadku impregnatów Vidaron wystarczy pęknięcie obficie nasycić impregnatem, uzyska tę samą barwę i zabezpieczy pęknięcie przed szkodliwym dla drewna wnikaniem wody wewnątrz.

Kiedy lakierobejca Vidaron

  • Jeżeli masz do pomalowania element użytkowy typu ławeczka, stolik, okiennica.

Lakierobejca Vidaron tworzy zewnętrzną koloryzującą warstwę, która również zabezpiecza przed czynnikami atmosferycznymi w szczególności przed wnikaniem płynów, a co najważniejsze zapewnia doskonałe walory użytkowe - drewno jest miłe w dotyku i pozwala cieszyć się walorami estetycznymi.

Sprawdź pełną ofertę impregnatów i lakierobejcy Vidaron.