Pilarka do cięcia drewnaJeśli zastanawiasz się jaką pilarkę wybrać, łańcuchową, elektryczną czy spalinową, to ten poradnik jest dedykowany właśnie tobie. Wpierw musisz określić swoje potrzeby, zamierzasz wypielęgnować przydomowy lasek, przygotować gałęzie do kominka, czy ściąć kilka stuletnich sosen? Sprawdź do jakich zadań będą odpowiednie pilarki spalinowe.

Dla kogo pilarka elektryczna

Pilarka elektryczna idealna będzie raczej do zastosowań amatorskich, przydomowych. Najczęściej kupują ją osoby prywatne, rzadziej firmy do celów przemysłowych. Ich cena jest bardzo atrakcyjna, znacznie niższa niż w przypadku pilarek spalinowych, koszt zakupu plasuje się na poziomie kilkuset złotych. Przeważnie dostępne są  pilarki elektryczne o mocy 1700-1900, która nie jest zadowalająca w przypadku używania w celach zarobkowych, przemysłowych, natomiast wystarczająca do celów domowych, np. do cięcia drzew w sadzie, lub drewna do kominka. Przeważnie mają długość miecza ok. 35-40 cm. Takie parametry nie pozwalają na ścięcie drzew o dużej średnicy pnia. Pilarki elektryczne posiadają też sporo zalet, tj. niska waga, wysoka kultura i komfort pracy, brak emisji spalin i mniejszy zakres czynności serwisowych. Jest natomiast ograniczony kablem, co dla jednych może stanowić problem, dla innych żaden dyskomfort.

Dla kogo pilarka spalinowa

Dla osób, które zamierzają  ścinać drzewa o dużej średnicy pnia, w terenie o ograniczonym dostępie do energii i potrzebują mocne i trwałe narzędzia.

Do niezaprzeczalnych zalet pilarek spalinowych zaliczamy:

 • dużą mobilność,
 • stałą gotowość do pracy, 
 • szeroki zakres zastosowania (od sprzętu amatorskiego po profesjonalny).

Wadami są:

 • niska kultura pracy (są głośne),
 • wymóg regularnego serwisowania, 
 • emisja spalin.


Najtańsze pilarki spalinowe można zakupić już za 200 zł, ale sygnowane są przez nieznane marki, warto więc podwoić sumę i zakupić sprzęt renomowanego producenta. Najbardziej znane to Husqvarna, Stihl, a zaraz za nimi pilarki Oleo Mac, które gwarantują dobre cięcie.

Czym się wyróżniają pilarki Oleo Mac?

  • Sprawdzają się jako narzędzie do prac przydomowych, jak i przemysłowych, zapewniają szybką i komfortową pracę, są lekkie i proste w obsłudze, zastosowano w nich najwyższej klasy technologię, która zapewnia maksymalne parametry pracy bez wysiłku i do tego w krótkim czasie.
  • Cyfrowa cewka z elektroniczną regulacją, zmniejsza wysiłek przy odpalaniu i zapewnia uruchomienie silnika przy niższych obrotach. 
  • Ergonomiczny uchwyt i system antywibracyjny sprzyjają pracy, użytkownik jest całkowicie odizolowany od drgań i ma zapewniony doskonały uchwyt. 
  • Precyzyjne cięcia nie tylko ułatwiają pracę, ale i chronią przed infekcją drewna i kory. 
  • Pilarki Oleo Mac są także wysoce ekologiczne i ekonomiczne. Spełniają normy spalin Euro2 Unii Europejskiej, gwarantując jednocześnie doskonałe parametry pracy. Emisja spalin została w tym przypadku zredukowana o 80 proc. Ekologiczne zastosowanie przekłada się również na redukcję zużycia paliwa.
  •  

Sprawdź pełną ofertę narzędzi ogrodniczych.