Piece Ogniwo Eko Plus podajnikowePiece Ogniwo Eko Plus
to węglowe kotły C.O. z automatycznym podajnikiem paliwa. Są bardzo komfortowe, szczególnie dedykowane osobom, które nie radzą sobie z problemem regulacji procesu spalania paliwa i wolą spędzony czas w kotłowni inaczej zagospodarować. Piece Ogniwo Eko Plus wyposażone w inteligentny sterownik eCoal.pl całkowicie wyręczają użytkowników w tym zakresie.

Zalety pieca Ogniwo Eko Plus

Ogniwo Eko Plus to bardzo komfortowy piec, który nie wymaga od Ciebie wiedzy na temat spalania węgla. Nie tracisz czasu, siedząc w kotłowni i ucząc się procesów spalania. Sterownik nie wymaga od Ciebie żadnej ingerencji, a palnik przystosowany jest do gorszych gatunków miału i groszku.

Ogniwo Eko Plus wyróżnia prawdziwa automatyzacja – to nie tylko zautomatyzowane podawanie paliwa, co rzecz najtrudniejsza (sposób spalania), który użytkownik nie musi ustawiać. Kocioł Ogniwo Eko z palnikiem Brucer i sterownikiem eCoal działa tak, że nie musisz ustawiać parametrów spalania.

Sprawdź ceny PIECÓW OGNIWO EKO PLUS»

Ogniwo Eko Plus wyposażony jest w:

  • inteligentny sterownik eCoal.pl – który nie wymaga żadnej ingerencji od użytkownika w nastawy palnika (podawania, przerwy i nadmuchu),
  • segmentowy palnik retortowy nowej generacji BURNER-S (wszystkie elementy wykonane z żeliwa, łącznie ze ślimakiem i korytem podajnika) – dzięki temu żywotność palnika jest większa od palników stalowych i stalowo-żeliwnych,
  • wysoko efektywny pionowo-rurowy wymiennik ciepła o dużych prędkościach przepływu spalin, dzięki temu ma mniejsze gabaryty niż tradycyjne kotły o tych samych mocach. Mała wysokość pieca C.O. ułatwia czyszczenie (przez wyczystkę górną), trwa kilka minut, jest łatwe i wygodne.
     

Wady pieca Ogniwo Eko Plus

  • Brak możliwości pracy w układzie zamkniętym.
  • Mała szuflada na popiół – niecałe 10 l pojemności, wymaga codziennego opróżniania.
  • Możliwe częściowe niedopalenie węgla w palniku.