Piec Defro na ekogroszek Komfort Eko 12 kWModele pieców Defro na ekogroszek. Komfortowe użytkowanie, bez częstych wizyt w kotłowni, ekonomiczne i wydajne paliwo. Bezdymowe spalanie. Piece Defro z dwoma niezależnymi paleniskami (automatycznym i tradycyjnym).

Modele pieców Defro na ekogroszek

Piece Defro AKM Duo posiadają dwa niezależne paleniska:

  • automatyczne umożliwiające spalanie miału kwalifikowanego oraz ekogroszku,
  • tradycyjne utworzone przez stały ruszt chłodzony wodą.

Piece Defro na ekogroszek i paliwa zastępcze

Piece Defro AKM UNI współpracują z podajnikiem APPS UNI, który umożliwia spalanie szerokiej gamy paliw stałych m.in. miał, ekogroszek, ziarna zbóż. Dodatkowo kotły wyposażone są w żeliwny ruszt zastępczy, który pozwala na okresowe spalanie innych paliw oraz rozruch urządzenia w sytuacjach awaryjnych.

Sprawdź pełną ofertę PIECÓW DEFRO NA EKOGROSZEK»


Piece Defro na ekogroszek opinie

Poniżej jedna z opinii użytkownika pieca Defro na ekogroszek.

Mam kocioł Defro Duo 15kW od 2010. W pierwszym sezonie grzewczym jeszcze w nowym domu nie mieszkałem, ale trzymałem temp. 18ºC, więc można uznać, że cały sezon grzewczy kocioł pracował. Co prawda połowę sezonu uczyłem się ustawiać i szukałem dobrego groszku na co poszło trochę czasu, ale potem piec śmigał bez problemów. W 2011 palę od lipca (ciepła woda) i teraz od dobrego miesiąca grzeje dom (noworodek w domu). Groszek znalazłem taki, że z 210kg węgla z zasobnika zostaje mi 1,5 szuflady popiołu. Na ciepło wodę zasobnik starcza na miesiąc, przy grzaniu jesienią na 2 tygodnie, co będzie zimą to się okaże.
Generalnie piec działa bez awarii, przyjemny w obsłudze – ostatnio czyściłem go chyba w lipcu przed uruchomieniem na ciepłą wodę. Sadzy na ściankach kotła nie wiele, więc się nie wysilam. Jestem zadowolony, w kotłowni czysto chyba, że wypalam odpadki pobudowlane, to po otwarciu drzwiczek komory z rusztem trochę pyli, ale nic to, może być i tak.
Na dobrą sprawę od lipca piec chodzi non stop, jeden rozruch ekstra jak zapomniałem zasypać zbiornik.

Źródło: forum wentylacja.com.pl