Piec uniwersalny Zębiec do drewna kawałkowegoSzukasz uniwersalnego pieca na drewno kawałkowe? Proponujemy ci piec Zębiec KGU Jowisz. Jeżeli jesteś zainteresowany przeczytaj poniższy poradnik dla szukających dobrych pieców. Poznasz zalety kotła, sposób sterowania, jego przeznaczenie i odpowiedni dla pieca rodzaj paliwa.

Piec Zębiec KGU Jowisz należy do urządzeń o górnym obiegu spalin z linii kotłów SuperNova. Unikalna duża komora spalania pozwala na spalanie drewna kawałkowego nawet o długości 0,5 mb. Piec Zębiec KGU Jowisz należy do kotłów niskotemperaturowych, gdzie temperatura na kotle nie może przekraczać 95 stopni.

Urządzenie to może być montowane w instalacjach centralnego ogrzewania grawitacyjnego lub wymuszonego przez pompę. Piece z serii KGU Jowisz należy instalować tylko i wyłącznie w systemach otwartych.

Paliwem podstawowym spalanym w kotłach Zębiec KGU Jowisz jest drewno kawałkowe o długości nie przekraczającej 50 cm - sezonowane minimum 1,5 roku. W innych przypadkach (koniecznych) kocioł ten może spalać także inne paliwa takie jak węgiel kamienny, węgiel brunatny, koks, brykiety węgla kamiennego oraz brunatnego, trociny, a także mieszankę węgla z miałem. Jednak w przypadku palenia innym paliwem niż drewno kawałkowe, należy mieć na uwadze, iż sprawność kotła nie będzie tak duża.

W piecach C.O. producent nie zaleca eksploatacji kotła w temperaturze poniżej 60 stopni, ze względów bezpieczeństwa oraz powstania tzw. korozji niskotemperaturowej. Polega ona na skraplaniu się pary wodnej ze spalin i osiadanie na ściankach kotła, co w efekcie przejawia się zarastaniem substancjami smolistymi wymiennika oraz przewodu kominowego.

Sterownie w kotłach Zębiec odbywa się za pomocą miarkownika ciągu spalania (element dodatkowo płatny) oraz tradycyjnie ręcznie, dzięki śrubie regulacyjnej umożliwiającej regulacje położenia przepustnicy znajdującej się w dolnych drzwiczkach. Producent udziela 24-miesięcznej gwarancji na trwałość i sprawne działanie kotła.

Podstawowymi zaletami pieców Zębiec KGU Jowisz jest:

  • wysoka sprawność pieca,
  • niski poziom substancji szkodliwych w spalinach, 
  • duża komora spalania, 
  • małe gabaryty kotła, 
  • niezawodność, 
  • ekonomiczna eksploatacja.

Znamionowa moc kotłów z serii KGU Jowisz wynosi 14 i 20 kW, mogąca ogrzać nawet do 250 m². Kotły te posiadają dwoje drzwiczek: górne i dolne, uszczelnione sznurem bezazbestowym, uniemożliwiające wychodzenie spalin poza kocioł.

Sprawdź pozostałe modele pieców Zębiec.