Wąż ogrodowy do podlewania roślinZastanawiasz się jak i czym usunąć pozostałości po zimie, widoczne w zabrudzonych ogrodzeniach, elewacjach, podjazdach, ścieżkach i samochodach. Przeczytaj nasz poradnik, a dowiesz się czy myjki ciśnieniowe są na tyle skuteczna, by usunąć wszystkie wymienione zabrudzenia. Wąż ogrodowy sprawdza się do podlewania ogrodu, ale zupełnie nie nadaje się do mycia dużych powierzchni. Nie dość, że pochłania wiele czasu, spore ilości wody, to nie daje zadowalających efektów.

Zalety myjki ciśnieniowej

Wiele argumentów przemawia za zakupem myjki ciśnieniowej.

  • Po pierwsze odnawianie elewacji, czy wynajęcie firmy, która nam umyje zabrudzone ściany domu to koszt znacznie przekraczający wartość myjki. Tym bardziej, że przyjdzie nam uporać się z zabrudzeniami zimowymi co roku. Oczywiście można wybrać tanie rozwiązanie, mianowicie węża z bieżącą wodą oraz szczotkę, ale czy efekt będzie wart naszego wysiłku?
  • Po drugie dzięki myjce umyjesz samochód w błyskawicznym tempie, a co najważniejsze bez ryzyka uszkodzenia lakieru. 
  • Po trzecie  czyszczenie elementów ogrodowej architektury tym razem nie pójdzie na marne, dzięki myjce będą lśnić czystością nawet najbardziej niedostępne szczeliny.
  • Po czwarte praca z myjką ciśnieniową jest lekka, szybka i przyjemna. Silny strumień wody odciąży Twoje dłonie i wykona za Ciebie najcięższą pracę. Utrzymasz przez cały czas mycia pozycję pionową, co do tej pory nie było możliwe. Ponadto myjka ciśnieniowa ma wmontowane kółka i uchwyty, co dodatkowo ułatwia prace. 
  • Po piąte twój niski wzrost nie będzie przeszkodą. Dzięki lancy o regulowanej długości przeszkodą nie będzie wyczyszczenie, zarówno nawierzchni, jak i umycie ściany powyżej posiadanego wzrostu. Do tego istnieje możliwość regulowania siły strumienia wody. Do uzyskania zadowalających efektów przysłużą się akcesoria do myjek, tj. lance natryskowe, szczotki, gąbki oraz specjalistyczne detergenty.  

Jak działa taka myjka ciśnieniowa ?

Podłączamy ją zwykłym wężem ogrodowym do ujęcia wody. Przy zastosowaniu dodatkowego filtra i węża zasysającego, urządzenie może pobierać wodę ze zbiorników, np. jeziora, wiadra. Należy jednak pamiętać by unikać wody zanieczyszczonej. Pompa znajdująca się w korpusie urządzenia, wytwarza odpowiednie ciśnienie wody, która zostaje doprowadzona do pistoletu natryskowego. Możemy dołączyć do niego końcówki, spełniające różne funkcje. Mogą to być zwykłe szczotki, obrotowe, gąbki itd.

Jaką myjkę ciśnieniową wybrać

Zanim zapoznasz się z ofertą myjek ciśnieniowych zastanów się jakie masz wymagania, co chcesz myć, jak często i ile czasu masz zamiar na tę czynność przeznaczyć. Jeżeli okazjonalnie wykonujesz pracę w ogrodzie, np. myjesz samochód przez 15 minut, robisz kilkugodzinną przerwę, następnie myjesz podjazd, który zajmuje Ci podobną część czasu, dajmy na to 20 minut, najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie myjka do zastosowań domowych. Tego typu urządzenia wytwarzają mniejsze ciśnienie, niż w przypadku myjek profesjonalnych. Domowe są odpowiednie dla osób, które wykorzystują agregat myjący nawet codziennie, ale w przerwach np. półgodzinnych. Do pracy w systemie ciągłym w trudnych warunkach przeznaczone są myjki profesjonalne. Najczęściej korzysta się z nich w warsztatach, firmach usługowych, czy budowach. Idealnie sprawdzają się przy dużych powierzchniach.

Interesują cię węże ogrodowe, sprawdź ofertę.