Stylowa piecokuchnia do ogrzewania i gotowaniaNowoczesna piecokuchnia to udoskonalona wersja kaflowej. To wielofunkcyjne urządzenie wyposażone w płaszcz wodny i żeliwną płytę grzewczą, dostarczające ciepło wykorzystywane do celów gospodarczych, a także spełniające funkcję kotła w układzie C.O.  Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat piecokuchni, przeczytaj poradnik. Dowiesz się czy piecokuchnia sprawdzi się w twoim domu.

Piecokuchnia Ogniwo to nic innego jak połączenie tradycyjnego kotła do c.o. z kuchnią, której paliwem nie jest wyłącznie węgiel kamienny, ale i drewno bukowe, grabowe lub brzozowe. Ponadto możliwe jest zastosowanie paliwa zastępczego w postaci węgla brunatnego, kamiennego o drobnej i bardzo drobnej granulacji, brykietów węglowo-koksowych, drewna opałowego, odpadowego oraz mieszanek wymienionych paliw w rozmaitych proporcjach.
Piecokuchnia brzmi naprawdę zachęcająco, ale nie jest przeznaczona dla każdego.

Jak sprawdzić, czy piecokuchnia jest dla ciebie?

  • Jeżeli uważasz, że piecokuchnia to mimo wszystko zabytek, nie pasujący do współczesnego budownictwa, nic i nikt nie wpłynie na zmianę twojej decyzji, to nie powinieneś się nawet nad tym rozwiązaniem zastanawiać.
  • Inaczej w przypadku, gdy cenisz wielofunkcyjne, stylowe i klimatyczne urządzenia, wnętrza w stylu rustykalnym, zdrowe odżywianie i leży ci na sercu ochrona środowiska naturalnego.
  • Twoi dziadkowie poświadczą, że smak bigosu, przygotowanego na płycie, nie można przyrównywać do potraw gotowanych na palniku lub kuchence elektrycznej. Zdążyłeś chyba zauważyć, że powraca moda na gotowanie posiłków na ogniu, kuchnie kaflowe wracają do łask, a w ogrodzie coraz częściej stawia się gustowne grille i piece ogrodowe. 
  • Jesteś zwolennikiem kuchni kaflowej, zdrowego i smacznego posiłku, pasjonatem porannego rozniecania ognia i bezpretensjonalnego, pełnego prostoty, sielankowego wnętrza, dlatego proponujemy ci piecokuchnię Ogniwo. To dwa rozwiązania w jednym, które z pewnością ułatwią ci życie, gdyż nie będziesz musiał rozpoczynać dnia od palenia w dwóch piecach:  c.o. i kaflowym. Na piecokuchni będziesz mógł z powodzeniem gotować, dzięki niej ogrzejesz mieszkanie, a poprzez zainstalowanie w układ bojlera uzyskasz ciepłą wodę użytkową. 
  • Jest jeszcze jeden warunek, który musisz spełnić, by zostać posiadaczem piecokuchni. Obok preferencji liczy się wielkość twojego mieszkania, gdyż przeznaczeniem tegoż urządzenia jest ogrzewanie niewielkich powierzchni mieszkalnych, które ponadto powinny być wyposażone w otwarty układ centralnego ogrzewania. Z tego względu, iż najwyższa temperatura wody w kotle nie może przekroczyć 95°C, a dopuszczalne ciśnienie robocze to 1,5 bar.
  • Piecokuchnie węglowe Ogniwo są oszczędnym rozwiązaniem, umożliwiającym korzystanie z energii cieplnej do różnych zastosowań. Ich niewielki rozmiar nie zajmuje dużo miejsca. Ponadto są bardzo stylowe i eleganckie.
  •  

Nie jesteś przekonany do piecokuchni, zapoznaj się z ofertą nowoczesnych pieców węglowych C.O.