Piec Defro Optima zielony z linii StandardPiece Defro Optima z linii Standard to urządzenia przeznaczone do ogrzewania wody w układzie centralnego ogrzewania, w których temperatura wody zasilającej nie może przekraczać 90 stopni oraz ciśnienie robocze nie może być wyższe niż 1,5 bara. Piece Defro Optima przeznaczone są wyłącznie do układów otwartych zabezpieczonych naczyniem przelewowym. Jesteś zainteresowany piecem Defro, poznaj jego zalety.

Kotły Defro Optima montowane są w instalacjach centralnego ogrzewania wymuszonych przez pompę C.O. oraz w instalacjach grawitacyjnych (pod własnym ciśnieniem). Piece te mogą współpracować z instalacją ciepłej wody użytkowej za pomocą wymiennika ciepła (np. bojlera). Urządzenia te znajdują zastosowanie w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych, małych firmach, instytucjach użyteczności publicznej oraz małych centrach handlowych.

Paliwem podstawowym spalanym w piecach Defro Optima jest węgiel kamienny sortymentu orzech, który gwarantuje utrzymanie najwyższej sprawności kotła. Z dobrym skutkiem w kotłach Defro Optima można palić także mieszanką węgla kamiennego z miałem w stosunku masowym 70% węgla oraz 30% miału. W kotłach tych można również spalać paliwa długopłomieniowe takie jak węgiel brunatny, koks oraz drewno sezonowane w różnych postaciach np. zrębki, wióry, zrzynki. Należy jednak pamiętać, aby drewno przed użytkowaniem było sezonowanie przynajmniej rok czasu. Palenie mokrym drewnem znacznie obniża sprawność kotła oraz niekorzystnie wpływa na żywotność.

Producent na piece typu Defro Optima w linii standard udziela 4-letniej gwarancji na szczelność wymiennika ciepła oraz 2 lata na pozostałe elementy oraz sprawne działanie kotła. Wymiennik ciepła w piecach Defro Optima wykonany jest ze stali atestowanej o grubości 6 mm, dzięki czemu może służyć wiele lat, bez obawy o przepalenie.

Defro Optima wykonany jest w postaci prostopadłościanu, otoczonego z zewnątrz płaszczem wodnym. Kanały spalinowe utworzone są przez pionowe przegrody wodne (ich liczba uzależniona jest od mocy cieplnej kotła). Kocioł Defro Optima posiada stalowy ruchomy ruszt służący do odpopielniania rusztowin wodnych kotła (nie dotyczy modeli o mocy 10 i 13 kW).

Piece Defro Optima do procesu spalania wykorzystują naturalny ciąg spalin. Powietrze doprowadzanie jest z zewnątrz do kotła za pomocą nastawnej przesłony (klapki uchylnej) znajdującej się w dolnych drzwiczkach kotła. Przesłona ta uchylana jest za pomocą śruby regulacyjnej zmieniającej położenie klapki oraz za pomocą miarkownika ciągu powietrza, który w zależności od mechanicznie zadanej temperatury zamyka lub otwiera klapkę (odczytując aktualną temperaturę wewnątrz kotła). Piece Defro Optima fabrycznie przystosowane są do zamontowania zestawu nadmuchowego tj. wentylatora nadmuchowego oraz sterownika, które nie należą do wyposażenia standardowego kotła. Wentylator wówczas montowany jest na drzwiczkach popielnikowych, a sterownik elektroniczny na górnej części pieca.

Sprawdź pełną ofertę pieców Defro