Piec Sas UWT zielonyTwoi znajomi kupili piec Sas, często słyszysz, że tego typu kotły są nowoczesne, niezawodne i naprawdę trwałe. Palenie w nich jest bardzo łatwe i przyjemne. Chcesz wiedzieć o nich więcej, przeczytaj poniższą pigułkę wiedzy o piecach Sas UWT.
Piece SAS należą do urządzeń o bardzo nowoczesnej konstrukcji, w których można palić tradycyjnie od dołu, a także od góry paliwami stałymi. Piece te wyposażone są w wentylator nadmuchowy oraz regulator elektroniczny (sterownik elektroniczny), dzięki którym palenie w tym kotle jest bardzo łatwe i przyjemne.

Piece SAS UWT przystosowane są do spalania paliw stałych w instalacjach centralnego ogrzewania z wymuszonym obiegiem spalin (przez pompę do centralnego ogrzewania) lub grawitacyjnym (z naturalnym spadkiem). Zaleca się, aby piece te były montowane w instalacjach, gdzie temperatura wody zasilającej nie przekracza 85 stopni oraz ciśnienie robocze nie było wyższe niż 1,5 bara ze względów bezpieczeństwa użytkowników. Kotły SAS UWT swoje zastosowanie znajdują między innymi w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych, małych firmach, sklepach oraz pawilonach handlowych.

Podstawowym paliwem spalanym w kotłach SAS UWT jest węgiel kamienny sortymentu orzech. Spalanie paliwa podstawowego (węgla kamiennego) odbywa się w systemie dolnego spalania. Bardzo ważnym elementem w budowie pieca SAS UWT jest budowa komory paleniskowej, która wyposażona została w system wielopunktowego wtrysku powietrza, która pozawala na palenie, zarówno w systemie dolnym, jak i górnym. Paliwem zastępczym spalanym w piecach SAS UWT jest miał lub mieszanka węgla kamiennego z miałem w proporcji 70% węgla kamiennego oraz 30% miału. Dzięki zastosowanemu systemowi wielopunktowego wtrysku paliwa możliwe jest rozpalanie od góry (przy paleniu miałem).

Piece SAS UWT pracują wykorzystując wymuszony dopływ powietrza za pomocą zamontowanego na kotle zestawu nadmuchowego (wentylatora nadmuchowego oraz sterownika). Sterownik zapewnia utrzymywanie optymalnej temperatury na kotle, zadanej przez użytkownika, a także steruje pracą wentylatora oraz pompą obiegową do C.O. Kotły te mogą pracować także wykorzystując naturalny dopływ powietrza bez użycia energii elektrycznej. Należy wtedy liczyć się z tym, iż użytkownik powinien posiadać drożny przewód kominowy. Proces spalania w tym wypadku może być regulowany za pomocą miarkownika ciągu powietrza (nie jest na wyposażeniu standardowym kotła) oraz za pomocą śruby regulacyjnej (sterowanej ręcznie), która znajduje się w drzwiczkach popielnikowych.

Na wyposażeniu standardowym kotłów SAS UWT znajduje się ruchomy ruszt żeliwny, dzięki któremu możliwe jest łatwe odpopielnianie paleniska. Producent udziela czteroletniej gwarancji na sprawne działanie kotła zgodne z załączoną do koła instrukcją obsługi oraz dwuletniej gwarancji na elementy elektroniczne takie jak sterownik i wentyator.

Planujesz zakup pieca? Sprawdź cenę kotłów Sas.