Puszki z farbą na dach żółtą, czerwoną i zielonąLowicyn-Sx to farba poliwinylowa do powierzchni ocynkowanych, która tworzy powłokę połysk, natomiast Lowicyn to ta sama farba, która daje matowe wykończenie powierzchni. Doskonale sprawdzają się jako farby na dach. Chcesz poznać ich charakterystyczne cechy, zapoznaj się z dalszą częścią poradnika.

Farby na dach Lowicyn i Lowicy-Sx są to farby termoplastyczne, co oznacza, że podczas nawet szybkich gwałtownych zmian temperatury (głównie zimą, kiedy temperatura w dzień, w słońcu jest dodatnia na powierzchni dachu, a z nastaniem wieczoru gwałtownie spada do temperatur minusowych). Farby na dach Lowicyn odkształcają się wraz z powierzchnią, na której zostały naniesione. Obie farby zabezpieczają przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, głównie wilgoci i promieniowania UV, które mają największy wpływ na degradacje blachy ocynkowanej.

Farby na dach Lowicyn i Lowicyn-Sx chronią pomalowaną powierzchnię przez około 8-12 lat, należy przy tym pamiętać, że warunkiem długoletniej ochrony malowanej powierzchni jest zachowanie podstawowych zasad sztuki malarskiej.

Jak należy malować farbami na dach Lowicyn

  • malujemy czystą, umytą i odtłuszczoną powierzchnię detergentem (np: Emulsol),
  • w temperaturach od +5 do 25 ºC podczas bezwietrznej i niedeszczowej pogody,
  • miejsca skorodowane zabezpieczamy przeciwrdzewną emalią, zalecana Lowikor-2,
  • w razie konieczności używamy oryginalnego rozcieńczalnika poliwinylowego Polifarbu Łódź, w zalecanych przez producentach ilościach,
  • malujemy dwie właściwe warstwy farby nawierzchniowej.

Malując dach ocynkowany farbami Lowicyn z zachowaniem powyższych głównych zasad sztuki malarskiej mamy pewność, że uzyskana w ten sposób powłoka ochronna zabezpieczy blachę na wiele lat.4/R to 1,5-3,5 m2/kg zależna od chłonności materiału i metody impregnacji. Dostępne opakowania to 200, 60, 5, 1L.