Ogrodzenie zaimpregnowane impregnatem do klinkieru SarsilSpośród dostępnych na rynku preparatów do impregnacji klinkieru wyróżnia się impregnat Sarsil Klinier produkowany przez Zakłady chemiczne „Silikony Polskie" sp. zo.o. z Nowej Sarzyny. Sarsil Klinkier to gotowy do użytku jednoskładnikowy preparat, który zyskał szerokie uznanie wśród użytkowników. Chcesz się dowiedzieć więcej o impregnacie do klinkieru i sposobie impregnacji, przeczytaj poradnik.

Impregnat Sarsil Klinkier przeznaczony jest do impregnacji elewacji, ogrodzeń, murków i słupków z cegły klinkierowej i płytek klinkierowych. Jego nowoczesna receptura zapewnia wieloletnią ochronę powierzchni przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, wilgoci i promieni UV. Sarsil Klinkier odświeża i ożywia kolor klinkieru. Jest silikonowym bezbarwnym, impregnatem, który posiada właściwości hydrofobowe, co stanowi doskonałą barierę przed wnikaniem wilgoci w powierzchnię klinkieru.

Jak zaimpregnować klinkier

Zaleca się, aby impregnację klinkieru przeprowadzić po spoinowaniu i całkowitym wyschnięciu fug.

  • Przed impregnacją klinkieru należy dokładnie oczyścić całą powierzchnię wodą, a w przypadku trudnych zabrudzeń najlepiej użyć środka czyszczącego Sarsil Czyścik zgodnie z zaleceniami na etykiecie (w odpowiednim rozcieńczeniu wodą w odpowiednich proporcjach).
  • Należy też starannie zabezpieczyć wszystkie powierzchnie, które nie będą impregnowane: okna, drzwi, parapety, okucia metalowe, a gdyby doszło do ich zabrudzenia należy je natychmiast zmyć benzyną lakową lub środkiem Sarsil zmywacz.
  • Impregnację należy przeprowadzić podczas bezdeszczowej pogody w temperaturze od +5 do +30°C na suchej powierzchni. Nie impregnować powierzchni niechłonnych (np. klinkier szkliwiony) lub wilgotnych.
  • Impregnację można przeprowadzić przy pomocy pędzla, wałka lub natryskowo z zachowaniem ostrożność jak przy pracach z rozpuszczalnikami palnymi oraz przestrzegać ogólnych zasad BHP i innych wskazówek zawartych na etykiecie.
  • Impregnujemy możliwie dokładnie i równomiernie całą powierzchnię, a nadmiar impregnatu do klinkieru usuwany starannie szmatką, aby nie powstały zacieki. W celu zapewnienia najlepszej ochrony impregnatu zalecana jest dwukrotna impregnacja metodą „mokre na mokre" w krótkich odstępach czasu. 
  • Drugą warstwę nakładamy na jeszcze wilgotną pierwszą warstwę, jednak nie później niż 30 min. po niej. Dbamy, aby cała powierzchnia była jednolicie i równomiernie nasycona. Średnia wydajność impregnatu Sarsil Klinkier to 2,5-5 m2/kg przy dwukrotnej impregnacji i jest zależna od chłonności materiału i metody impregnacji. Dostępne opakowania to 200, 60, 5, 1L.l H14/R to 1,5-3,5 m2/kg zależna od chłonności materiału i metody impregnacji. Dostępne opakowania to 200, 60, 5, 1L.
  •  

Zobacz pełną ofertę impregnatów Sarsil