Ekologiczny piec węglowySzukasz pieca C.O., który będzie ekologiczny i uniwersalny? Piec Zębiec będzie doskonały. Jeśli chcesz poznać jego zalety, informacje znajdziesz w poniższym poradniku. Dowiesz się też m.in. czym palić, jaką gwarancją objęty jest piec i jaką ma moc grzewczą.

Piec Zębiec KU to uniwersalny kocioł węglowy na paliwo stałe, przeznaczony do ogrzewania budynków, domów jednorodzinnych, pomieszczeń gospodarczych, hal oraz małych obiektów przemysłowych. Kocioł Zębiec KU należy do tzw. kotłów niskotemperaturowych tzn. w których temperatura na kotle nie może być wyższa niż 90 stopni. Mogą one pracować tylko w układach otwartych centralnego ogrzewania.

Podstawowymi zaletami pieców Zębiec KU są:

  • wysoka efektywność spalania,
  • sprawność przekraczająca 80%,
  • niski poziom wytwarzanych substancji szkodliwych w spalinach,
  • możliwość używania różnorodnego paliwa jako paliwo podstawowe,
  • szybka i prosta obsługa kotła.

Paliwem podstawowym w piecu Zębiec KU jest węgiel kamienny, węgiel kamienny sortymentu orzech, a także drewno sezonowane o długości maksymalnie 20 cm i wilgotności do 20 %. W piecu tym można palić także innymi paliwami takimi jak węgiel brunatny, brykiety węgla kamiennego oraz koks. Należy pamiętać, aby temperatura na kotle nie spadała poniżej 60 stopni, ze względu na grożącą mu korozję niskotemperaturową.

Producent na kocioł Zębiec KU udziela:

  • 48-miesięcznej gwarancji na szczelność korpusu wodnego,
  • 24-miesięczną na trwałość i sprawne działanie pieca.

Sterowanie w kotle odbywa się za pomocą miarkownika ciągu powietrza - nie ma w zestawie (element nabywany za dodatkową opłatą) oraz za pomocą śruby regulacyjnej, która zmienia położenie przepustnicy znajdującej się w dolnych drzwiczkach kotła. Piec z seri KU występuje singlowo w jednej mocy - 6 kW. Stałopalność przy mocy nominalnej i minimalnej wynosi od 5 do 13 godzin. Kocioł o takiej mocy może ogrzać pomieszczenie nawet do 90 m².

Unikatowa budowa, małe gabaryty oraz bardzo optymalne ułożenie kanałów spalinowych w piecach Zębiec KU pozwalają na efektywny odbiór ciepła. Ze względu na swą małą moc bardzo dużym uznaniem i popularnością cieszy się wśród użytkowników małych domków, a także domków letniskowych.

Sprawdź ofertę innych pieców węglowych.