Magnat Stiuk Wenecki na ścianieMalowanie ścian i sufitów wewnątrz nie ogranicza się obecnie tylko do zwykłych jednokolorowych farb emulsyjnych. Klienci poszukują coraz to nowszych rozwiązań, często wielobarwnych efektów dekoracyjnych. Można dzięki nim zapewnić sobie indywidualny i niepowtarzalny wzór na dekorowanej powierzchni. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wybranego zestawu pigmentów barwiących. Jednym z ciekawszych efektów dostępnych na rynku jest Magnat Stiuk Wenecki i Stiuk Wapienny. Sprawdź.

Mówiąc stiuk większość osób ma wyobrażenie jak wygląda, że jest to efekt zbliżony w swej strukturze do płyty marmurowej, który umożliwia dowolne skomponowanie wielobarwnej palety kolorów. Jednak jak każdy efekt dekoracyjny, aby cieszył użytkowników swoim niepowtarzalnym blaskiem należy położyć go według uszeregowanego schematu prac. Jednym z podstawowych, a jednak stwarzającym niejednokrotnie problemy jest przygotowanie podłoża i gruntowanie. Oba rodzaje stiuku, to jest Magnat Stiuk Wenecki i Magnat Stiuk Wapienny należy zapodkładować odpowiednią farbą.

Magnat Stiuk Wenecki należy zagruntować Gruntem Akrylowym Magnat. Jest to specjalna farba o konsystencji jednolitego płynu, która po pomalowaniu wygładza przygotowaną wcześniej gładką powierzchnię przeznaczoną do dekoracji. Farba ta nie zawiera dodatkowych wypełniaczy. Jest ona często mylona z farbą podkładową Magnat, która służy do gruntowania powierzchni przygotowanych pod Stiuk Wapienny Magnat. Jest to farba zawierająca specjalne wypełniacze, które tworzą na powierzchni małą chropowatość poprawiającą przyczepność masy Stiuku Wapiennego. Różnica ta jest wymuszona specyfiką obydwu mas dekoracyjnych. Stiuk Wenecki tworzy gładką powierzchnię i dlatego wymaga podkładu najbardziej gładkiego, bez wypełniaczy, zaś Stiuk Wapienny tworzy porowatą oddychającą strukturę, którą można uzyskać jedynie na odpowiednio przygotowanym podłożu i w tym przypadku jedynie farba podkładowa Magnat zapewnia warunki dla powstania specyficznej struktury Stiuku Wapiennego.