Piec Ogniwo do małej kotłowniMasz mały parterowy dom, a więc i kotłownia nie jest zbyt duża. Masz problem ze znalezieniem do niej tak małego pieca C.O.? Znajdziemy go dla ciebie. Przeczytaj poradnik, a dowiesz się jaki piec będzie idealny do twojego domu. Piec Ogniwo to idealny piec dla ciebie. Bardzo małe gabaryty kotłów  Ogniwo S6WC Classic pozwalają na umieszczenie ich nawet w najmniejszych kotłowniach. Bardzo korzystny stosunek ceny do jakości pozwala cieszyć się dobrą i nieposzlakowaną opinią wśród użytkowników kotłów Ogniwo S6WC Classic.

 • Piec Ogniwo S6WC Classic zaliczany jest do kotłów nisko temperaturowych. Oznacza to, iż temperatura wody grzewczej nie może przekraczać 90 stopni. Kocioł ten może być przeznaczony do pracy w instalacjach systemu otwartego - grawitacyjnych lub pompowych.
 • Podstawowym paliwem spalanym w piecach Ogniwo S6WC Classic jest węgiel kamienny, lecz można w nim spalać także węgiel brunatny, brykiety węglowo-kosksowe oraz drewno opałowe.
 • Najmniejszym kotłem produkowanym w serii Classic jest piec o mocy 13 kW, a największy posiada moc 36 kW. Ogniwo S6WC Classic jest bardzo popularnym piecem C.O. zważając na bardzo małe gabaryty. Większość kotłów z tej serii nie przekracza 50 cm szerokości, 60 cm głębokości oraz 100 cm wysokości. 
 • Piec Ogniwo S6WC Classic cechuje duża komora zasypowa, ruszt wodny połączony z ruchomym rusztem żeliwnym oraz łatwo dostępne i funkcjonalne drzwiczki popielnika. Kotły Ogniwo S6WC Classic doskonale współpracują z sterownikami produkowanymi przez firmę TECH takimi jak ST-32 oraz ST-30. W zależności od sterownika sterują one wentylatorem, pompą centralnego ogrzewania oraz pompą do ciepłej wody użytkowej.

Ekonomiczne piece Ogniwo S6WC Classic charakteryzuje:

  • innowacyjny układ oraz wielkość kanałów spalinowych, co znacznie poprawia proces spalania oraz wymianę cieplną,
  • duży otwór załadunkowy gwarantujący łatwy załadunek większych elementów bez konieczności rozdrabniania na małe elementy,
  • nowa estetyczna obudowa kotła z wbudowanym termometrem,
  • bezproblemowa wymiana starego kotła S6WC na nowoczesny model Classic - króćce przyłączeniowe bez zmian wymiarowych.
  •  

Sprawdź inne piece węglowe, cieszące się wśród klientów dużą popularnością.