Piec Zębiec podajnikowy niebieskiInteresuje cię piec Zębiec, ale chciałbyś się więcej dowiedzieć na jego temat, do ogrzewania jakich pomieszczeń jest przeznaczony, jaką osiąga moc, jakim paliwem można w nim palić. Na te i podobne pytania udzieliliśmy odpowiedzi w poniższym poradniku. Zachęcamy do jego przeczytania.

Piec węglowy Zębiec KP przeznaczony jest do ogrzewania domów jednorodzinnych, hal produkcyjnych, sklepów, a także pawilonów handlowych i usługowych. Piec ten należy do kotłów podajnikowych niskotemperaturowych, w których temperatura na kotle nie może przekroczyć 90 stopni.

Wszystkie piece Zębiec KP z podajnikiem przebadane zostały w Laboratorium Badań Kotłów ZGM „Zębiec" S.A. Przeznaczone są do pracy w instalacjach centralnego ogrzewania grawitacyjnego lub wymuszonego w systemie otwartym. Moc pieców Zębiec jest bardzo zróżnicowana. Najmniejszy jest piec o mocy 15 kW (ogrzewający powierzchnię nawet do 230 m² - w zależności od grubości ocieplenia), a największy osiąga moc 50 kW ( do 770 m²). Paliwem podstawowym jest węgiel kamienny tupu groszek (ziarno 8-20 mm), lecz można palić także paliwem zastępczym tj. pelletem (ziarno 6-14 mm).  Przy spalania paliw zastępczych należy liczyć się z tym, że wydajność cieplna kotła będzie niższa. W piecu Zębiec KP zaleca się utrzymywanie temperatury zasilającej instalację powyżej 60 stopni. Eksploatacja kotła w temperaturze poniżej zalecanej przez producenta może skutkować wydzielaniem tzw. kwaśnego kondensatu oraz substancji smolistych, a w konsekwencji zarastanie wymiennika ciepła.

Podstawowymi zaletami pieca Zębiec KP jest:

Automatyczna praca kotła w tym:

 • możliwość programowania godzinnego oraz tygodniowego,
 • współpraca z czujnikiem pogodowym,
 • współpraca z panelem pokojowym,
 • tryb pracy ZIMA/LATO,
 • możliwość obsługi pompy do C.W.U.,
 • możliwość obsługi zaworów mieszających.

Szybka i prosta obsługa kotła dla każdego użytkownika.
Wysoka sprawność spalania paliw.
Niski poziom substancji szkodliwych w trakcie procesu spalania.
Mechaniczne doprowadzenie paliwa do spalania.

Piece Zębiec KP posiadają liczne zabezpieczenia monitorujące jego pracę. W tym kotle można wyróżnić:

 1. Zabezpieczenie przed cofaniem płomienia do podajnika ( czujnik temperatury rury kosza).
 2. System wodnego gaszenia kosza.
 3. System suszenia kosza.
 4. Automatyczny ogranicznik temperatury - zabezpieczenie przed przegrzaniem kosza.
 5. Czujnik przegrzania silnika.
 6. Czujnik ruchu ślimaka.

Sprawdź pełną ofertę pieców podahnikowych Zębiec.