Marmur klasyczny Magnat na ścianieMarmur klasyczny Magnat to dekoracyjna masa strukturalna do zdobienia powierzchni wewnątrz pomieszczeń imitująca powierzchnię przetartej ściany - efekt „retro". W zależności od techniki aplikacji i narzędzia uzyskujemy różny efekt końcowy: od gładkich imitujących fakturę piaskowca powierzchni, po nieregularnie ukształtowane wzory z wyraźnie widoczną strukturą. Poznaj technikę nakładania marmuru klasycznego Magnat.

Dopełnieniem systemu marmur klasyczny Magnat jest gama pigmentów barwiących, które dają szeroką paletę kolorów wykańczających.

Technika nakładania marmuru klasycznego Magnat

  • Etap 1 - przygotowaną do dekoracji powierzchnię malujemy jeden raz farbą podkładową Magnat. Tak przygotowana powierzchnia posiada optymalną przyczepność kolejnych warstw systemu.
  • Etap 2 - przy pomocy pacy weneckiej nakładamy warstwę marmuru klasycznego Magnat, formując założony wcześniej wzór. Należy pamiętać, aby podczas nakładania łączyć kolejne fragmenty dekorowanej ściany „na mokro”. Ostateczny wzór i faktura dekoracji nie jest ograniczona jedynie do pacy weneckiej. Zależy w głównej mierze od inwencji twórczej malarza i użytego przy tym etapie narzędzia. Często stosowane w tym etapie są różnego rodzaju pace zębate, elastyczne packi do tapetowania i inne. Ostateczny wzór zależy również od kształtu i kierunku ruchów wykonywanych podczas nakładania masy. Należy pamiętać, że aby ostateczny efekt dekoracyjny na całej powierzchni był zadowalający powinien być wykonany równomiernie i najlepiej przez jedną osobę, ponieważ każdy ma swoją indywidualną motorykę dłoni, która odpowiada za pewną powtarzalność nakładanego wzoru.
  • Etap 3 - polega na nałożeniu na wyschniętą i utwardzoną masę marmuru klasycznego Magnat zabarwioną wybranym wcześniej pigmentem barwiącym warstwę Lakieru Rustykalnego Magnat, aby uzyskać efekt dekoracyjny w żądanym kolorze. Lakier należy nakładać jednorazowo na powierzchni ok. 1 m², a następnie rozcieramy pacą gąbkową lub gąbką na dekorowanej powierzchni tak, aby nie pozostawić smug. Lakier nakładamy na kolejnych fragmentach powierzchni metodą „na mokre".

W ten sposób zastosowane systemy dekoracyjne Magnat będą cieszyć nawet najbardziej wyrafinowane gusta, a ich niepowtarzalny i niestandardowy wzór zadowoli każdego indywidualistę.