Malowanie farbą dachu ocynkowanegoFarba na dach ocynkowany? Pozornie proste pytanie, jednak jak wybrać z masy oferowanych na rynku farb do dachu taką która spełni twoje wymagania, a przede wszystkim ochroni dach przed korozją na długie lata. Nasz fachowiec proponuje jedną z lepszych farb na dach Lowicyn, sprawdzoną przez wielu klientów, którzy ocenili ją bardzo wysoko.

To zrozumiałe, że chcesz aby farba na dach chroniła blachę przez wiele lat, byś nie musiał jej malować po roku. Nie oszukujmy się: nie istnieje jeszcze farba która po malowaniu dachu ocynkowanego chroni go przez 20 - 25 lat. To fizycznie nie możliwe. Optymalnie dzisiejsze farby do dachu takie jak Lowicym mat, Lowicyn-SX połysk, Eko-Lowicyn, Radach, to czołówka wśród farb, dająca 8-12 lat ochrony. Są to rzetelne informacje z rynku od osób które używały tych farb do malowania dachu i wracają po nie przy kolejnym malowaniu.

Skąd nasze przekonanie do farby Lowicyn na dach ocynkowany.

Jesteśmy firmą która sprzedaje farby, w tym farby na dach od prawie 20 lat. W tym czasie nie zdarzyła się ani jedna reklamacja z winy producenta firmy Polifarb Łódź. Oczywiście były drobne incydenty takie jak:

  • pewien klient po wymalowaniu dachu i wyschnięciu stwierdził że po deszczu farba jest spłukiwana i z rynny płynie zielona ciecz, Jak się okazało: analiza próbek zebranych u klienta, przeprowadzona w labolatorium Polifarbu Łódź stwierdziła że farba została nadmiernie rozcieńczona rozpuszczalnikiem, potwierdzeniem tego było okazanie dowodu zakupu przez klienta.

Oczywiście każdą nawet najlepszą farbę na dach da się zepsuć. Zdrowy rozsądek jest konieczny aby nie „przedobrzyć". Podczas rozmowy z tym klientem okazało się że na 10L farby zużył 5L rozcieńczalnika. Malował latem, upał blisko 30ºC i jak twierdzi farba podsychała i tworzyła smugi dlatego rozcieńczał ją aby się lepiej malowało. 
Niestety trzeba pamiętać że podczas upałów nie należy malować farbami rozcieńczalnikowymi a Lowicyn jest farbą na rozcieńczalniku poliwinylowym, który jest rozcieńczalnikiem lotnym,  odparowującym podczas upałów.

  • inny klient stwierdził, że po wymalowaniu dachu na jego wschodniej stronie ma jak gdyby „łuski" widoczne w świetle. Jak się okazało po rozmowie pracownika z laboratorium Polifarbu Łódź z tym klientem, skończył malować tę połać dachu zbyt późno i na pozornie przyschniętej farbie usiadła wieczorna rosa.


Malowanie dachu jest znacznym obciążeniem finansowym i jest zajęciem pracochłonnym dlatego farby na dach są produktem od którego, tak my, jak i nasi klienci oczekują jakości i skuteczności, a brak reklamacji jest głównym argumentem przemawiającym za i świadczy o jakość farby na dach. Malowanie dachu nie jest proste i trzeba mieć na uwadze różne czynniki, które wpływają na efekt końcowy pracy.