Ściany pomalowane farbą Magnat TrawertynMagnat Trawertyn to dekoracyjna farba doskonale imitująca powierzchnie naturalnego trawertynu z charakterystycznymi wżerami i ubytkami. Farby Magnat dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Uzyskana powłoka dekoracyjna jest trwała, dzięki czemu zyskała uznanie w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Chcesz uzyskać ciekawy efekt w swoim mieszkaniu, zapoznaj się z instrukcją użycia farby Magnat.

Farby Magnat Trawertyn służą do dekorowania ścian, wspaniale komponują się, zarówno z nowoczesnym wnętrzem, jak i stylistyką retro.

Etapy malowania farbą Magnat

  • Etap 1 - przygotowaną do dekoracji powierzchnię należy pomalować jednokrotnie farbą podkładową Magnat. Ma to na celu wyrównanie chłonności i ujednolicenie struktury podłoża.
  • Etap 2 - przy pomocy pacy weneckiej nakładamy równomierną (na grubość ziarna) pierwszą warstwę Trawertynu na wyschniętą warstwę farby podkładowej. Podczas nakładania kontrolujemy, aby nie tworzyć zgrubień warstwy trawertynu i jednocześnie ją wygładzamy.  Pozostawiamy do wyschnięcia na min. 12 godz.
  • Etap 3 - kolejną drugą warstwę Trawertynu nakładamy po wyschnięciu pierwszej (po min. 12 godz.) jednak przed przystąpieniem do nakładania kolejnej warstwy moczymy wodą całą powierzchnię przy pomocy wałka.
  • Etap 4 - to nakładanie drugiej warstwy farby Magnat Trawertyn i robimy to w podobny sposób jak pierwszą warstwę. Po kilku minutach od nałożenia drugiej warstwy delikatnie wygładzamy powierzchnię oraz wydrapując krawędzią pacy weneckiej (trzymaną po kątem 90°) formujemy nieregularny wzór Trawertynu. Po uformowaniu wzoru całą powierzchnię wygładzamy równomiernie pacą wenecką i pozostawiamy na min. 12 godz. do wyschnięcia.
  • Etap 5 - na wyschniętą powierzchnię Trawertynu nanosimy bezbarwny Lakier Rustykalny Magnat, który ma obniżyć chłonność masy Trawertynu przed ostatecznym barwieniem i pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 4 godz.
  • Etap 6 - to barwienie faktury Trawertynu przy pomocy zakolorowanego Lakieru Rustykalnego Magnat wybranym wcześniej Pigmentem Barwiącym Magnat. W tym celu nakładamy na powstałą strukturę zabarwiony Lakier Rustykalny Magnat za każdym razem wcierając go delikatnie gąbką zgodnie z kierunkiem powstałych wżerów, na powierzchni ok. 0,5 m², a jego nadmiar usuwamy czystą, wilgotną, drugą gąbką w taki sposób, aby kolor został naniesiony równomiernie na całej powierzchni bez zacieków.

Jak wspomniane było na początku, prawidłowe wykonanie dekoracji systemu Magnat Trawertyn wymaga od wykonawcy konkretnych umiejętności aplikacji, szczególnie na etapie formowania wzoru i jest to etap wymagający od wykonawcy wprawy i praktyki szczególnie na większych powierzchniach. Umiejętne wykonanie pozostałych etapów również nie jest bez znaczenia. Sądzę że umiejętnie wykonany Trawertyn zachwyci swym urokiem każdego użytkownika pomieszczenia, które ozdobi.

Zapoznaj się z ofertą innych systemów dekoracyjnych Magnat.