Kostka brukowa bez zielonego nalotuPo kilku sezonach użytkowania na twojej kostce brukowej, na podjazdach i chodnikach, widać  różnego rodzaju zabrudzenia, pozostałości brudu pośniegowego, oraz zielony nalot, mchy i porosty. Zastanawiasz się jak ją oczyścić, by wróciła do pierwotnego stanu.  Ekspert radzi jak wyczyścić kostkę brukową i usunąć z niej zielony nalot, przed impregnowaniem oraz jakich użyć środków.

  • Aby zaimpregnować kostkę brukową należy ją wcześniej dokładnie wyczyścić z wszelkiego rodzaju zabrudzeń organicznych i mechanicznych. O ile mechaniczne zabrudzenia można w łatwy sposób usunąć przy pomocy odpowiednich środków chemicznych, to największy problemem stwarzają uciążliwe i trudne do usunięcia z powierzchni betonu wszelkiego rodzaju mchy i porosty. Wnikają w głąb struktury betonu, przyczyniając się tym samy do jego powolnej degradacji od środka. Niezwykle skutecznym i sprawdzonym do tego celu środkiem jest HG do usuwania zielonego nalotu. Jest to biologiczny środek do zwalczania pleśni, porostów, mchów, grzybów, alg, oraz glonów z zewnętrznych powierzchni takich jak mury, dachy, ściany, płoty, chodniki, tarasy, a także łodzie i przyczepy kempingowe itp. Środek ten rozcieńczony jest nieszkodliwy dla roślin znajdujących się w pobliżu czyszczonych powierzchni.

 

Jak zastosować HG do usuwania mchu

  • Przed zastosowaniem HG środka do usuwania zielonego nalotu należy rozcieńczyć z wodą w proporcjach 1:20, to jest 1 butelka na 2 wiadra wody. Wydajność to około 1 litr na około 200 m² czyszczonej powierzchni. Gotowy roztwór należy przelać do konewki i przy jej pomocy spryskać całą czyszczoną powierzchnię i wyszorować. Do szorowania użyć twardej szczotki, a następnie pozostawić na 36 godzin, wówczas środek jest aktywny i działa na „zielony nalot". 
  • Po upływie tego czasu należy dokładnie spłukać czyszczoną powierzchnię wodą i usunąć pozostałości szczotką. Należy pamiętać, aby nie stosować go podczas deszczowej pogody z uwagi na aktywność środka przez 36 godzin! Środek HG usuwa zabrudzenie biologiczne i zapobiega zbyt szybkiemu odtworzeniu się „zielonego nalotu".

Uwaga: Nie spryskiwać środkiem trawy i innych roślin. Środek staje się nieefektywny w połączeniu z innymi detergentami syntetycznymi. Drażniący dla oczu i skóry. Należy myć dokładnie ręce po każdym użyciu środka. W razie kontaktu środka z oczami lub skórą przemyć je natychmiast dużą ilością wody. Przechowywać środek w zamkniętym, oryginalnym opakowaniu z dala od żywności i napojów oraz karmy dla zwierząt. Trzymać z dala od dzieci!