Ściany po zastosowaniu stiuku wapiennego MagnatStiuk wapienny Magnat to masa dekoracyjna imitująca szlifowany marmurowy kamień w delikatnych, pastelowych kolorach. Masa ta posiada porowatą strukturę, która zapewnia „oddychanie" podłoża, przy czym jest odporna na działanie bakterii i grzybów, co sprawia, że jest z powodzeniem stosowana w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności. Dodatkowo zabezpieczony stiuk wapienny Magnat zyskuje podwyższoną odporność na zabrudzenia (wyjątkiem są tłuste plamy) oraz okresowe działanie wody. Prawidłowe położenie Stiuku Wapiennego wymaga od wykonawcy znajomości techniki aplikacji tego typu materiałów. Zapoznaj się z instrukcją malowania.

  • Etap 1 - na wcześniej przygotowaną i wygładzoną powierzchnię przeznaczoną do dekoracji nakładamy jedną warstwę farby podkładowej Magnat, która ma za zadanie wyrównać chłonność podłoża i poprawić przyczepność kolejnych warstw systemu.
  • Etap 2 - na wyschniętą powierzchnię nakładamy za pomocą pacy weneckiej pierwszą warstwę stiuku wapiennego Magnat, zabarwionego na wcześniej wybrany kolor pigmentem barwiącym Magnat. Nakładamy cienką, równomierną warstwę, kontrolując by nie powstały na tym etapie żadne zgrubienia warstwy. Zaleca się nakładać stiuk kolejno na niewielkich obszarach, w różnych kierunkach, metodą ciągłą tak by pokryć całą powierzchnię.
  • Etap 3 - po upływie ok. 6 godz. nakładamy kolejną warstwę stiuku wapiennego w podobny sposób, a nadmiar masy zbieramy z powierzchni, przeciągając czystą krawędzią pacy w różnych kierunkach. Zależnie od preferencji, aby uzyskać większą głębię koloru można nałożyć dodatkową warstwę stiuku, zachowując około 6 godz. odstęp czasowy.
  • Etap 4 - przed całkowitym wyschnięciem jednak po min. 15 minutach od nakładania wygładzamy całą powierzchnię w celu uzyskania połysku. Czynność tę wykonujemy krawędzią pacy bez nadmiernego użycia siły.
  • Etap 5 - na wyschniętą ostatnią warstwę stiuku Magnat (min. 6 godz.), za pomocą pacy nanosimy zabezpieczającą warstwę wosku Magnat i na koniec polerujemy całą powierzchnię miękkim materiałem.

Wykonany tą metodą stiuk wapienny wniesie do dekorowanego wnętrza nowy niepowtarzalny charakter.

Sprawdź inne systemy dekoracyjne Magnat