Ściany pomalowane stiukiem weneckim MagnatMagnat Stiuk Wenecki to efekt dekoracyjny, który przy użyciu odpowiedniej techniki aplikacji doskonale imituje fakturę marmuru o szerokiej gamie kolorystycznej oraz różnym wykończeniu: satynowym (naturalny), błyszczącym (polerowany) oraz intensywnie błyszczącym (polerowany i woskowany). Stiuk Wenecki wymaga od wykonawcy zachowania pewnej techniki i umiejętności z zakresu aplikacji. Sprawdź jak to zrobić.

W celu prawidłowego wykonania Magnat Stiuku Weneckiego należy zachować kolejności uszeregowanych etapów pracy, oraz techniki aplikacji.

  1. Odpowiednio wygładzoną i przygotowaną powierzchnię przeznaczoną do dekoracji gruntujemy jednokrotnie Gruntem Akrylowym Magnet w celu wyrównania chłonności i spójności podłoża.
  2. Na zagruntowaną i wyschniętą powierzchnię nakładamy przy pomocy pacy weneckiej pierwszą warstwę Magnat Stiuku Weneckiego zabarwionego na wybrany kolor Pigmentem Barwiącym Magnat. Warstwę tę należy nakładać starannie, równomiernie i możliwie gładko.
  3. Po upływie około 12 godzin nakładamy drugą warstwę Stiuku Weneckiego. Należy to robić małymi fragmentami, a nadmiar masy zbieramy, przeciągając po powierzchni czystą krawędzią pacy, w ten sposób wygładzamy całą powierzchnię.
  4. Nakładamy trzecią najcieńszą warstwę tynku po pełnym wyschnięciu drugiej warstwy, czyli ok. 6 godz. Należy przy tym pamiętać, że grubość wszystkich trzech nałożonych warstw stiuku nie powinna przekroczyć 1 mm. i jest to możliwe jedynie na odpowiednio przygotowanej wcześniej gładkiej powierzchni.
  5. Po około 2 godz. od zakończenia nakładania trzeciej warstwy, wygładzamy całą powierzchnię krawędzią pacy w celu uzyskania połysku.
  6. Po wyschnięciu ostatniej warstwy stiuku, w celu podkreślenia uzyskanego efektu nakładamy za pomocą pacy zabezpieczającą warstwę wosku Magnat. Na koniec polerujemy całą powierzchnię miękkim materiałem lub pacą wenecką.

W ten sposób nałożony Stiuk Wenecki Magnat z pewnością zadowoli najbardziej wyrafinowane gusta i podkreśli swoją oryginalną dekoracją niepowtarzalny charakter nowego wnętrza.

Zapoznaj się z ofertą innych systemów dekoracyjnych Magnat.