Ściany po nałożeniu stiuku perłowego MagnatStiuk perłowy Magnat to cienkowarstwowa dekoracyjna masa do wnętrz, która nadaje zdobionym powierzchniom efekt szlachetnej, delikatnej i mieniącej się powłoki. W zależności od kąta padania światła powstałe na powłoce refleksy zmieniają się i mienią perłowym połyskiem. Spośród rodziny Stiuków jest on najbardziej wydajny i najmniej kłopotliwy w wykonaniu. Mimo tego wymaga od wykonawcy zachowania kolejności szeregu etapów aplikacji. Poznaj każdy z nich.

  • Etap 1 - na odpowiednio przygotowaną powierzchnię przeznaczoną do dekoracji nanosimy lateksową farbę gruntującą Magnat. Jeżeli podłoże jest słabej jakości nanosimy drugą warstwę farby.
  • Etap 2 - na zagruntowaną i wyschniętą powierzchnię za pomocą pacy weneckiej nakładamy pierwszą cieniutką i równomierną warstwę stiuku perłowego Magnat zabarwionego wcześniej wybranym pigmentem barwiącym Magnat. Stiuk nanosimy stopniowo na kolejne niewielkie fragmenty zdobionej powierzchni, nakładając masę stiuku w różnych kierunkach tak, aby pokryć jej cały obszar. Należy przy tym pamiętać, aby grubość nakładanej warstwy nie przekroczyła 1 mm. Nie jest wymagane łączenie kolejnych fragmentów metodą „na mokro”.
  • Etap 3 - na wyschniętą pierwszą warstwę (min. 4 godz.) w analogiczny sposób nakładamy druga warstwę stiuku perłowego, a nadmiar masy ściągamy lekkimi muśnięciami czystą krawędzią pacy.
  • Etap 4 - przed wyschnięciem, ale po upływie ok. 5-10 minut należy wygładzić powierzchnię krawędzią pacy prowadząc ją „łagodnie" w różnych kierunkach. Dzięki temu podkreślimy pełnię efektu dekoracyjnego, w szczególności jego mieniące się perłowe refleksy. Wygładzanie powtarzamy do momentu uzyskania gładkiej powierzchni jednak zależnie od stanu wysychania warstwy Stiuku Perłowego.

Odpowiednio dobrana barwa stiuku perłowego wykonana prawidłową techniką rozjaśni nawet najbardziej ponure wnętrze, a domowników i ich gości wprowadzi w pogodny nastrój i pozwoli cieszyć się z nowego blasku.

Poznaj inne, równie interesujęce, systemy dekoracyjne Magnat.