Ściany pomalowane farbą Śnieżka SatynowaMetamorfoza wnętrza i zmiana barwy ścian to stosunkowo łatwe i niedrogie przedsięwzięcie, które wprowadza do naszego pomieszczenia odrobinę świeżości. To szczególnie polecany zabieg na wiosnę, kiedy przyroda budzi się do życia, wszystko jest kolorowe i nowe. W jaki sposób jednak pomalować ściany, by końcowy efekt cię zadowolił, a nie przeraził? Na przykładzie farby Śnieżka Satynowa doradzamy ci jak niedrogo i szybko odświeżyć wnętrze. Podpowiadamy jak przygotować podłoże do malowania, jaki preparat jest najlepszy do usunięcia zmian grzybiczych na ścianach i przekonujemy, że emulsja podkładowa Śnieżka Grunt to gwarancja doskonałego efektu i dokładnego krycia starej farby.

W naszym przykładzie posłużymy się farbą Śnieżka Satynowa. Jest to zmywalna, akrylowa farba do wnętrz stosunkowo niedroga, zapewniająca przy tym dużą wydajność do 14 m2/L, z szeroką gamą 41 gotowych kolorów plus biały, dająca szlachetne satynowe wykończenie.

  • Przed przystąpieniem do malowania należy ocenić trwałość i jakość powłoki, na której będziemy malować.
  • Oczywiście przed malowaniem należy zabezpieczyć wszelkie elementy (framugi okien i drzwi, grzejniki, podłogi), których nie chcemy pobrudzić podczas malowania, zabezpieczany je specjalną folią ochronną i taśma malarską.
  • Podczas oceny należy pamiętać, aby podłoże przeznaczone do malowania było trwałe, suche, bez kurzu i tłustych plam. Powłoki starych farb klejowych, wapiennych lub niespójne z podłożem należy usunąć. Wszelkie plamy z zacieków wodnych, nikotyny, oleju najlepiej zamalować farbą Śnieżka Zacieki - Plamy. Polecamy także inne farby na plamy, zacieki. Podłoża luźne, źle związane, lub mocno chłonne i skredowane należy zagruntować odpowiednim gruntem wiążącym podłoże. Miejsca zagrzybione należy zdezynfekować i zabezpieczyć np: preparatem grzybobójczym VIDARON, wcześniej zalecane jest, aby usunąć przyczynę powstawania grzybów lub pleśni (prawdopodobnie istnieje stałe zawilgocenie takiej powierzchni lub brak odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu). Wszelkie nierówności i spękania należałoby wyrównać odpowiednią masą szpachlową. Można do tego celu użyć masy ACRYL-PUTZ® a następnie pomalować emulsją podkładową Śnieżka Grunt. Tak staranne przygotowanie podłoże gwarantuje uzyskanie wzorowego efektu końcowego malowania.
  • Przed przystąpieniem do malowania należy odpowiednio przygotować farbę, trzeba ją dokładnie, lecz nie gwałtownie wymieszać, (aby jej nie napowietrzyć). Pamiętamy by na zagruntowaną powierzchnię nakładać farbę nierozcieńczoną. Nie najeży jej mieszać z innymi farbami oraz wapnem. Przy malowaniu nowych świeżych powierzchni lub bardzo chłonnych podłoży dopuszczalne jest rozcieńczenie farby wodą pitną w ilości maksymalnie 10%, w ten sposób gruntujemy takie podłoże przed malowaniem właściwym.
  • Malowanie należy przeprowadzić w temperaturze podłoża i otoczenia od +10ºC do +30ºC, za pomocą wałka, pędzla lub przez natrysk hydrodynamiczny, nakładany 1-2 warstwy w odstępach około 2-4 godziny. Farbę do ścian nakładamy równomiernie tak, aby dokładnie pokryć całą malowaną powierzchnię. Ocenę efektu końcowego przeprowadzamy po całkowitym wyschnięciu 2 warstwy farby. Narzędzia należy umyć wodą bezpośrednio po zakończeniu malowania.
  •  

Ciekawy efekt ścian możesz uzyskać, stosując systemy dekoracyjne Magnat Style.