Ściany pomalowane Glinką Wenecką MagnatMagnat Grassi to specjalna strukturalna farba akrylowa, stanowiąca dodatek do Magnat Glinka Wenecka. Masa ta zawiera brązowo-brunatne cząstki, które w połączeniu z masą Glinki Weneckiej tworzą wielobarwny efekt dekoracyjny z kontrastującymi ze sobą białymi i brązowo-brunatnymi cząstkami na wybranym kolorze tła. Efekt ten pozwala uwydatnić i ożywić strukturę „przetartego tynku” uzyskaną za pomocą Glinki Weneckiej. Jak osiągnąć taki efekt dowiesz się z poniższego poradnika.

Sposób nakładania Glinki Weneckiej Magnat z dodatkiem Grassi magnat.

  • Etap 1 - Powierzchnię przeznaczoną do dekoracji malujemy Magnat Farbą Podkładową jeden lub dwa razy w zależności od potrzeby (zależnie od stanu przygotowania tej powierzchni). Farba ta zapewnia optymalną przyczepność kolejnych warstw dekoracji do podłoża.
  • Etap 2 - to kolorowanie masy Magnat Glinka Wenecka z dodatkiem Magnat Grassi za pomocą wybranego wcześniej Pigmentu Barwiącego Magnat. Intensywność barwy zależy od ilości dozowanego pigmentu. Barwa Glinki Weneckiej z dodatkiem Grassi nie jest ograniczona tylko do jednego koloru pigmentu, można dodać kilka różnych pigmentów w celu uzyskania żądanej barwy. Przygotowaną i zabarwioną masę Glinki Weneckiej z Grassi nakładamy szerokim pędzlem 76-90 mm sposobem krzyżowym, uważając, aby nie rozgnieść zawartych w masie białych i brązowo-brunatnych cząstek. Pamiętajmy, aby podczas nakładania masy zwrócić uwagę, by malowanie na całej powierzchni wykonywać podobnymi ruchami co pozwoli uzyskać ujednoliconą fakturę i barwę na całej zdobionej powierzchni.

Zaleca się, aby aplikację farby Magnat Grassi wykonała jedna osoba z uwagi na jej indywidualne i niepowtarzalne ruchy (cechy motoryczne dłoni), które przekładają się na ostateczny wygląd dekoracji.

  • Etap 3 - po około 10-15 minutach od nałożenia masy z dodatkiem Grassi specjalną plastikową packą do Glinki Weneckiej przecieramy całą powierzchnię, rozgniatając białe i brązowo-brunatne cząstki. Pamiętamy, aby czynność tę rozpocząć od miejsca, w którym masa Glinki z dodatkiem Grassi została nałożona najwcześniej.
  • Etap 4 - po wyschnięciu pierwszej warstwy (min. 2 godz.), nakładamy drugą warstwę Glinki z dodatkiem Grassi tą samą techniką jaką nakładaliśmy warstwę pierwszą.
  • Etap 5 - po około 10-15 minutach od nałożenia drugiej warstwy ponownie przecieramy plastikową packą całą powierzchnię, delikatnie rozgniatając białe i brązowo-brunatne cząsteczki farby, aby uzyskać efekt „przetartego tynku”.
  • Etap 6 - po wyschnięciu i utwardzeniu dekorowanej powierzchni (min. 4godz.) należy całą powierzchnię przemalować bezbarwnym Lakierem Rustykalnym Magnat.

W ten sposób uzyskana przy pomocy Magnat Glinki Weneckiej z dodatkiem Grassi powierzchnia jest zabezpieczona przed nadmiernymi zabrudzeniami eksploatacyjnymi, tym samym odporna na zmywanie. Będzie przez długi czas cieszyć oko swoim niepowtarzalnym wzorem i kolorem.

Sprawdź inne, równie efektowne systemy dekoracyjne Magnat.