Układanie kostki brukowejChcesz, by twój podjazd wyglądał nienagannie, bez plam z oleju, bez mchu? Jest na to prosty sposób, wystarczy zabezpieczyć kostkę brukową odpowiednimi środkami. W poradniku znajdziesz sprawdzony impregnat do kostki brukowej.

  • Jednym z cieszących się powszechnym uznaniem impregnatem do betonowej kostki brukowej jest Sarsil Bruk produkowany przez Zakłady Chemiczne "Polskie Silikony" Sp. zo.o. z Nowej Sarzyny.

Sarsil Bruk jest nowoczesnym jednoskładnikowy impregnatem silikonowym do ochrony powierzchni z kostki brukowej wokół domów, budynków użyteczności publicznej i gospodarczej jak drogi wewnętrzne, parkingi, podjazdy, ciągi piesze, gdzie wymagany jest estetyczny i nienaganny wygląd. Jest to impregnat gotowy do użycia bez rozcieńczania, który głęboko penetruje i zabezpiecza powierzchnię kostki brukowej oraz zapewnia stabilną ochronę, a jego właściwości hydrofobowe zabezpieczają powierzchnię przed wnikaniem wody, co wydłuża jej żywotność i zwiększa mrozoodporność. Impregnacja kostki brukowej preparatem Sarsil Bruk ożywia barwę kolorowej kostki brukowej i ogranicza wnikanie zanieczyszczeń w strukturę betonu, co umożliwia łatwiejszą bieżącą pielęgnację powierzchni.

  • Świeżo położoną kostkę brukową zaleca się impregnować po okresie sezonowania minimum 28 dni. Kostkę z dodatkiem kruszywa granitowego należy impregnować po przeprowadzeniu wcześniejszej próby.

Powierzchnię przeznaczoną do impregnacji należy dokładnie oczyścić wodą, usunąć ślady brudu, soli oraz innych zanieczyszczeń. Trudno usuwalne zabrudzenia usunąć przy użyciu środków czyszczących Sarsil czyścik-bruk zgodnie z zaleceniami na etykiecie (w odpowiednim rozcieńczeniu z wodą, w odpowiednich proporcjach).

Sarsil Bruk należy nanosić na całkowicie suchą kostkę brukową, podczas bezdeszczowej pogody w temperaturze od +5 do +30°C. Należy pamiętać, że impregnowana powierzchnia uzyskuje właściwości hydrofobowe po ok 24 godzinach, dlatego w tym okresie po impregnacji należy chronić impregnowaną powierzchnię przed zamoczeniem i brudem.

Impregnację można przeprowadzić przy użyciu pędzla, wałka lub natryskowo z zachowaniem ostrożność jak przy pracach z rozpuszczalnikami palnymi oraz przestrzegać ogólnych zasad BHP i innych wskazówek zawartych na etykiecie.

W celu zapewnienia najlepszej ochrony impregnatu do kostki brukowej zalecana jest dwukrotna impregnacja metoda „mokre na mokre" w krótkich odstępach czasu. Drugą warstwę nakładamy na jeszcze wilgotną pierwszą warstwę, jednak nie później niż 30 min po niej. Dbamy, aby cała powierzchnia była jednolicie i równomiernie nasycona. W ten sposób zaimpregnowana betonowa kostka brukowa na długo zachowuje trwałość i estetyczny, świeży wygląd. Średnia wydajność impregnatu Sarsil Bruk to 1,5-3 m2/Kg zależna od chłonności materiału i metody impregnacji. Dostępne opakowania to 200, 60, 5, 1L.

Sprawdź impregnaty do klinkieru.