Wanna z hydromasażem wyczyszczona higienicznym środkiemW trakcie użytkowania wanny z hydromasażem mogą pojawić się zanieczyszczenia takie jak osad kamienny, zacieki z mydła tłuszczów i olejków kąpielowych, bakterie. Może to być przyczyna wydzielania się nieprzyjemnego zapachu. Jak i czym czyścić wannę z hydromasażem przeczytasz w poradniku.

Jednym ze skutecznych i godnych polecenia są HG Higieniczne środki do wanien z hydromasażem. Jest to środek czyszczący do bieżącej pielęgnacji wanien z hydromasażem, Usuwa nieprzyjemny zapach oraz wszelkie zabrudzenia eksploatacyjne. Stosowany systematycznie zapewnia komfortowe używanie wanny z hydromasażem. Hg higieniczny środek do wanien z hydromasażem zawiera m.in. kwas mlekowy i niszczące bakterie olejki z australijskiego drzewa herbacianego, które usuwają przykry zapachy, oraz osady z mydła i olejków kąpielowych. Zawiera składniki naturalne, dzięki czemu jest biodegradowalny i przyjazny dla środowiska.

HG higieniczne środki do wanien z hydromasażem mogą być stosowane w przypadku wanien bez wewnętrznego systemu czyszczącego. W tym przypadku należy:

  • napełnić wannę do poziomu około 5 cm powyżej otworów doprowadzających powietrze gorącą wodą i dolać 50 do 75 ml płynu bezpośrednio do wody.
  • Następnie należy włączyć system hydromasażu na około 15 minut. W tym czasie preparat działa oczyszcza dysze i powierzchnie wanny. 
  • W następnej kolejności należy wypuścić wodę z wanny oraz spłukać wannę czystą wodą.
  • Aby utrzymać system hydromasażu w dobrej kondycji należy takie czyszczenie przeprowadzić, co 2-3 tygodnie w zależności od częstości i sposobu korzystania z wanny.

W przypadku wanny z wewnętrznym automatycznym, lub półautomatycznym systemem czyszczącym należy wlać środek w ilości wskazanej w instrukcji producenta wanny do wewnętrznego systemu czyszczącego, a następnie postępować zgodnie z instrukcja obsługi wanny.
Aby usunąć zapach preparatu zaleca się po czyszczeniu zasadniczym ponowić czynności czyszczenia (bez użycia środka HG) z użyciem wyłącznie czystej wody.
Do systemu nie czyszczonego przez dłuższy czas zalecane jest jednorazowe użycie 250 ml preparatu.

Sprawdź inne środki czystości.