Dwójka malarzy gruntujacych ścianę fabą MagnatWbrew pozorom tak prozaiczna, jak mogłoby się wydawać, czynność jak malowanie mieszkania czy domu wymaga odpowiedniego przygotowania. Co prawda, ekipa fachowców nie jest konieczna, można odmalować pomieszczenie samodzielnie, ale najczęściej pomijaną czynnością jest gruntowanie ścian, to błąd. Odpowiednia farba gruntująca, np. farba Magnat to połowa sukcesu w drodze do pięknych wnętrz.

Po co gruntować?

Pomijanie gruntowania to częsta praktyka wśród malarzy-amatorów. Profesjonalista doskonale wie, że odpowiednie przygotowanie ściany gwarantuje doskonały efekt końcowy. Dlaczego?

  • gruntowanie wzmacnia powierzchnię podłoża, niwelując drobne zagłębienia i niewidoczne uszkodzenia oraz zmniejsza chłonność ściany. Dzięki temu można zaoszczędzić na farbie nawierzchniowej.
  • gruntowanie lepiej wiąże podłoże z farbą nawierzchniową, dlatego ściana nie będzie się łuszczyć.
  • farba Magnat to propozycja dla tych, którzy chcą przemalować ściany z ciemnego na jasny kolor. Farba gruntująca dokładnie pokrywa starą barwę i pozwala na nałożenie jaśniejszych odcieni bez obaw, że stary kolor będzie przebijał.

Jakie ściany gruntować Magnatem?

Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań inżynierii chemicznej i nanotechnologii farba gruntująca Magnat odznacza się bardzo dobrymi właściwościami kryjącymi i wypełniającymi. Zwiększa wydajność farb nawierzchniowych, które wystarczy położyć jedną warstwą, by osiągnąć pożądany efekt.

Ze względu na dobrą jakość i odpowiedni skład farba Magnat nadaje się do gruntowania płyt gipsowo-kartonowych, do powierzchni uzupełnionych gipsem, gładzią szpachlową. Farba gruntująca przeznaczona jest do wzmacniania podłoży cementowych, cementowo-wapiennych, gipsowych, gipsowo-kartonowych, drewnianych i drewnopochodnych, a także tapet z włókna szklanego.

Jak gruntować farbą Magnat?

Wszelkie prace malarskie powinny być wykonywane w temperaturze od +10ºC do +30ºC. Pomieszczenia powinny być dobrze wentylowane, aby farba lepiej schła i nie miała żadnego wpływu na zdrowie. Farby nie wolno udostępniać dzieciom i należy przechowywać ją w szczelnie zamkniętych opakowaniach, chroniąc przed mrozem i nasłonecznieniem.

  1. Przygotowanie podłoża – powierzchnia ściany powinna być trwała, sucha, czysta. W tym celu należy usunąć wszelkie złuszczenia starej farby, nierówności i spękania zaszpachlować, a zacieki wodne oraz plamy zamalować specjalnie przeznaczonym do tego środkiem.
  2. Przygotowanie farby gruntującej Magnat – produkt należy dokładnie wymieszać ręcznie. W przypadku podłoży odznaczających się bardzo dużą chłonnością można nieco rozcieńczyć farbę, dodając maksymalnie 10% wody. Farby gruntującej nie wolno łączyć z wapnem czy innymi farbami.
  3. Gruntowanie – farbę gruntującą należy jedną warstwą nałożyć pędzlem, wałkiem bądź natryskiem hydrodynamicznym na ścianę. Po skończonym gruntowaniu należy dokładnie umyć narzędzia i odczekać 4 godziny nim rozpocznie się malowanie farbą nawierzchniową.