Malowanie powierzchni stalowych farbą LowicynFarba na dach Lowicyn czy Eko-Lowicyn? Czym się różni? Którą z tych farb wybrać ? Którą z nich użyć do czystego niemalowanego dachu, a którą do dachu już pokrytego farbą. A co, jeżeli nie wiesz czym jaką farbą był malowany? Na te pytania odpowie ci nasz specjalista.

Farba na dach Lowicyn to farba poliwinylowa rozcieńczalnikowa, przeznaczona do malowania dachu ocynkowanego, podobnie jak Eko-Lowicyn, który w odróżnieniu od Lowicynu jest farbą bezrozpuszczalnikową akrylową. Obie te farby są termoaktywne, wysoko elastyczne co oznacza, że pracują razem z powierzchnią blachy podczas szybkich i ciągłych zmian temperaturowych, są odporne na promieniowanie UV, nie zmieniają koloru, nie płowieje, co najważniejsze obie dają ochronę na ok 10 lat.

Różni ich skład chemiczny, za którym idą pewne charakterystyczne właściwości.

  • Lowicyn (mat) i Lowicyn - SX (połysk) to farby poliwinylowe - przeznaczone do malowania blach ocynkowanych oraz do renowacji powierzchni malowanych Lowicynem, a po pozytywnych próbach malarskich - na inne farby poliwinylowe.
  • Farby na dach Lowicyn są oparte na lotnym rozcieńczalniku, który w wysokich temperaturach bardzo intensywnie odparowuje. Oznacza to, że farba Lowicyn szybko wysycha, jednak stwarza problemy podczas malowania w letnie gorące dni, gdyż trzeba kontrolować jej lepkość, aby nie narobić na dachu tzw. „smug" i zmusza to do ciągłego dolewania rozcieńczalnika. 
  • Eko-Lowicyn jest farbą bezrozcieńczalnikową przez co nie stwarza problemów z nadmiernym podsychaniem podczas malowania w wyższych temperaturach. Główną jej zaletą jest fakt, że nie reaguje z różnymi farbami rozcieńczalnikowymi, może być przez to stosowana na dachy malowane farbami nieznanego pochodzenia. Oznacza to że Eko-Lowicyn polecany jest do renowacji dachów malowanych farbami nieznanego pochodzenia o nieokreślonym składzie chemicznym, i pozwala na bezproblemowe malowanie w wyższych temperaturach, jeżeli mamy np: do dyspozycji kilka wolnych wakacyjnych dni na malowanie dachu.

Uwaga! Trzeba pamiętać, że producent odradza malowanie Lowicynem i Eko-Lowicynem w pełnym słońcu, gdyż farba nie ma możliwości wyschnięcia w naturalny sposób, a jest jedynie „spalana" przez promienie słoneczne.

Sprawdź ofertę farb na dach Hammerite.